Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 08, 2009 2:31 pm
Postovi: 8
Ej cao drustvo! Ma porucila sam ga od "kolege" sa foruma, iskreno se nadam da ce stici, volela bih da znam kad, bar otprilike, meni je frka jer putujem sl.nedelje, pa mi treba! Ali znam da nije do njega tako da cekam...A kazi mi draga, jel moze tamo da se ode u radnju i kupi, tj.jel ga imaju u prodaji? Iako mi stigne ovde, nikad na odmet...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 10:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 6:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
lisadud evo sad sam bas pogledala ponovo su ga stavili na licitaciju :D Samo sto se licitacija zavrsava tek za 8 dana :( . Ne znam,probaj da ih nazoves telefonom ili kontaktiraj putem e-maila da pitas da li postoji sansa da ti ga prodaju odmah.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 11:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 08, 2009 2:31 pm
Postovi: 8
Hvala draga! Zvacu ujutru da pitam, zvala sam i pre neki dan koliko sam razumela rekli su da moze odmah da se kupi tamo...pa cu angazovati druga odande ili cu na bus, pa pravac tamo...jesi ti tvoj probala, kako napredujes?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 8:26 pm
Postovi: 7
Cao drugari, imam jedno pitanje za one koji su porucili odaban. Izvadila sam internet visa karticu u banci intesa, medjutim na njoj ne pise koji joj je istek i sigurnosni kod koji je potreban za narucbinu odabana. Da li je neko mozda porucivao odaban preko te kartice i kako? Hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 4:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 5:33 pm
Postovi: 50
E Funny drago mi je da si napokon dosla do Odabana na bilo koji nacin.Ja sam stavljala par puta al kao sto sam i sumnjala nije djelovao :cry: tako da sam odustala od koristenja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 8:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 6:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
tratincica09 je napisao:
E Funny drago mi je da si napokon dosla do Odabana na bilo koji nacin.Ja sam stavljala par puta al kao sto sam i sumnjala nije djelovao :cry: tako da sam odustala od koristenja


Nemoj da si tuzna, i meni nesto slabo deluje...Stavljacu i dalje,kakao na uputstvu pise...."use nightly until the rate of prespiration is under control,this usually takes a few days but may take up to several weeks"... ja izgleda spadam u ovu grupu od nekoliko nedelja 8) Pokusavacu jos,ali ne ocekujem cuda.

Kako ste ga vi devojke stavljale,direktno ili preko vatice/tj.onog jastuceta za skidanje sminke. Ja probala i sa vaticom pa vidim da nema vajde pa sutra direktno naprskam ali mi nesto slabo rasprsi,kao da pola promasim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 8:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 6:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Elaa je napisao:
Cao drugari, imam jedno pitanje za one koji su porucili odaban. Izvadila sam internet visa karticu u banci intesa, medjutim na njoj ne pise koji joj je istek i sigurnosni kod koji je potreban za narucbinu odabana. Da li je neko mozda porucivao odaban preko te kartice i kako? Hvala unapred :)


Svi podatci koji su ti potrebni da porucis su na kartici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 11:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 4:52 pm
Postovi: 92
Evo kompletne procedure koriscenja preparata sa Aluminijumom:

Follow the steps below for a sweat free result:

1. When you first obtain 20% aluminum chloride, you may be eager to try it out immediately, the
very second you pull it from the box. Resist this impulse. Only apply the medicine at night,
when you are going to be lying down and sleeping for at least six to eight hours. This is when
your sweat glands will be inactive.
Before going to bed, take a bath or shower. Wash your armpits carefully, using a mild antibacterial
soap. Do not apply perfume, powder, or any other type of deodorant or antiperspirant to
your underarms, as this will interfere with the effectiveness of the 20% aluminum chloride and
may cause irritation of the skin under your arms as well.
Shave your armpits (yes guys I know we don`t usually do this but it is important to get results)
Do not shave immediately prior to using the product though give at least several hours before
aplication, as using 20% aluminum chloride on freshly shaved skin may cause a painful or
burning sensation or an itchy rash. Before applying 20% aluminum chloride, check the skin
under your arms carefully for any signs of rashes, open wounds, or other irritations. Do not apply
aluminum chloride to broken or otherwise damaged skin. If you are not sure whether the 20%
aluminum chloride is safe for your skin, talk to your doctor or dermatologist.

2. Dry the skin under your arms thoroughly. Make sure that there is no moisture left under your
arms. Aluminum chloride applied to wet skin produces an unpleasant chemical called
hydrochloric acid. Hydrochloric acid is a corrosive material, meaning that it can eat into your
skin, injuring the delicate tissue and causing a painful burning sensation. In order to make
absolutely, 100%, sure that the skin is dry, set a hair dryer to the "low heat" or "cool" setting and
let the air blow onto the skin under your arms for five to ten minutes.

3. Lie flat on your back. This is an important step because lying flat on your back will temporarily
stop the production of armpit sweat. Aluminum chloride works by entering the eccrine and
apocrine sweat glands and causing them to swell, thus blocking the output of perspiration. Used
over time, 20% aluminum chloride can prolong the swelling effect and may actually shrink the
sweat glands themselves. Shrunken sweat glands produce less sweat. However, if you are
sweating when you apply the aluminum chloride, it will not be able to get into the sweat glands
and it will not be as effective. Apply the 20% aluminum chloride evenly in a thin layer to the
skin of your underarms. Some products, like Drysol, contain alcohol. Allowing the alcohol to
evaporate quickly will help minimize your risk of skin irritation. Again, use a hair dryer on the
"low heat" or "cool" setting to dry the skin under your arms.

4. Aluminum chloride works best when covered with plastic or saran wrap to keep it from rubbing
off in the night and to protect the bedclothes from damage and discoloration. Some people take a
long strip of saran wrap and wrap it under the arm and over the shoulder a few times. Others find
this method difficult, not to mention bulky and uncomfortable. A snug-fitting t-shirt will
accomplish the same purpose. Aluminum chloride can damage and stain clothes, so choose an
older t-shirt that can afford some stains--a t-shirt that you would wear to clean the house or paint
the kitchen is perfect. Leave the solution on through the night, at least six to eight hours. To avoid
sweating, try to lie still. Each time you get up and the sweat glands start to produce sweat,
the 20% aluminum chloride is blocked from doing its job effectively.

5. In the morning, remove the plastic wrap or the t-shirt and wash your underarms with a mild soap.
Be sure to remove all of the 20% aluminum chloride. This step is extremely important. If you fail
to get all of the 20% aluminum chloride off your skin, you might develop a painful rash or
irritation under your arms. You could also run the risk of the 20% aluminum chloride causing
damage to your clothing. Do not use any other deodorant or antiperspirant products while you
are using aluminum chloride. Using both products at once will increase your risk of skin
irritation. A tingly feeling or a little bit of itching is common after using aluminum chloride, but
if you develop an angry looking rash or if your skin begins to sting or burn, discontinue use of
the product and contact your doctor.

6. Follow these steps every night for two or three nights. By the end of that time, you should notice
a considerable decrease in underarm sweating. Do not use this product for more than seven days
in a row. If you notice no improvement after seven days, or if you are starting to develop skin
irritation, discontinue use of the product and consult your doctor or dermatologist for other
options for controlling your hyperhidrosis. Remember, 20% aluminum chloride works well in
about 80% of cases, but if you're in the unlucky 20%, you still have some options. (See also the
suggestions for controlling severe hyperhidrosis at the end of this manual.)

7. Once you have achieved control of your hyperhidrosis, use the 20% aluminum chloride one or
two times a week as needed to stay dry. When you have decreased your use of 20% aluminum
chloride to once or twice per week, you may begin using other deodorants or antiperspirants as
needed to stay dry and odor free during the day. If skin irritation occurs at any time during use of
the 20% aluminum chloride, discontinue use immediately and consult your doctor or
dermatologist.

8. If 20% aluminum chloride helps control the perspiration from your armpits, you can also use it
on other problem areas such as the hands, feet, and scalp. To treat the hands, place a thin layer of
20% aluminum chloride on the palms and allow the alcohol to dry. Cover palms with plastic
wrap and/or thin gloves. To treat the feet, place a thin layer of 20% aluminum chloride on the
soles of the feet and let the alcohol dry. Wrap the feet in saran wrap and use socks to hold the
wrap in place. On the scalp, apply evenly, avoiding any contact with eyes, nose, and mouth. A
rubber swimming cap can be used to keep the ointment from rubbing off. In the morning, rinse
thoroughly. (If you used 20% aluminum chloride on your scalp, remember to also rinse the
bathing cap that you used to cover you head. It should be completely clean before each night's
use.) As was true with the underarm perspiration, you will probably start to see results within a
few days. After that, you will probably need to continue using the product a couple of times a
week to maintain your preferred level of dryness.[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 16, 2009 3:58 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima,
hteo bih sa svima da podelim svoje iskustvo oko operacije koja se izvodi na Klinici za grudnu hirurgiju u Sremskoj Kamenici. Ja sam se operisao u četvrtak 14. maja i evo 4 dana posle operacije nemam nikakvih kontraindikacija, znojenje dlanova i ispod pazuha je skroz nestalo. Ja sam se operisao prvenstveno zbog prekomernog znojenja dlanova koje je bilo nenormalno, ali i znojenje ispod pazuda je bilo veoma izraženo i neugodno.
Ja sam probao sve što je moglo na ovom svetu da se proba kako bih zaustavio prekomerno znojenje i nije mi uspelo tako da sam se odlučio za operaciju i verujte mi da sam prezadovoljan i presrećan, kamo sreće da sam ranije saznao da se ova operacija izvodi i kod nas a ne samo u inostranstvu.
Operacija je rutinska, operišete se ujutru a već popodne vas puštaju kući, nemate neke velike bolove i odmah možete da ustajete.
Medicinsko osoblje je fenomenalno, oko svakog pacijenta se maksimalno trude i ne možete da verujete kolilko su ljubazni i imaju razumevanja za vaš problem, a što se tiče muške populacije koji čitaju moju poruku mogu im reci da su im medicinske sestre najlepše na svetu.
Toliko od mene, puno sreće svima u lečenju ovom veoma neprijatnog problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 8:26 pm
Postovi: 7
Hvala na podeljenom iskustvu, i ja sam razmisljala o toj operaciji ali sam odustala bar za sada zbog iskustava nekih ljudi koje sam procitala preko interneta. Zamolila bih te da nam se opet javis za neko vreme i kazes nam kako se osecas i da li imas nekih kontraefekata. Mozda se ipak na kraju i ja odlucim za tu operaciju jer znas i sam kakav problem imamo. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 10:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 5:33 pm
Postovi: 50
Ja sam citala na net-u da su mnogi pozalili zbog te operacije jer se javlja kompen. znojenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 18, 2009 9:41 pm
Postovi: 2
Procitao sam sve od pocetka do kraja...i mogu da kazem da mi je malo lakse kad vidim da ima jos ljudi sa ovakvim problemom!
Kod mene se znojenje javlja koliko sam skontao kao posledica prevelikog uzbudjenja,jer konstantno osecam u stomaku kao neku vrstu straha od bukvalno nicega i veliku dozu uzbudjenosti!-uporedio bi to sa ako se secate u djetinjstvu kad trebate da dobijete neku igracku ili da kupite nesto vazno,e nesto slicno je sad kod mene,samo sto se u djetinjstvu nisam znojio!..
druga stvar je sto sam shvatio da je moj problem na psihickoj bazi jer kad sam kuci retko da se znojim,samo ako se uzbudim zbog necega,ili imam neku scenu koja me iznenadi ili zatekne, cim izadjem iz kuce odma pocnem da razmisljam i da se opterecujem kojekakvim glupostima,i ne prodje minut osetim malu kolicinu znoja ispod pozuha...i nakon par minuta pojave se ogromne fleke ali ne od uzbudjenja nego od zabrinutosti zbog ove male kolicine znoja,pa onda budem gola voda!!..odavno vec ne nosim svoje omiljene stvari,samo kupe prasinu u ormaru,cuvam ih jer se nadam da cu ih jednog dana opet moci obuci!!
sto se tice ovih sprejeva,i jesam za njih i nisam..ja ih licno ne planiram uzimati,jer mislim da je problem u mojoj glavi i da to sam sa sobom moram resiti,i da taj sprej koliko god da pomaze toliko ima i psiholoski uticaj na osobu koja ga koristi,samim tim kad ga pospricas ja mislim da ti je u glavi lakse od toga!!
mislim ,nagadjam...da 90% ljudi ovde ima isti problem kao ja,znaci da je na psihickoj bazi a ne na nekoj drugoj,i da stvarno stvarno morate sebe pogledati u ogledalo i suociti se sa tim sta vas muci i proganja!!
ja sam odlucio tomu svemu stati na kraj,i znam da ne moze odma da se postigne rezultat...ali nemam vise sta da cekam imam 23 godine,ne mogu ovako do kraja zivota!!..
pored ovoga sam sebi nabio komplekse i strahove kroz zivot samo zbog ovog znojenja...!!
doduse nisam imao problema sa tim ranije,javilo se mozda pre 3 godine,i ne zelite znati dokle sam sve isao da bi prikrivao svoj znoj,...jos dok sam radio kao konobar,mozete misliti te borbe-svaki dan je nova nocna mora!!
odustao sam od trazenja uzroka prekovremenom znojenje,ima ih sigurno mnogu,pa sam se sad vise fokusirao na trazenje resenja!!
..odlucio sam poraditi na ishrani,sportu,cisto da vratim samopouzdanje u sebe,jer sam i to izgubio tokom niza godina!!...znam da sam ok momak,nista mi ne fali,mogu uvek da nadjem devojku,ali....uvek je prepreka taj znoj..,imam srece pa mi zoj nema neugodan miris,samo kao voda,pa me to jos uvek tjesi...ali..ko zna...mozda se i to pogorsa!!!ko ce znati!!
mrzim sto me to znojenje kosta bezbroj lepih situacija u mom zivotu,stalno moram nesto da lazem i izmisljam...dosta mi je toga!!
jedan period sam cak poceo da se drogiram da bi to prestalo,i djelovalo je ..ali sam posle skontao da sam poceo da se drogiram kad god trebam na neki vazan sastanak ili nesto...
a droga je zadnje sto zelim da uzimam...tako da sam to batalio!
kad sam poceo ovo pisati nisam imao trunke znoja,evo sad vec imam krugove ispod pazuha od uzbudjenja sto ovo pisem...UZAS!!
nabavio sam tegove sebi,pa cu poceti da treniram,da trcim svaku noc....pa cemo vidjeti!!
cucemo se jos!!
javim kako napreduje!!
nadam se da nisam smorio,mogao bi danima o ovome..!
pozd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 11:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 4:52 pm
Postovi: 92
Uvek ta psiha, sta da joj radimo dodjavola....... :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: konacno spas...nadam se
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 08, 2009 2:31 pm
Postovi: 8
E cao ljudi, ja samo da vam javim da je meni moj odaban stigao! :lol: Za sve koji se muce oko porucivanja, lepo odete u BG i kupite na licu mesta. Meni je doneo drug, a salju i na adresu...jutros sam pricala sa njima.Citam svakakve postove, i iskreno se slazem da psiha ima udela dosta u ovom nasem problemu, kao i individualnost, te je s toga sve relativno, a ja se uzdam u ovo malo cudo i necu da mislim kako mi nece pomoci...PSIHA JE CUDO! ...probacu veceras pa cu videti sta i kako dalje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odgovori mi
PostPoslato: Uto Maj 19, 2009 10:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 19, 2009 10:19 am
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Gde ima odaban u BG-u i koliko je?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: