Najbolje bi bilo da postoji neki siguran način da prevenirate pojavu glavobolje, ali nažalost ne postoji. Međutim, kada se glavobolja javi korisno je pre svega razmisliti o tome šta je moglo uzrokovati pa te faktore što pre ukloniti. Miran i kvalitetan san će rešiti većinu glavobolja.
Neprijatan osećaj koji se zna javiti u predelu vrata, potiljka i glave najčešće nastaje kao posledica skupljanja i širenja krvnih sudova, i te se glavobolje nazivaju vaskularne glavobolje i najčešći su oblik glavobolje. Svakako da se glavobolja može javiti i kada imamo grip, kada imamo sinuzitis.
Glavobolja će se pre svega javiti kao posledica oboljenja organa koji se nalaze najbliže, tj. usled oboljenja zuba, nosa, sinusa, oka. Oboljenja oka, infekcije, katarakta, makularna degeneracija ali i mala promena dioptrije mogu rezultovati pojavom snažne pulsirajuće glavobolje.
Jedan od najčešćih simptoma koji se tokom života javi kod svake osobe je glavobolja. Glavobolja se definiše kao bol koji je lociran iznad očiju ili izan ušiju, ali i bol potiljačnog dela glave i vrata. Razlozi zbog kojih može doći do pojave glavobolje su mnogobrojni.
Pregled kod stomatologa podrazumeva pregled Vaših zuba, desni i une duplje. Stomatolog će tom prilikom tokom pregleda prokomentarisati svaki zub, reći Vam da li je potrebno da obratite pažnju na neki zub ili na desni, posavetovaće Vas kako da sprovodite higijenu ili kako da koristite neki preparat.
Dovoljno je da od malih nogu imate pravilne navike kada je u pitanju održavanje higijene Vaših zuba, desni i usne duplje.. Već sa 2 godine svoje dete možete odvesti kod stomatologa, na prvi pregled, potrudite se samo da detetu objasnite sve što će na pregledu videti i osetiti.
Iako poseta zubaru najčešće nije baš prijatna, ona je preko potrebna.Prevencijom ali i lečenjem patologija zuba, desni i usne duplje bave stomatolozi. A preventivni pregled ne mora biti neprijatan i bolan, to se desava samo kada ne posećujemo stomatologa redovno.
Naši zubi se menjaju kako se i naš organizam menja i stari, pa tako od mlečnih zuba pa do stalnih vrlo često se moramo obratiti stomatologu, što zbog popravke zuba ili vadjenja zuba. Kada ste poslednji put bili kod zubara? Da li imate naviku da posećujete svog stomatologa?
Zdravi zubi i desni, zdrava usna duplja su veoma bitni za naš organizam jer će od varenja hrane, koje počinje već u ustima, zavisiti mnogo toga. Ukoliko nemamo dovoljno zdrave zube nećemo moći dovoljno da usitnimo hranu koju jedemo pa ćemo tako ugroziti i sam proces varenja.