Lekovi i suplementi kao uzrok metalnog ukusa u ustima

Veličina:
AAA

Pojedini lekovi mogu izazvati metalni ukus u ustima. Ova promena ukusa može se javiti i kao posledica suvoće usta, koja može biti neželjeni efekat nekih lekova. U lekove koji mogu izazvati metalni ukus u ustima spadaju: citostatici, antibiotici, antidepresivi, antihipertenzivi, antihistaminici, antigljivični lekovi, diuretici, medikamenti za lečenje glaukoma, lekovi za osteoporozu, steroidi, nikotinski flasteri.

Dijetetski suplementi sa cinkom, bakrom, hromom, gvožđem ili kalcijumom isto tako mogu uzrokovati metalni ukus u ustima.

Tagovi: citostatici antibiotici antihipertenzivi antidepresivi steroidi metalni ukus suvoca usta

Čitajte dalje


Izdvajamo za vas

Pogledajte i:

Pošaljite svoj komentar



Wellness i SPA


Newsletter

Besplatno se prijavite na naš newsletter i dobijajte redovno naše najnovije vesti direktno u vaše
e-mail sanduče.

NetDoktor


Najčitanije



Anketa


doktor.rs zajednica


Niste član? Pridružite se besplatno!
doktor.rs zajednica broji 92498 članova
Šta sve dobijam besplatnom registracijom?

Zdravstveni forum

Kalendar događaja

PoUtSrČePeSuNe
    123
45678910
11121314151617
1819
20
21222324
252627282930 
Nema predstojećih događaja u skorije vreme.

Znate za medicinski događaj?
Besplatno ga prijavite!

Mapa zdravlja

Mapa zdravlja
Pronađite brzo apoteku, zdravstvenu ustanovu, stomatologe, fitness centre...
u vašoj blizini!
Traži:

BMI kalkulator

NetDoktor Dnevnik telesne težine
Pratite svakodnevno vaš Body Mass Index (BMI) i smršajte jednostavno uz NetDoktor Dnevnik telesne težine.
NetDoktor, vaš pouzdani zdravstveni partner »
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: