Samo 100g pirinča u toku dana može imati veliki uticaj na naš organizam, konstantno željan vitamina i minerala. Redovan unos pirinča, posebno pirinča punog zrna, će nam pružiti veliku količinu nerastvorljivih vlakana koja stimulišu pokrete naših creva.
Pirinač je namirnica koja nam pruža momentalnu energiju, stimuliše pokrete naših creva, na prirodan način reguliše nivo šećera u krvi i odličan je izvor vitamina B1 koji je preko potreban našem organizmu. Ukoliko svakodnevno konzumiramo pirinač naša koža će biti sjajna i glatka.
Verovali ili ne, ali širom sveta se nalazi ukupno oko 40 000 različitih vrsta pirinčanog zrna. Ova kultura je veoma neobična i podložna promenama, ali svaka vrsta ima neke zajedničke pozitivne efekte po ljudsko zdravlje. Pirinač je kultura koja uspeva u izuzetno vlažnim uslovima.
Jedna od namirnica koja se koristi na svakom kontinentu, svakoj državi, je svakako pirinač. Pirinač je veoma korisna i zdrava žitarica koja pripada porodici Rosacea biljaka, i u pitanju je jednogodišnja biljka koja potiče iz Afrike i Azije. Pirinač se koristi za ljudsku ishranu, pre svega.
Protozoe, crvi, gliste spadaju u parazite i neki od najčešćih koji koriste naše telo su oni koji izazivaju toksoplazmozu, malariju, šugu, amebnu dizenteriju. U parazite spadaju i šugarac koji izaziva šugu, polne vaši koje se prenose polnim putem ali i vaške i uši na kosi.
Paraziti su mikroorganizmi koje je zapravo nemoguće držati van našeg organizma. Paraziti se nalaze svuda oko nas, u zemlji, u vodi, u vazduhu, i možemo se ih uneti preko kože, kontakta ruka-usta, fekalnim putem, seksualnim putem, putem hrane ili neke tečnosti.
Dovoljno je da samo da čujemo reč paraziti i da odmah imamo neprijatan osećaj. Paraziti koji napadaju ljudski organizam su protozoe i crvi i mogu biti vrlo nezgodni, kako za lečenje tako i zbog posledica koje mogu imati. Paraziti koji mogu napasti ljudsko telo mogu biti endoparaziti i ektoparaziti.