Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 10:11 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Valjda necemo... do tada ce se "stem celije" raditi isto koliko i depilacija danas :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 10:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Dogovoreno! :D :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 21, 2005 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 20, 2005 10:19 pm
Postovi: 13
Imam dete devet godina dijabetičar je već 5 godina i sa 7 godina mi je savetovano da je rano za pumpu i da lekari nisu dovoljno edukovani kod nas. kako vidim te dečije bolesti su preležane pa me interesuje koji je najkrać, najsigurniji i konkretan put dolaska do pumpe. Dete se lečilo u jednoj od dve dečije ustanove u beogradu ali zbog nesuglasica oko kvaliteta lečenja i liberalnog stava u toj instizuviji kao i nemogućnosti rešenja jutarnjih acetona bio sam prinuđen da pređem na nbgd. pola godine koristimo lantus i aktrapid u kombinaciji i posle duže vremena smo uspeli da izgubimo pikove iako je glikozilirani hemoglobin skoro uvek bio ispod 7%. Nikako nisam mogao da se pomirim sa činjenicom da bar na dve godine ne napravim neki napredak u približavanju ka idealnom. ono što me navodi na korišćenje insulinske pumpe je još uvek veliko odstupanje odnosno skokovi i padovi (2.9 - 16) mada sve ređi. Drugi razlog je nastupajući pubertet koji donosi sva divljanja hormona.
[[color=red]b] konkretno[/b]: [/color]Kome da se obratim i kako najlakše i najbrže da dođem do pumpe????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 21, 2005 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 20, 2005 10:19 pm
Postovi: 13
... e da zaboravio sam mail [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 4:04 pm
Postovi: 2
Lokacija: zrenjanin
dijabeticar sam 26 g. od 7 g. insulinski zavistan sa losom glikoregulacijom nastalim komplikacijama na cetiri doze zvanicno mada uzimam po potrebi i pet sest doza na imam polinoneuropatiju ,retinopatiju, tahikardiju hipertenziju zbog nemogucnosti regulacije i anksioznu depresivnost bio i na internoj B na institutu slazu se ber tako kazu za nabavku insulinske pumpe ali nesto navode da je sad nema a nalog vazi kazu jedan mesec kako da ja ostvarim svoje pravo sto pre mada mi finansijska situacija nedozvoljava kupovinu na bolovanju sam 17 meseci pomozite molim vas savetom da bi jos bar malo ziveo imam i porodicu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 11:07 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Idi na pumpu, tenutno je tender u toku i kada to prodje (za jedno mesec dana) obavezno im se javi da je nabavis! To ti je jedino resenje... Kamo srece da si im se ranije javio za pumpu, ne bi bilo ni K od tih kompikacija! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 12:42 am
Postovi: 1
Lokacija: RUMA
da li zna neko nesto da mi kaze o insulinskoj pumpi. :)

_________________
caos sa ima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Insulinska pumpa
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 10:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 13, 2005 6:08 pm
Postovi: 10
Lokacija: Valjevo
Dragi/a lantus 1,
sve infomracije o insulinskoj pumpi mozes pronaci ovde na forumu u ranije pisanim postovima ili na sajtu www.diabeta.net ili pittati nasu dragu urednicu Stelu (Diabeta)!
poz

_________________
Marko Cvetkov - Jovanović
Nacionalni trener u vršnjačkoj edukaciji
Y-PEER Srbija
www.ypeer.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 5:48 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ova je poruka zalutala na drugo mesto, pa je prebacujem ovde...

zabjelo je napisao:
Cao,
zovem se Dijana.Potrebna mi je pomoć jer što god da uradim pogrešno je. Evo u čemu je problem,korisnik sam insulinske pumpe ali mi vrijednosti glikemije nijesu dobri već par mjeseci. Jutros mi je bila glikemija čak 22 kao i juče u jednom periodu. Napominjem da mi glikemija raste nezavisno od hrane(dva sata prije jela ili poslije jela)iz čista mira. Vodim računa o ishrani i unosu ugljenih hidrata. Takođe napominjem da imam i smanjenu funkciju štitne žlijezde (već 5 god na tivoralu). Na što bih trebala da obratim pažnju i šta da kontrolišem. Hvala

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Insulinska pumpa...
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 7:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 13, 2005 6:08 pm
Postovi: 10
Lokacija: Valjevo
Moj predlog je da proverite kateter!
Moze biti da je zapusen... Takodje, biste trebali da na mesta na koja postavljate kateter mazete neki od anticelulit gelova da ne bi bilo cvorova, i to moze dovesti do zacepljenja katetera, a da vam pumpa ne daje nikakav signal (kazem iz iskustva). Ako se tako visoki seceri nastave, obavezno se javite svom diabetologu/endokrinologu, moze da bude da pumpa ne radi dobro i da treba da se popravi, to najbolje da vidite na mestu gde ste preuzeli vasu pumpu...
POZ
M@RIO

_________________
Marko Cvetkov - Jovanović
Nacionalni trener u vršnjačkoj edukaciji
Y-PEER Srbija
www.ypeer.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 01, 2008 10:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Da li je neko dobio pumpu iz "prvog" pokusaja?
Ja trebam sledece nedelje da idem i predam predlog za pumpu,naravno po prvi put,ali dok citam,ne samo ovde,vec i na raznim drugim mestima...pitam se da li uopste i da idem u socijalno,jer vecina i po nekoliko godina bude uzastopno odbijana. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 01, 2008 11:58 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Naravno da ćeš da ideš u socijalno! I to sa punim pravom, jer imaš predlog tri profesora koji su rekli šta je za tebe najbolje.
U socijalnom sede specijalisti fizikalne medicine, koji naslućuju šta bi to trebalo da bude insulinska pumpa.
Nikako nemoj da nam se "bedačiš", već samo napred!
Ja sam dobila iz prve, ako te baš zanima.
Realno gledano, na žalost imam sve potrebne zdravstvene uslove koji su propisani veoma restriktivnim pravilnikom i prošla sam kao kroz sir.
Čak i da te odbiju, žališ se II-stepenoj komisiji. Sve i da te ponovo odbiju, ideš opet nakon 6 meseci. Jednostavno, ne daj se, ok? :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 01, 2008 3:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Imam i ja sve potrebne indikacije za pumpu...ali eto...znam par slucajeva koji su i pored toga svega bili odbijeni.
Ako je po pravdi i pravilniku i ja bih trebala da je odmah dobijem,ali bas zato sto tamo sede krajnje ne strucni,plasim se ishoda.

No,dobro...oticicu tamo pa kako mi bude... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 01, 2008 6:23 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Mora da postoji razlog ako te odbiju. Oni gledaju u pravilnik i samo im je važno da po stavkama imaš sve. Mogu eventualno da ti traže neki dodatni papir, ako ga nemaš kod sebe i to je to.
Ja uvek nosim ogromnu fasciklu sa sobom, sa svim papirima i nalazima od pre milion godina i uvek im ponudim da se posluže i da ću im kopirati sve što misle da im treba :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 01, 2008 8:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:33 am
Postovi: 101
Lokacija: KRANJ-SLO
I ???? Njima je lakše je ne čitati, mislim svu tu tvoju literaturu i odobriti. :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: