Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 93  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 1:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ramicade su himericna monoklonska antitela, dobijaju se uglavnom od pacova kao bioloska terapija. Vrlo skupa. Ne bih bas rekao da imaju neke znacajnije nuspojave od AZP-a. Za sada je Ramicade sam vrh ponude i tebi bih Deana preporucio da promenis gatroenterologa. Nije dobro ako ides kod jednog, nikako, jer covek moze biti na potpuno pogresnom putu ili pak malo znati o tome. Nemci su svakako vis eupoznati sa Kronom nego mi, pa zatrazi misljenje drugog ali renomiranog strucnjaka po mogucstvu makar zvanja dr.sci...ili jos bolje doc. ili prof.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 2:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 3:27 am
Postovi: 32
http://www.alo.co.yu/vesti/3704/Deci_le ... aju_kancer

takodje, preko google mozes da nadjes sve sto te zanima u vezi leka..
svaki lek ima moguca stetna dejstva, tako da...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 4:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Od kad sam u Nemackoj promenila sam puno lekara. Sa ovim sa zadovoljna (on odavno ne prima nove pacijente jedva sam kod njega sa vezom stigla) i koliko znam vazi ovde za jako dobrog strucnjaka i poznat je i van svoje ordinacije (sto se za vecinu lekara ovde ne moze reci). Tako da za sad ostajem tu gde sam.
Inace desilo mi se nesto zaista neobicno. Posle pregleda MR imala sam dva dana bolove (sto mi se na prethodnom pregledu od pre 4 godine nije dogodilo). A sad mi je vec nedelju dana stomak miran kao da nemam Krona. Ja sad ne znam sta da mislim? Jel ovo zatisje pred buru??? Volela bih da mislim daj e ipak time out (malo duzi) u pitanju....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 3:27 am
Postovi: 32
je l budosan = budesonid? Terapija mi je budesonid, ali kod lekara nema tog leka u kompu, pa sam mu rekao da nije mozda budosan i dao mi je recept za taj lek. Je l zna neko, posto treba da kupim, da budem 100% siguran?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 9:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Budesonid je genericki naziv leka a Budosan ili Budenofalk su komercijalni nazivi leka. TO bi trebao da zna i ordinirajuci lekar, ima tamo koje su aktivne supstance i originalni naziv. Ali kakvu su dunsteri ne bi me zacudilo da je iole i pismen. Ovde imas registar lekova, cene i sl.

http://www.rzzo.rs/index.php?option=com ... Itemid=247

A lista je fraj za sve na njoj, sa A1 se placa pola, sa liste B se placa puna cena, lista C samo u stacionarima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 9:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Nemacki Budosan je bepslatan za IBDovce, dakle ne treba nista da platis ako si zdravstveno osugurano lice jer je lek na A listi. Postoje neki od slicnih na A1 od Astra Zeneca i placa se 25% ali za drui tip oboljenja...


MACHINE je napisao:
Budesonid je genericki naziv leka a Budosan ili Budenofalk su komercijalni nazivi leka. TO bi trebao da zna i ordinirajuci lekar, ima tamo koje su aktivne supstance i originalni naziv. Ali kakvu su dunsteri ne bi me zacudilo da je iole i pismen. Ovde imas registar lekova, cene i sl.

http://www.rzzo.rs/index.php?option=com ... Itemid=247

A lista je fraj za sve na njoj, sa A1 se placa pola, sa liste B se placa puna cena, lista C samo u stacionarima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 3:27 am
Postovi: 32
Hvala. Kul ako je besplatan. Dobio sam recept. Lekar je kucao budesonid i kaze da ga nema i ja mu pomenem da je mozda pod naziovom budosan i on ga nadje. Dobio sam jos da pijem i pentasa, narucio u apoteci, kosta malo manje od 3000din. Inace, danas sam pokupio posle par meseci ph nalaze, uzoak je uzet kad sam imao upalu.

Mikroskopski opis:
Reprezentsativnost biopsijskih uzoraka. Cetiri biospsijska uzorka mukoze tankog creva, od kojih dva pokazuju pretezno delove ulcerisanog podrucja s obilnim debrijem i inflamatornim eksudatom.
strukturne i epitelne promene: Na vitalnim delovima mukoza tankog creva je promenjena, posebno usled fokusa snizenja vilusa mestimicno i prave vilusne atrofije s jakom prosirenoscu lamine proprije usled ekspanzije inflamatornih infiltrata mesovitog celijskog sastava. Bazalni limfoidni infiltrat je posebno gust i mestimicno pracen propagacijom prema submukozi, formirajuci fokuse sa limfoidnom folikularnom organizacijom, ali i povrsno aktivnoscu granulocita. Uz to, uocavaju se fokusi erozivnih promena, a dva uzorka u celini pokazuju obilni debri iz ulceracije. Reaktivne i regeneratorne epitelne promene su prisutne u zonama aktivnosti inflamacije, ali nema displazije iliatipizma.

Zakljuca:
Ulcero inflamatorna infiltracija moze odgovarati IBd, ali buduci da nema direktne elemente u prilog M. Crohn, ne moze jasno da razdvoji Crohn-ilitis od eventualno drugih ulcero-inflamtornih promena. Ipak, ph nalaz moze podrzavati uputnu dijagnozu.

Dijagnosticka kategorija inflamacije: IBD: tip Crohn-ove bolesti
Sigurnost dijagnoze: moguca/nejasna
Inflamatorna infiltracija: celularnost +++
Aktivnost inflamacije +++
Petostepeni gradus aktivnosti: 5.2 (ref. 0-5.4)
epitelna kategorija: I (normalna)

Radjeno na KCs...... patolog, marjan micev..

Vide nisam siguran ni sta je u pitanju, lakse bi mi bilo da su potvrdili 100%, ovako.....nemam pojma...ako neko zna, nek protumci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 16, 2009 1:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
To je definitivno IBD a sta konkretno nije previse ni bitno jer je lecenje isto, diferencijalno vise ide u prilog Kronu. Najverovatnije i jeste obzirom na lokalizaciju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 16, 2009 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 4
A ti machine si koristio remicade? Moda sam malo dosadna ali sad me sve interesuje :-) I jos me interesuje kod kog se doktora lecis? :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 16, 2009 11:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Nisam koristio. Josa sam na prvoj liniji (mesalazin)...

Kod nas mozes probati kod prof. Njegice Jojic i doc. Dino Tarabara...posecujem oboje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 17, 2009 9:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 4
Hvala puno na odgovorima, onda idem u sredu da primim i to :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 26, 2009 5:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ejmi gde si? Kako protice trudnoca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 27, 2009 9:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Zadnjih 10 dana mi je bas lose. Stomak boli, strasno je naduven, povracam. Pa onda prodje i dva tri dana imam mira.
Ono sto me najvise brine je sto iako ne mogu da jedem ili jedem malo, povracam i to nesto braon, smrdljivo, da izvinete...ko da su g....
Pre prve operacije mi se desilo da sam jednom povratila 5l takve smese i tada sam bila sigurna da se to sadrzaj creva vratio u pogresnom smeru (ali tada je crevo bilo skoro skroz zatvoreno pa to jos nekako i mogu da shvatim).
Sad je na pregledu utvrdjeno da opet imam par suzenja pa me brine da nisam opet u fazi da moram na sto. Sta vi mislite?
(lekar mi do sledece nedelje na odmoru, a jedina alternativa mi je poseta bolnici sto izbegavam jer me onda tamo zadrze bar nedelju dana, a ja imam malo dete i muza koji je stalno na putu)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 27, 2009 9:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Pozdrav. Postavio sam temu IK ili nesto gore, ali posto ima gomila takvih tema, valjda niko ne odgovara. Pitanje: Vec duze vreme imam problema sa pojacanom zeludacnom kiselinom, po preporuci lekara pio sam cesto gelusil lak, ali posle puno njih primetio sam neki cudan osecaj u deelom crevu, kao neki nadrazaj. E sad, vremenom je taj cudan osecaj prerasto u blagi bol i puno gasova. Posebno me boli "donji stomak" u visini besike, ali napred i levi spoljni deo stomaka ispod rebara. Bol mi se pojavljuje nakon dugog sedenja, a znatno opada kada setam ili plivam. Imam ponekad "brabonjaste" stolice, nemam proliv, niti vidljivu krv u stolici ili neku sluz, ponekad idem 2-3 puta u WC, ali to su te brabonjaste stolice. Posto sam citao o ulceroznom kolitisu, a laik sam oko toga, juce sam uradio krvnu sliku (jos uvek aktivan bol) i sedimentacija mi je 3, CRP 0.5 (ref do5), KKS odlicna, urea 3.7, kreatinin 77... Posto bih kod drzavnog gastroenterologa u KCS (ne bih navodio ime) dobio kolonoskopiju za oko 1.5 god, bio bih zahvalan da mi neko da savet da li je potrebno da radim kolonoskopiju privatno, posto i nije bas nesto jeftina? Mislim, da li sa ovakvim simptomima i sa povremenim bolom u stomatku, treba da sumnjam na kolitis, ili je to samo iritirani kolon. Veoma vazno: kada redovno pijem probiotik, varenje mi se poboljsava i smanjuju gasovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 27, 2009 10:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ne treba ti kolonoskopija. Ti imas IBS a ne IBD...mada "lecenje" ovog sindroma je isto neizvesno. Zapravo nemas patoloske promene ali imas problema. Probaj Flobion, ESI Fermental MAX ili ProLife, proveri stolicu na gljivice. Izbaci secere, ugljene hidrate, balastne materije...pa javi...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 93  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: