Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: gnojna angina
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 9:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 9:30 am
Postovi: 8
Vec mesec dana imam gnojnu anginu.U pocetku sam pila kliacil,kasnije panklav,ali,izgleda mi ni jedno nije pomoglo.Ozdravim na neka dva-tri dana,i onda se sve ponovo vrati tj. bele tacke na krajnicima se ponovo pojave.Gnojnu anginu sam imala 3 puta u zivotu,na svaka tri meseca se javlja,i onda traje oko 2-3 nedelje.
Vise mi uopste nije jasno sta da radim,citala sam na internetu savete,neki predlazu vadjenje krajnika,neki ne.Sta vi mislite ?Inace imam 14 godina i vadila sam treci krajnik kao mala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 7:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
bris grla i nosa nakon 3 dana nepijenja antibiotika, i terapija prema antibiogramu. ako se ne poboljsa stanje, pregled kod specijaliste orl


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 9:30 am
Postovi: 8
jutros sam uradila bris grla,sutra idem na vadjenje krvi.
Hvala na brzom odgovoru,nadam se da ce mi biti od pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 5:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 10, 2008 10:48 am
Postovi: 79
e, ja sam od svoje 13-e godine do 18-te cetiri puta godisnje lezala gnojnu anginu !!! S tim sto kod mene nisu bile samo bele gnojne tackice ( cepovi) po krajnicima vec su mi krajnici bili kao dve ping-pong lopte, kompletno prekriveni gnojem, znala je cela bolnica da se sjuri u ambulantu kada ja dodjem da vide moje grlo. jer, zaboga, nikada nisu tako nesto videli ! Gnojna angina je naravno posle svakog puta ostavljala ragade na krajnicima, krajnici su slabili i slabili. Kada su zdravi, oni su najbolji prirodni filter organizma, medjutim kada nisu, kao sto kod mene nisu bili, privlacili su svaki i najmanji virus, pa sam svako malo bila prehladjena. Naprimala sam se "boca" tih godina i ne znam im broja. Usvakom slucaju cim mi se ukazala prilika da bar dve nedelje budem zdrava, zakazala sam operaciju krajnika i resila ih se i tako se resila i gnojne angine. Od tada, a to je bilo pre 6 godina, da kucnem u drvo, nisam imala ni gnojnu anginu niti me je grlo uopste bolelo niti sam primila i jednu injekciju!!! Prehladim se, normalno, ali sve prodje uz antibiotike i sirupe, a ne uz temperature od 39.5 C i injekcije penicilina i garamicina !!! Tako, prema mom iskustvu, ja odlicno prodjoh od kada se otarasih krajnika !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 9:30 am
Postovi: 8
i ja razmisljam o vadjenju krajnika,ali kod mene to nije bas tako strasno.videcu kako ce se dalje razvijati situacija.mnogo hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 11:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
indikacija za operaciju krajnika su 4 'prave" gnojne angine godisnje (ili vise njih)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 10:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 9:30 am
Postovi: 8
drbgd je napisao:
indikacija za operaciju krajnika su 4 'prave" gnojne angine godisnje (ili vise njih)

e pa po proracunima taman imam vremena za jos jednu :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: