Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za pomoc i savjet.
PostPoslato: Pet Okt 19, 2012 4:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 19, 2012 4:07 pm
Postovi: 10
Imam 25 god.Prosle godine dijagnostifikovan mi je gastritis.Radio sam gastroskop i tada mi je receno da imam najblazi oblik gastritisa.Pio sam neku terapiju,simptomi nisu nestali,ali se nisu ni pogorsavali.U februaru ove godine,ponovo sam potrazio savjet ljekara zbog tih blagih simptoma. Tada sam dobio terapiju-Controloc 20 mg 1x1. Simptomi su mi se u toku te terapije pogorsali, dakle odjednom je postalo gore. Uputili su me na novu gastrosk.Tada je uradjen i Ph nalaz. I pregled i nalaz su opet pokazali blagi oblik gastritisa,tacnije antritisa.Nemam helicobacter.Terapija, Nexium ista doza, uz Motilium. Medjutim stanje je ostalo isto. Zatim su ukljucene kapi Iberogast. Nista nije pomoglo. Simptomi su mi na pocetku bili zgaravica i bol.Od februara od kada se nanovo lijecim vise nemam zgaravicu, vec se iskljucivo javlja bol, gotovo stalan, osim kad spavam. Odmah nize od grudne kosti i cesto osjecaj nekog stranog tijela u zelucu. Nedavno sam radio i magnetnu rezonancu abdomena, nalaz je bio uredan. Medjutim kad sam radio nalaze krvi hemoglobin mi je bio blago snizen, a eritrociti su mi 4,38. Sad, ono sto me zanima, da li mag rezonanca moze pokazati neke promjene u samom zelucu? Posto je gastrosk radjena u aprilu, da li trebam da je radim ponovo? I da li imate ideju sta bi moglo biti u pitanju pa terapija ne djeluje? Unaprijed hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc i savjet.
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 1:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Jesi li ti nervozan mozda ili imas nekih slicnih tegoba???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc i savjet.
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 19, 2012 4:07 pm
Postovi: 10
Pa ne znam.Mislim,studiram,tako da,vjerovatno da jesam.A i problem je sto mi taj bol stalno stvara nervozu.Posto trpim stalan bol,koji bukvalno traje od jutra do spavanja.Tako da,vjerovatno jesam donekle.Ali ne mislim da sam nesto previse nervozan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc i savjet.
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 19, 2012 4:07 pm
Postovi: 10
Pa ne znam.Mislim,studiram,tako da,vjerovatno da jesam.A i problem je sto mi taj bol stalno stvara nervozu.Posto trpim stalan bol,koji bukvalno traje od jutra do spavanja.Tako da,vjerovatno jesam donekle.Ali ne mislim da sam nesto previse nervozan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc i savjet.
PostPoslato: Ned Okt 28, 2012 12:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Pokusaj se samokontrolisati--jel ti bolje kad si negde na odmoru --kad nemas ispita ili te mozda opterecuje nesto drugo--dobro analiziraj svoj zivot--sta ti smeta a sta te cini opustenim i srecnim pa ako ti se tegobe nekad povuku kad si na odmoru npr. onda je sigurno psihosomatika u pitanju..
Probaj piti caj od kamilice,jesti bananu i jabuku dnevno,ako ti se pojavi kiselina pojedi jabuku ili saku pecene soje npr.
Nikakve sokove--piti samo vodu negaziranu.
OPUSTANJEEEEE-rekreacija-relaksacija


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: