Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nakon operativne laparaskopije HSG
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 01, 2009 8:32 pm
Postovi: 3
Drage moje interesuje me da li je neko radio HSG kod dr. Andjelica.
Ja sam pre 10 dana operisala 1 jajovod,tj otklonili su mi jer je bio neupotrebljiv a drugi mi osposobili.
Dr.Luka Andjelic je to radio, i sada mi predlaze HSG za 2 meseca da bi proverio prohodnost tog jednog jajovoda da bude siguran. Interesuju me vasa iskustva i malo mi nije normalno da sada radim HSG posle svega ovoga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nakon operativne laparaskopije HSG
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
Hm...
Meni je to jako čudno jer su meni nakon završene operativne laporoskopije (radi odstranjivanja ciste) izvršili i propuštanje rastvora kroz jajovode radi provere njihove prohodnosti (HSG). tJ nakon laporoskopije uradjen mi je i HSG, kao jedna intervencija.
Trebalo bi da pitaš iz kog razloga ti odmah nisu uradili HSG kada su ti radili laporoskopiju.
Neću da tvrdim ali ima doktora koji hoće da ti uzmu što više para.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nakon operativne laparaskopije HSG
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 11:41 am
Postovi: 35
Mejvis
A da li se mozda secas, posle HSG, jesi li isla na kontrolu? Mislim na kontrolu zbog same intervencije... Posto mi je dr to napisao u izvestaju, a kad sam zvala da zakazem kaze drugi dr (ovaj koji je radio nije tu) da nema potrebe ako se ja dobro osecam, ne krvarim i sl.. Ne znam sta mi je ciniti.. Doduse, nemam nikakvih problema, bila je sukrvica dva dana, pila sam hemomicin 3 dana i to je to... Sta mislis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nakon operativne laparaskopije HSG
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 11:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
Ne, nisam išla ni na kakve kontrole ni posle HSG- a ni posle laporoskopije. Jedino u mi posle laporoskopije radili histopatološki nalaz za cistu koju su mi izvadili.
Posle HSG-a sam isto imala sukrvicu par dana i to je to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nakon operativne laparaskopije HSG
PostPoslato: Ned Nov 22, 2009 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 12:29 am
Postovi: 13
Da li bi neko mogao da mi opise postupak HSG-a od samog prijema u bolnicu pa do izlaska iz bolnice posto bi trebala najverovatnije da idem da radim jel ne dolazi do zaceca pa mi je moj ginekolog rekao da bi bilo dobro da imamo taj nalaz a ja se malo plasim? On mi predlaze da to bude u Narodnom frontu posto kaze tamo rade sa anestezijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nakon operativne laparaskopije HSG
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 9:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 2:24 pm
Postovi: 78
Lokacija: Beograd
Ja sam relativno skoro bila u bolnici Narodni front, i sa mnom u sobi su bile žene koje su radile HSG. Mislim da moraš da dođeš dan ranije u bolnicu sa gomilom urađenih briseva, sutradan intervencija i tog dana ideš kući. Ništa ih nije bolelo, možda malo "kao kad dobiješ".
Inače, ja sam HSG radila pre desetak godina bez anestezije. Nije ni to tako strašno, traje vrlo kratko, par minuta, možda i manje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nakon operativne laparaskopije HSG
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 12:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 1:11 am
Postovi: 159
Lokacija: Karaburma
Ja sam HSG radila 2puta u zivotu i oba puta bez anestezije.Prvi put sam dobila neku inekciju protiv bolova i stvarno me veoma malo bolelo s tim sto je neverovatno ruzan osecaj kad ti se njih 5-toro vrti oko tebe i jos ti nesto montiraju izmedju nogu i svi se ponasaju tako spontano i uobicajeno.
Za njih je to rutina a za tebe cela epizoda.

Drugi put sam radila u Gak-u bez i jedne tabletice i inekcije(tako je isistirala moja sestra koja je Dr.) i bolelo me zverski jer je jajovod bio zapusen.
Znaci ako rade to produvavanje-boli.A kad boli...ne zanima te dal' ih ima 5-oro ili 10-oro oko tebe i ni o cemu ne mislis ...Sreca sto to traje svega nekoliko minuta.

kako god...izdrzi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nakon operativne laparaskopije HSG
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 12:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 1:11 am
Postovi: 159
Lokacija: Karaburma
Dundica ! je napisao:
Ja sam HSG radila 2puta u zivotu i oba puta bez anestezije.Prvi put sam dobila neku inekciju protiv bolova i stvarno me veoma malo bolelo s tim sto je neverovatno ruzan osecaj kad ti se njih 5-toro vrti oko tebe i jos ti nesto montiraju izmedju nogu i svi se ponasaju tako spontano i uobicajeno.
Obavezno gomila potrebnih nalaza i briseva...u mom slucaju nije bilo prijema i otpusne sve se svodilo na par sati.Od-do.
Za njih je to rutina a za tebe cela epizoda.

Drugi put sam radila u Gak-u bez i jedne tabletice i inekcije(tako je isistirala moja sestra koja je Dr.) i bolelo me zverski jer je jajovod bio zapusen.
Znaci ako rade to produvavanje-boli.Tecnost koju ti ubrizgaju (zove se KONTRAST)u jednom momentu snime rengenski tako da ti na snimku kasnije vidis dal' su i kakvi su jajovodi.Ako nije zapusen jajovod onda ne boli...
A kad boli...ne zanima te dal' ih ima 5-oro ili 10-oro oko tebe i ni o cemu ne mislis ...Sreca sto to traje svega nekoliko minuta.

kako god...izdrzi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 224 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: