Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 5:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 19, 2009 7:13 pm
Postovi: 9
Lokacija: srbija
a sa zubima mi je sve u redu.......... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 6:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Joj Andruska uze ORL specijalista iglu sa spricom,zahvati deo ispod brade i uradi biopsiju.Cekala sam kao budala mesec dana za nalaz da stigne i na kraju kaze sorry nije uspelo izvadena je samo krv mesto tkiva limfne zlezde.Uzas!!!!Mozes misliti kako se osecam nista ne znam jos od Februara.
Zasto ne trazis biopsiju?
Da li ti je ikakva kontrola zakazana?
Zatrazi i CT mozda ces imati vise srece nego ja.....
Ja sam pitala jednog od lekara ima li ista izmedu:
upala ili limfoma.....naravno nema zato sam i ja zabrinuta.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 19, 2009 7:13 pm
Postovi: 9
Lokacija: srbija
strasno,i posle treba da nesto da im verujes.......trazila sam biopsiju,ali oni idu na foru kao,aj prvo da sacekamo0 malo.........da vidimo sta ce biti sa antibiotikom i tako......a izvini nisam te najbolje razumela sta nema izmedju....?ili je neka upala ii limfom,je si to htela da kazes?a virus? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 19, 2009 7:13 pm
Postovi: 9
Lokacija: srbija
radila sam ja ultrazvuk i tu su mi i nasli tolike zlezde...........posle sam poslata kod ORL specijaliste i to je to......... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 6:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Andruska ako traje dugo onda nije virus posebno ako ne prode od antibiotika.Ja sam pitala za sebe i takav sam dobila odgovor.Ja jos uvek mislim da negde postoji zariste mada mi je sedimentacija uredu.Uzdam je u jednog radiologa pored kojeg sam sedela kada mi je na ekranu objasnjavao nalaz ultrazvuka.Pitala sam ga cak i kako znaju kada je kancer i on je odgovorio po masnom tkivu.Rekao mi je da je moje beningno.
Da li mozes da pitas ORL za biopsiju?
Da li si bila bolesna prije toga,da li te je grlo bolelo?
I meni je krv uredu Hvala Dragom Bogu.Jedan od nasih lekara specijalista sa ovog foruma mi je savetovao da je najbolje izvaditi jednu i da je oni posalju na analizu.
Kako je meni ovde jedan od lekara rekao ili upala ili kancer ali nije istina ja mislim i da moze biti beningno.Radna prijateljica je operisana prije neki dan sa velikim limfnim cvorom iza uha,na vratu,bio je 7 cm i cak su je posali kod onkolga.Evo upravo sam saznala da nema kancer i da je operacija prosla dobo :lol: :lol: :lol: jako sam sretna zbog nje.Njoj krv nije valjala i nadam se da je tako kao sto sam cula.
Meni pise na nalazu dobrocudno-beningno.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 7:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Andruska ako traje dugo onda nije virus posebno ako ne prode od antibiotika.Ja sam pitala za sebe i takav sam dobila odgovor.Ja jos uvek mislim da negde postoji zariste mada mi je sedimentacija uredu.Uzdam je u jednog radiologa pored kojeg sam sedela kada mi je na ekranu objasnjavao nalaz ultrazvuka.Pitala sam ga cak i kako znaju kada je kancer i on je odgovorio po masnom tkivu.Rekao mi je da je moje beningno.
Da li mozes da pitas ORL za biopsiju?
Da li si bila bolesna prije toga,da li te je grlo bolelo?
I meni je krv uredu Hvala Dragom Bogu.Jedan od nasih lekara specijalista sa ovog foruma mi je savetovao da je najbolje izvaditi jednu i da je oni posalju na analizu.
Kako je meni ovde jedan od lekara rekao ili upala ili kancer ali nije istina ja mislim i da moze biti beningno.Radna prijateljica je operisana prije neki dan sa velikim limfnim cvorom iza uha,na vratu,bio je 7 cm i cak su je posali kod onkolga.Evo upravo sam saznala da nema kancer i da je operacija prosla dobo :lol: :lol: :lol: jako sam sretna zbog nje.Njoj krv nije valjala i nadam se da je tako kao sto sam cula.
Meni pise na nalazu dobrocudno-beningno.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 7:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Ontario, to su bili simptomi do prve tahikardije... Otekle su mi zlezde sa leve strane vrata, ispod levog pazuha i na levom delu kljucne kosti. Onda su posle toga bile tahikardije, pa je doktorima sinulo sta bi moglo biti... To je manje-vise to. Coxsackie se inace ne otkriva rutinskim pregledima krvi, vec se trazi prisustvo antitela posebnim laboratorijskim testovima. Isto vazi za sve viruse. Meni samo nije jasno kako su doktori otpisali viruse Andruski, kad ona i moze da ima odlicne vrednosti krvne slike, pa opet da vucara neki virus (pretpostavljam da joj nisu radili specificne testove). Pa i kada sam imao mononukleozu tipa Epstein-Barr, imao sam iste simptome, a sve vrednosti krvne slike su bile u sredini referentnih-idealne. Jos nisam imao specificne simptome poput upale grla, a otekle su mi bile samo zlezde na vratu (koliko se secam). Mislim da ste otisle predaleko sa dijagnozom limfoma :lol: :lol: , ali bi bilo uputno izvrsiti tu biopsiju u jednom momentu, cisto zbog "mira u kuci"...

Andruska, jel imas temperaturu???

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 1:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Pojma nemam Peniko,niko nista ne zna a one su jos tu.Mene jako boli pa me zato brine.Vadili su mi neke nalaze na antitela i sve je dobro.Mene boli oko.deo glave i deo nosa.Isto kao sinusi,cak sam i to pomislila.Imala sam prije problema sa sinusima jedino ako nije hronicna upala zbog koje mi se uvecala limfna zlezda.Pojma nemam,nagadam od Februara....
Hvala ti sto se trudis oko nas,da nam pomognes....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 3:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Imam slican problem sa limfnim zlezdama koji traje oko godinu dana. Radi se o zlezdama sa zadnje strane vrata, ispod glave uz dve zile koje se tu nalaze. Oticu cas jedna cas druga. Bila sam kod hirurga koji kaze da nije nista strasno i kod infektologa koji mi je ispipao i zlezde ispod pazuha i stomak i isto kaze da je sve ok, da je verovatno neka upala. ALi krva slika je u savrsenom redu svaki put, mene nista ne boli, nemam temperaturu.

Da li je normalno da zlezde tako povremeno oticu ili treba da se zabrinem i uradim jos neke pretrage?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 5:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 19, 2009 7:13 pm
Postovi: 9
Lokacija: srbija
ali zar sedimentacija ne pokazuje da li ima ili nema virusa u krvi?meni je 7,rekose da je to odlicno...........to je kao navodno najbitnije.............ali trazicu da mi se uradi biopsija,i otici cu kod infektologa sto ranije....... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 5:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 19, 2009 7:13 pm
Postovi: 9
Lokacija: srbija
a za girl from nowhere,ne znam sta da ti kazem ako su ti tako rekli onda valjda ne bi trebalo da brines,ali sa time se definitivno ne treba igrati pa ti preporucujem da bar odes na ultrazvuk..........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 5:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 19, 2009 7:13 pm
Postovi: 9
Lokacija: srbija
ontario,ja sam u zadnje vreme vrlo cesto bolesljiva ali nijedanput do sad nisam imala problema sa grlom............ :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 12:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
andruska je napisao:
ali zar sedimentacija ne pokazuje da li ima ili nema virusa u krvi?meni je 7,rekose da je to odlicno...........to je kao navodno najbitnije.............ali trazicu da mi se uradi biopsija,i otici cu kod infektologa sto ranije....... :roll:

Bas me zanima sta ce ti reci. Javi rezultate kad stignes, i srecno! :)

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 3:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
andruska je napisao:
ali zar sedimentacija ne pokazuje da li ima ili nema virusa u krvi?

Ne pokazuje, eventualno lifociti mogu da pokazu na virusnu infekciju.
Dok meni nisu nasli koksaki svi nalazi su bili savrseni. Normalno, nisu ga oni ni nasli nego ja. Ne kazem da je to virus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 4:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
andruska je napisao:
ontario,ja sam u zadnje vreme vrlo cesto bolesljiva ali nijedanput do sad nisam imala problema sa grlom............ :oops:



Andruska i ja isto tako kao ti.Ustanem ujutro sa simptomima gripe,sve me boli,glava me ubi i na kraju nema nista.Meni je lekar ovde jedan rekao da me boli cesto leva strana uha,oka,nosa od te limfne zlezde koja je na levoj strani.Najvise bi mi odgovarao CT skan glave ali znas i sama kako sam prosla.Pokusacu da zatrazim jer evo sada sam se probudila,sinusi me bole,uho ziga,boli me glava u delu slepoocnice a nisam bolesna i sedimentacija je bila dobra.Osecam se jako bolesna,a nisam grozan osecaj.Imam jako ceste probleme sa desnima gde namam zuba,skroz mi pobeli i jako me boli.Nisu plukovi nego citavo meso pobeli mesto da je crveno.Idem danas opet kod zubara.Ova zlezda me sve vise i vise boli i jako mi smeta.Imam osecaj kao da je neka kugla ispod jezika a ustvari je ispod brade.Znas i sama jako cudan osecaj.........


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: