Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Vrtoglavica i konstanta temperatura vec 4 meseca
PostPoslato: Sub Jun 27, 2009 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 7:00 pm
Postovi: 6
Lokacija: Novi Sad
Postovani,

Prvi simptomi su se pojavili krajem februara ove godine i to, moram priznati, veoma jasni. Naime, ceo dan mi se blago vrtelo u glavi. Nisam imao (niti sada imam) prave simptome vrtoglavice, da mi se sve okrece ili da "lebdim" i propadam, nego jednostavno neka nesigurnost i "igranje" pred ocima. To vece, misleci da to nije nista strasno, izasao sam do grad i cim sam usao u autobus, oblio me je neki hladan znoj, postalo mi je jako toplo, uzasno sam se uspanicio i u momentu mi se zacrnilo pred ocima i mislio sam da cu pasti u nesvest. Posle par sekundi mi je bilo bolje, ali vrtoglavice su ostale.
Do danasnjeg dana mi se ovakva situacija deslila nekih 10-ak puta, ali nije se desio, vec 4 puna meseca, ni jedan dan da mi se ne vrti. Nikada nisam pao u nesvest, ali ovih 10-ak puta sam stvarno mislio da cu pasti.
Pored toga, cim sam dosao to prvo vece kuci, izmerio sam pritisak (130 sa 80, puls 78) i temperaturu koja je bila 37, 7.
I dan danas imam temperaturu, nesto manju, ali nikada ispod 37,3. Temperatura je veca kad sam premoren, a samim tim su i ove cudne vrtoglavice vece. Primetio sam jos i da su vrtoglavice izrazenije kad sam "pod pritiskom", nervozan, umoran itd.
E sad, isao sam na gomilu ispitivanja:
ALT biomerieux: 26.8
AST biomerieux: 25.2
G-GT liquicolor: 35.3
Ureal liquiUV: 4.8
auto-Creatinine: 81.8
Alkalna fosfataza: 186.4
WBC: 7.5 G/L
Lym#: 3.7 G/L
Mid#: 0.4 G/L
Grn#: 3.5 G/L

RBC: 5.44 T/L
HGB: 161 g/L
HCT: 0.490 L/L
MCV: 90.0 fL
MCH: 29.6 pg
MCHC: 328 g/L
RDW: 11.9%

PLT: 201 G/:
PCT: 1.6 mL/L
MPV: 7.8 fL
PDW: 0.140

SE- sedimentacija: 2

UK.Bilirubin: 6.0
Dir.Bilirubin: 1.4

Iz urina nisu nadjene bakterije
COXACKIE IgG: <1:40
COXACKIE IgM: NEGATIVAN
ADENOVIRUS IgG: <1:40
ADENOVIRUS IgM: NEGATIVAN

ANTISTREPTOLIZIN O TEST (ASTO): 400 jedinica/mol
WAALER-ROSE TEST: Negativan
LATEX-RF TEST: Negativan

Ultra Zvuk abdomena savrsen (bubrezi, jetra, zucna kesa, zucni putevi, pankreas)

EBV igM: NEGATIVAN
Epstein-Barr igG: 4.85 (normalno do 1.1)

Upravo je ovo poslednje i to sto me brine, Epstein-Barr virus. Zanima me da li ovaj virus moze da mi stvara ovakve probleme i ovoliko dugo.Nikada nisam imao mononukleozu.
Moram jos da napomenem da sam od pocetka godine pod prevelikim pritiskom od fakulteta i zivot mi je bio u uzasnom haosu, tako da su svi mislili da su mi vrtoglavice mozda i od toga, medjutim, fakultet sada sredjujem u roku, lagano pisem diplomski i vodim zdrav, uredan zivot, bez nerviranja i opterecenja. Ali vrtoglavice su jos uvek tu i pojavljuju se u naletima, par dana malo jace, par dana nesto slabije. Temperatura je i dalje tu oko 37.4. Na infektivnom skoro da nisu ni hteli da pricaju samnom zbog sedimentacije koja je 2., a vrtoglavica mi se podvukla sad vec u sve pore zivota i uzasno nervira. Moram jos i da napomenem da kada su vrtoglavice i temperatura jace, osecam kao blago presecanje u plucima.

Stvarno bih vas molio za pomoc jer vise ni sam ne znam sta da radim, niti kome da se obratim. Hvala vem veliko u napred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ponovo
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 12:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Na Infektivnu kod prof.Pavlovica zakazite...,fali jos gomila nalaza.At na hiv,hepatite,brucelozu,lajm boreliozu...Uradite urinokulturu i bris uretre ,kao i spermokulturu na hlamidiju,miko i ureaplazmu...Ako to sve bude ok,neurologija,prof Ribaric i ispitivanje vrtoglavica...,pa imunologija bilo ko,svi su solidni...Nemojte da Vas odmah prebace na psihijatrijska ispitivanja psihijaru cete se obratiti ako bas sve ovo bude ok.

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 25, 2009 2:27 pm
Postovi: 24
a šta kažete za moje probleme?
Već mjesec dana imam probleme sa plućima . Sve je počelo sa jakom upalom grla i blagom temp. 37.5 .potom je doktor opšte prakse konstatovao jak bronhitis i popio sam gomilu antibiotika , ali se stanje nije popravljalo . Poslije 15 dana pulmolog konstatuje virusnu upalu pluća i primam 7 longacefa . Ali ja i danas 30 dana od početka liječenja osjećam da me guši , pritiska u hrudima , gotovo svakodnevno poslije podne temperatura je 37 -37.1 i tada osjećam jaku malaksalost , svako popodne imam osjećaj da mi trnu noge ili da imam temper. u njima ? Prije par dana radio sam snimanje pluća i prema mišljenju drugog pulmologa nalaz je u redu , nemam upalu , postoji brobhitični nalaz još uvijek , spirometrija uredna i on me uputio da izvršim testiranja na virise tipa adeno i koksaki pošto on sumnja da sam uopšte imao upalu . Takođe u zadnje vrijeme imam konstantno puls preko 80 ( najčešće 90-100) . O čemu se radi , da li je u pitanju neki virus ili alergija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 4:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Vec su vam rekli. Najpre proverite da nije HIV. Nadam se da nije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 7:00 pm
Postovi: 6
Lokacija: Novi Sad
@ micaaaa: Hvala vam na odgovoru, kao prvo. Redovan sam davalac krvi i nedavno sam se, izmedju ostalog, testirao na HIV, hepatitis i jos par "slicnih" virusa...Cist sam kao suza sto se toga tice, a i koliko sam upoznat, ovi virusi idu sa jako velikom sedimentacijom, ili gresim?
Trebao sam da idem i ove nedelje na infektivno da obavim jos par analiza, ali kako sam cuo, infektivno je "pod karantinom" zbog virusa H1N1 :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 29, 2009 2:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
darko82 je napisao:
a šta kažete za moje probleme?
Već mjesec dana imam probleme sa plućima . Sve je počelo sa jakom upalom grla i blagom temp. 37.5 .potom je doktor opšte prakse konstatovao jak bronhitis i popio sam gomilu antibiotika , ali se stanje nije popravljalo . Poslije 15 dana pulmolog konstatuje virusnu upalu pluća i primam 7 longacefa . Ali ja i danas 30 dana od početka liječenja osjećam da me guši , pritiska u hrudima , gotovo svakodnevno poslije podne temperatura je 37 -37.1 i tada osjećam jaku malaksalost , svako popodne imam osjećaj da mi trnu noge ili da imam temper. u njima ? Prije par dana radio sam snimanje pluća i prema mišljenju drugog pulmologa nalaz je u redu , nemam upalu , postoji brobhitični nalaz još uvijek , spirometrija uredna i on me uputio da izvršim testiranja na virise tipa adeno i koksaki pošto on sumnja da sam uopšte imao upalu . Takođe u zadnje vrijeme imam konstantno puls preko 80 ( najčešće 90-100) . O čemu se radi , da li je u pitanju neki virus ili alergija

Moze o gomili stvari da se radi.
Prvo bih insistirala na proveri moguce tuberkuloze,uradila eho srca sa EF,a dok stignu rezultati
ja bih ispitivanje usmerila na reumatologa i imunologa.Trnjenje nogu.Izvadite makar privatno krv na kalcijum i jonizovani kalcijum,pa ako to nije ok,zakazit hitno kod imunologa.
Ovo je premalo informacija,pa Vam mogu dati samo smernice..

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: 123
PostPoslato: Pon Jun 29, 2009 2:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
MilenkoM je napisao:
@ micaaaa: Hvala vam na odgovoru, kao prvo. Redovan sam davalac krvi i nedavno sam se, izmedju ostalog, testirao na HIV, hepatitis i jos par "slicnih" virusa...Cist sam kao suza sto se toga tice, a i koliko sam upoznat, ovi virusi idu sa jako velikom sedimentacijom, ili gresim?
Trebao sam da idem i ove nedelje na infektivno da obavim jos par analiza, ali kako sam cuo, infektivno je "pod karantinom" zbog virusa H1N1 :(

dok cekate uradite ovo ostalo.Na studentskoj daju upute :D :(

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 29, 2009 6:30 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
MilenkoM je napisao:
a i koliko sam upoznat, ovi virusi idu sa jako velikom sedimentacijom, ili gresim?

Grešiš! Bar što se tiče hepatitisa. Sve MOŽE biti u najboljem redu (što ne znači da je to uvek slučaj!!!), čak i transaminaze, ali da virus postoji u organizmu. Za HIV ne tvrdim ovo, jer ne znam, ali za sedimentaciju i sve ostale nalaze kada je hepatitis u pitanju - glavu dajem da sam u pravu! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 29, 2009 8:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 25, 2009 2:27 pm
Postovi: 24
Mico

Hvala na savjetima , doktori isključuju tbc , a pregled srca je bio Ok , ali mene i dalje steže i guši ( već 4-5) dana, prosto ne znam šta više da radim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 30, 2009 1:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
darko82 je napisao:
Mico

Hvala na savjetima , doktori isključuju tbc , a pregled srca je bio Ok , ali mene i dalje steže i guši ( već 4-5) dana, prosto ne znam šta više da radim

Napisala sam gore!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 01, 2009 3:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
darko82 je napisao:
a šta kažete za moje probleme?
Već mjesec dana imam probleme sa plućima . Sve je počelo sa jakom upalom grla i blagom temp. 37.5 .potom je doktor opšte prakse konstatovao jak bronhitis i popio sam gomilu antibiotika , ali se stanje nije popravljalo . Poslije 15 dana pulmolog konstatuje virusnu upalu pluća i primam 7 longacefa . Ali ja i danas 30 dana od početka liječenja osjećam da me guši , pritiska u hrudima , gotovo svakodnevno poslije podne temperatura je 37 -37.1 i tada osjećam jaku malaksalost , svako popodne imam osjećaj da mi trnu noge ili da imam temper. u njima ? Prije par dana radio sam snimanje pluća i prema mišljenju drugog pulmologa nalaz je u redu , nemam upalu , postoji brobhitični nalaz još uvijek , spirometrija uredna i on me uputio da izvršim testiranja na virise tipa adeno i koksaki pošto on sumnja da sam uopšte imao upalu . Takođe u zadnje vrijeme imam konstantno puls preko 80 ( najčešće 90-100) . O čemu se radi , da li je u pitanju neki virus ili alergija

Pa jeste li radili test na Coxsackie viruse, ili Adeno?

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 01, 2009 9:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 25, 2009 2:27 pm
Postovi: 24
Koksaki negativan , ostaje adeno ili sam gotov :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 01, 2009 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 7:00 pm
Postovi: 6
Lokacija: Novi Sad
Na sta se moja tema pretvorila? :(

Darko, molio bih Vas da sledeci put postavite svoju temu. Hvala u napred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sorry
PostPoslato: Čet Jul 02, 2009 8:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 25, 2009 2:27 pm
Postovi: 24
Milenko
otvorio sam 2-3 ali niko nije odgovarao , a kad je teško onda mora da se pokušava sve :) , slični su nam problemi sa temperaturom i dr , pa da vidim ima li neko savjet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sorry
PostPoslato: Čet Jul 02, 2009 8:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 25, 2009 2:27 pm
Postovi: 24
Milenko
otvorio sam 2-3 ali niko nije odgovarao , a kad je teško onda mora da se pokušava sve :) , slični su nam problemi sa temperaturom i dr , pa da vidim ima li neko savjet


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: