Hranite se raznovrsno, namirnicama bogatim vitaminima kako bi se imuni sistem uvek uspešno borio sa viruom herpesa. Kada se groznica ipak pojavi opet je dobro unositi velike količine vitamina, dosta vode, spavajte redovno i koristite lokalne kreme i gelove na bazi propolisa kako bi umanjili bolove.
Bitno je znati da virus možete preneti nekome ili raširiti po svojoj koži lica ukoliko se u fazi mehurica ili vlažnoj fazi otvori rana na usnama. Nakom par dana dolazi do spontanog otvaranja ranice i zarastanja, i stvaranja ožiljka. Ukoliko se ne leči može se zadržati na usnama i do 2 nedelje.
Herpes se javlja obično na usnama, delu kože između usana i nosa, na nozdrvama i bradi. Herpes pored toga što je bolan u svojoj prvoj fazi, i ne izgleda najlepše, on je i veoma zarazan jer u prvim danima ukoliko dođe do otvaranja kože može se preneti na bilo koji deo kože ili preneti drugoj osobi.
Bakterijske infekcije koće, infekcija želudca helikobakterijom pilori, Kronova bolest i druga oboljenja su razlog da se u terapiji koriste antibiotici, lekovi koji uništavaju bakterije, ali ne samo one koje su izazvale oboljenje. Zato je uz terapiju antibioticima potrebno konzumirati probiotike.
Iako svaka osoba ima specifičnu kombinaciju bakterija u sebi, izolovanjem bakterija u probioticima se nalaze samo prijateljski nastrojene bakterije koje stimulišu imuni sistem da bude uvek na najvišem nivou i tako čine da se organizam sam bori protiv eventualnim oboljenja.
Hrana u kojoj se nalaze probiotici jesu mleko, nefermentisano mleko pre svega, jogurt, kefir, napitci od soje. Ukoliko postoji neka od metaboličkih prepreka da se uzimaju ove namirnice onda probiotike svakako moćemo uneti u vidu tableta, praškova ili kapsula.
Probiotici su živi mikroorganizmi, bakterije, koje imaju iste ili veoma slične mehanizme dejstva kao dobre bakterije koje se normlano nalaze u našem organizmu i crevima. Dobre bakterije, kako se još probiotici nazivaju, se preporučuju za svakodnevnu upotrebu.