Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 6:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Bobilica je napisao:
Aritmije odnosno poremecaji ritma su sirok pojam... U njih spada vise poremecaja ritma, pa i tahikardija i bradikardija, ekstrasistole, itd. Ako me jos jednom povucete za jezik vezano za to, uslikacu te strane iz udzbenika interne i okaciti ovde, da mozete malo da se edukujete.

Ма није могуће?! То је нека нова школа? Стоичка?

Ако си стварно сада на факултету, у шта искрено сумњам, обрни мало своју књигу па се подсети.

Па сада да наваташ пет кардиолога сви ће ти рећи различито. И ти си дошла овде да продајеш неку "науку" а не знаш ни где си шупља.

Тахикардија и брадикардија нису поремећаји ритма него равномерна стална промена пулса. Аритмија је неравномерна промена пулса, бистрице. Зар ја треба да те учим, а управо учиш о тим стварима на факултету. Немој да се бламираш. Ако ја не знам медицину - нисам је ни студирао. Али ако ти не знаш основне ствари а управо си на факултету, онда се покриј ушима - ако уопште имаш образа.

А тек је ингениозна она твоја изјава да се пролапс осећа.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 7:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
Ja se zalazem da svako ima pravo da kaze sta misli i oseca. Jer i meni su
ovde svojevremno zamerali sto sam pisao ono sto sam pisao - a, samo sam
iznosio svoje misljenje. U srbiji, takozvanoj pseudozemlji , koja je vise po karakteristikama priblizna prvobitnoj ljudskoj zajednici sa sve hordama pecinskih ljudi ogrezlih u zlo i tamu, glavno oruzje je odvajkada bilo zabranjivati nekoga ili nesto i biti inkvizicija.

Ja sam otvoreno pisao o tome kakvi bilmezi i olosi rade kao lekari i hirurzi i koliko
su puta samo dotacinjali ljudsko dno moralnog jada i ponora, da bi se ponovo vracali na funkcije da lece i operisu ljude. U sistemu kao srpskom(citaj: haosu beznadja) najgori moralni otpadnici danas se izdaju za velike lekare i operatore - bez udubljivanja i sagledavanja pacijentove problematike i tegoba.

Ovo sto je Bobica napisala da se vise ne uzima anamneza niti pacijent adekvatno pregleda je velika istina i u pravu je - jer u tom grmu i lezi zec - jer da se adekvatno pregleda i pita za anamnesticke podatke pacijent bilo bi manje propusta, a dijagnostika bi bila ciljana pa i jeftinija. Ali dobar pregled i anamneza zahtevaju kvalitet od lekara, koji onda bezi od toga da ne bi pokazao zapravo koliko ne zna. Jer da zna on bi to radio. A mozda i ako zna, on to nece na drzavnom poslu da pokaze vec na privatnom kako bi uzeo koju hiljadu dinara vise(besan novac da se tako jeftino obraz proda).

Sto se ace sa duplim 'a' tice, mislim da treba da ima pravo da pise i govori svoje misljenje. Nisam nesto zagledao u njegov forumashki opus; nessto sam procitao sto je napisao u diskusiji 'alo bre kolege' sa cime se nisam slozio. Ali to nema nikakve veze, jer je potpuno normalno da se ne slazemo kao sto je normalno i prirodno da se slazemo. Ali je neprirodni i nenormalno zabranjivati ili banovati nekoga zato sto iznosi svoje misljenje - naravno ako ono nikoga direktno i poimence ne vredja(valjda se to podrazumeva). Neka svako, ne samo doticni ovde spomenuti, kaze sta misli i oseca potpuno otvoreno i direktno, ko se slaze slaze, a ko ne neka odgovori - zato su diskusije i zanimljive.

Ja sam zato sto sam iznosio svoje misljenje koje je bilo sirovo i nedoterano kozmeticki , bio ovde pre neku godinu prozivan od lokalnih dushebriznika. Poslednje vreme doslo da onoga koji ukazuje na ljudski talog u belim mantilima srpskog zdravstva prozivaju upravo oni koji su najvise propatili od istog tog kvazi lekarskog sljama u takozvanoj pseudozemji zvanoj srbija.

U USA sam uvek sve mogao otvoreno reci sta mislim, cak se to i potenciralo jer su oduvek bili omrazeni oni koji ne znaju ni sta misle, a jos manje sta rade. A obicno oni koji ne znaju sta misle su upravo oni koji i ne znaju sta rade.

p.s.

aritmija je najsiri pojam poremecaja rada srca i u nju se ukljucuje i tahikardija.
tahikardija nemora biti samo sa ravnomernim ritmom, tahikardija je i tahikardija apsoluta (iliti atrijalna fibrilacija sa absolutnom aritmijom komora(rapid ventricular response)-precizniji termin) koja nije ravnomerni ritam, stavise nije ni sinusni ritam, pa zato se absoluta i oznacava kao tahiaritmija.
i inace danas se sve vise koristi termin tahiaritmija a ne tahikardija oznacavajuci tako uopsteno poremecaj ritma. da ne govorim o tome da je i ubrzani ravnomerni ritam takodje aritmija jer je i to poremecaj ritma jer je ritam brz, bez obzira sto je ravnomeran. mislim da je koleginica Bobica razumela ovo sto sam napisao i da se slaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 22, 2013 5:03 pm
Postovi: 27
Pozdrav svima ja imam dosta zdrastvenih problema a 80% su ih nazalost prouzrokovali sami lekari.Čitam o ovom prepucavanju i ova bobilica me podseca na moje doktore koji imaju znanje ali ga nezele primenjivati bez plave koverte to je nazalost istina o zdravstvu u Srbiji.Aca mi je govorio mesecima da imam puno candide, a ja sam se samo vukao od doktora do doktora dok nisam uze sam uzorak stolice i odneo u privatnu laboratoriju i za celih 300 dinara utvdio da je aco mesecima bio u pravu.Naravno rezultat sam odneo gastrologu koi mi je prepisao pre par meseci antibiotike, covek zna za candidu ali jednostavno joj nije davao znacaja.Ja licno kombinujem savremenu i alternativnu medicinu i od tada mi je bolje.To je jedno moje iskustvo sad nek svako ko procita sam sebi izvuce pouku o ovoj temi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 11:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Gooty je napisao:
a jel taj moron odgovorio tacno na moje pitanju u Kadriologiji :oops:

Видиш да не зна. Можда и зна али јој изгледа није стало до тебе - као и већини лекара.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 11:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Bobilica je napisao:
Drug pravnik mi je upravo sada odgovorio na poruku da je to krivicno delo-nadrilekarstvo!

Бокили, како се зове то твоје лажно представљање и та хајка која све више личи на говор мржње?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 12:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Хвала BAKI13. Пуно ми значи твоја реч у овој најезди скакаваца.

Видиш да сам им трн у оку. Али нека. Бог све види. Не сећам се више, али морам да те подсетим на књигу "Алкализуј се или умри".

13th.wizard., хвала. Шта друго да кажем?

Поздрав!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 1:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 2:31 am
Postovi: 93
Ne znam sta ste navalili tako na coveka a cak poceli i sa teskim vredjanjem. Tu je na dobrovoljnoj bazi i svoje interesovanje prema (alternativnoj) medicini prenosi svima kolko moze u zavisnosti kako je napisana i opisana poruka od nekog ko ima neki zdrastveni problem.
To ismejavanja gugla i tome slicno po meni nikako ne pije vodu. Moze se svasta procitati a isto tako se mogu procitati i naci radovi razno raznih doktora sirom sveta i kao i mnoge litarature a ujedno ljudi diskutuju o raznim temama a isto tako i zdrastvenim i tu mogu dodatni podaci da se pokupe i pokrene se traganje u nekom drugom smeru koje opet ne mora da bude tacno ali kolko puta i sami doktori pogrese jer su pristupali sa metodom eliminacije pa i tom metodom ne dolaze do resenja i srzi problema. Naravno da treba doktorova da bude zadnja ali ako udjes u ordinaciju tunjav i beknes dve reci dve ces i dobiti za uzvrat a kada mu kazes citao sam to i to, savetovan sam od strane ljudi koji su imali slicne probleme, sta mislite o ovome sta o onome tu se menja prica. Doktorska sujeta nece (mozda) odma priznati da nije pogledala sve mogucnosti pa ce tek mozda od sledeceg susreta krenuti za traganjem drugim resenjima. A uvek je tu drugi pa treci doktor i tako sakupljas vise dijagnoza.
A forum i ljudi koji se interesuju za ovu oblast tj. prepoznavanja problema ili bar sto moze da se donekle prepozna kao problem, jer citaju, edukuju se, interesuje ih to moze i te kako znaciti i pomoci jer ce dobiti moguce polazne tacke, sto kako vidim, Aca i radi.
Ni jedan zdrastveni problem se ne pojavljuje preko noci, pogotovo kada je mlad organizam a dok se ne pojavi, jer se postepeno pogorsava stanje iz nedelje u nedelju i meseca u mesec, covek se navikne na te promene i pocinje da ih shvata kao neko redovno stanje organizma i ne moze da oseti te postepene promene to je kao kada bi vase slike od svakog dana od npr meseca marta i gledali jednu po jednu i ne bi ste videli nikakve promene a kada bi pogledali prvu sa pocetka godine i zadnju sa kraja godine videli bi sebe u drugom izdanju tj. videli bi problem e kada se to dogodi covek trazi pomoc. Sta se dogodilo u medjuvremenu to pacijent ne zna jer mu je organizam postepeno propadao.
Zato su dobrodosla ta 'gadjanja' oko problema a nije iskljucen i sam cilj da se pogodi kada imas sa nekim da prodiskutujes, neko ko cita o tome, cita tudje probleme, prati tudje probleme i onda steceno znanje pokusava da prenese drugoj osobi sa slicnim problemom. E takve ljude treba ceniti i zahvaliti mu se jer nisi ogranicen na doktorsku ogranicenost i cesto tupost jer ne zeli da pogleda dalje od sablonskog pristupa koji je uvek polazna tacka ali posle te polazne tacke najcesce ima samo praznina koja mora da se popunjava alternativama kao i raznim savetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 4:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Nisam nista zamerila aci u smislu sto dobronamerno savetuje ljude, samo sam zamerila sto sam postavlja dijagnoze.
Ima losih lekara, ali ima i divnih. Medicina je velicanstvena nauka, divna nauka i samo postoje ljudi koji se na los nacin njome bave.
I sama imam zdravstvenih problema i imam divnog doktora, sposobnog, mogu da odem kod njega kad god imam neke nedoumice, kada se uplasim... Tako da, zaista nisu svi isti. Brine o mom zdravlju kako treba, a i o mojim strahovima, pristupacan je i prizemljen. Nije to do profesije vec do toga kakvi smo kao osobe. Na kraju krajeva, dosta mrznje i prepucavanja ovde. Sto ljudi, sto cudi. Nikad necemo svima ugoditi :D
Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 4:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ма није могуће. Што си фина.

А шта ћемо са онолико лажи које си изнела и онолико постова са твојим "алепима"? Што се сад правиш невешта, Бокилице?

Bobilica je napisao:
Nisam nista zamerila aci u smislu sto dobronamerno savetuje ljude, samo sam zamerila sto sam postavlja dijagnoze......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 4:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Vrteli su se oko iste stvari. Mozete koliko god zelite da tesite ljude, savetujete ih da koriste ... da ne nabrajam... To nije problem. Problem je sto se zalecete i sami postavljate dijagnoze, a za takvo nesto je potrebno mnogo godina truda i rada. Nemojte to raditi, nije odgovorno. Nemojte preporucivati sami ljudima lekove, otici ce u apoteku, uzece nesto sto im mozda nije ni potrebno. Ogranicite se malo i bice sve okej.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 5:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 4:49 pm
Postovi: 40
Bobilica je napisao:
Vrteli su se oko iste stvari. Mozete koliko god zelite da tesite ljude, savetujete ih da koriste ... da ne nabrajam... To nije problem. Problem je sto se zalecete i sami postavljate dijagnoze, a za takvo nesto je potrebno mnogo godina truda i rada. Nemojte to raditi, nije odgovorno. Nemojte preporucivati sami ljudima lekove, otici ce u apoteku, uzece nesto sto im mozda nije ni potrebno. Ogranicite se malo i bice sve okej.


Neće ići u apoteku. To je najgore. Prodaće im on lično kao i meni što je prodao. Prvo mi je preporučio lek, ali pošto se taj lek "teško" nalazi, on mi je predložio da nabavim preko njega. Lek je trebao da košta 5 eur, a mene je na kraju koštalo više od 100 eur.
Čovek vara ljude i na taj način zarađuje. Meni je u Kraljevo slao pa sam pouzećem preuzimao. Ne samo da mi nije pomogao lek, već mi je i pogoršao stanje.
Nemam vremena ni živaca da ga jurim, ali Bog dobri će mu naplatiti moje muke.
Aco sram te bilo. Lopove jedan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 5:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ма хајде Бобилице? Велики душебрижник.

А где сам то ја људе упућивао да купују лекове који могу да нашкоде?

И које сам дијагнозе постављао?

Имам пуно право да изнесем своје мишљење. Ако то теби умањује профит, не могу ти помоћи.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 5:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Није тачно. Продао сам ти за 99 евра. Што лажеш? :lol:

Zorankv je napisao:
Neće ići u apoteku. To je najgore. Prodaće im on lično kao i meni što je prodao. Prvo mi je preporučio lek, ali pošto se taj lek "teško" nalazi, on mi je predložio da nabavim preko njega. Lek je trebao da košta 5 eur, a mene je na kraju koštalo više od 100 eur.
Čovek vara ljude i na taj način zarađuje. Meni je u Kraljevo slao pa sam pouzećem preuzimao. Ne samo da mi nije pomogao lek, već mi je i pogoršao stanje.
Nemam vremena ni živaca da ga jurim, ali Bog dobri će mu naplatiti moje muke.
Aco sram te bilo. Lopove jedan.



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 5:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 25, 2013 11:30 am
Postovi: 24
Lokacija: Београд
Мало сам нервозан ових дана због мог проблема са кефиром у колону и изостанка столице неколико дана па нисам сав свој. Још на све то и ова врућина.

Ма види ти невешту Бокилицу, иначе ме често ограничавају кад сам на терапији у Ковину али сад сам због доброг владања добио неограничен приступ интернету и то ми не може нико ускратити! Захваљујући адекватним Ф дијагнозама које имам у свом картону ја сад могу да идем и да делим дијагнозе до сутра, водеђи свој рат против кандиде и лекара који не поштују светог др симонција већ трују народ цитостатицима!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 5:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 4:49 pm
Postovi: 40
aa_aca je napisao:
Није тачно. Продао сам ти за 99 евра. Што лажеш? :lol:


Ako, ako. Samo se smej. Ja sam poslednje pare tebi dao. Za hranu nemam, ali sam tebi dao za lek koji mi je još više zla napravio. Bog će ti suditi. Stidi se.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 301 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: