U istraživanju britanskih naučnika o pozitivnim efektima učešća u internet diskusijama učestvovalo je 273 korisnika foruma, starosti od 18 do 67 godina, od kojih je 73% muškog pola.
Deluje paradoksalno, ali su britanski naučnici utvrdili da nas forumi podstiču da budemo aktivniji u životu, naročito kada su u pitanju aktivnosti koje su povezane sa tematikom određenih diskusija sa foruma.
Da li ste aktivni član nekog internet foruma? Imate li utisak da vam učešće u onlajn diskusijama prija ili, pak, predstavlja naviku koje biste se radije otarasili?
Većina poslova danas podrazumeva duge periode sedenja tokom rada. Međutim, dugotrajno sedenje se povezuje sa povećanim rizikom od kardiovaskularnih i metaboličkih oboljenja. Kako preduprediti ove probleme?
Da biste ublažili simptome zamora očiju usled rada za računarom, kao i da biste sprečili pojavu ovog problema, neophodno je da sebi adekvatno prilagodite radni kutak.
Još jedna nepovoljna strana dugotrajnog rada za računarom, osim dugih perioda sedenja, može da bude zamor očiju. Znate li koji su simptomi ovog problema koji pogađa 70 do 75% ljudi koji rade za kompjuterom?
Nova studija američkih istraživača potvrdila je da vreme jela kao i izbalansiranost obroka mogu da utiču na smanjenje, ali i povećanje rizika od raka dojke.
Američki istraživači su utvrdili da redovni umereni obroci i rana večera mogu da smanje rizik od razvoja raka dojke kod žena. Šta se krije iza ovih nalaza?
Da li uveče obično kasno večeravate ili prestajete sa jelom više sati pred odlazak na počinak? Danas govorimo o tome zašto bi na spavanje trebalo da idete lakog stomaka.
Prilikom testiranja efikasnosti novih lekova učesnici u ispitivanju su podeljeni u dve grupe - prva grupa dobija supstancu koja se ispituje, a druga placebo, i pritom niko od ispitanika ne zna u kojoj grupi se nalazi.
Copyright ©2002- Doktor.rs