Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pitanje za dr-razarajuci bol u grudima-29god.
PostPoslato: Čet Avg 24, 2006 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 3:09 pm
Postovi: 18
Lokacija: beograd
postovani dr.,
prvo da napomenem da ranije nisam imala nikakvih tegoba i da nemam nikakve bolesti vezane za ovu oblast. bolujem od endometrioze(imala dve operacije) ali to nema veze sa ovom pricom ali ipak navodim.
imam 29 godina i preksinoc sam pocela da osecam bol u grudima negde izmedju grudi ali vise sa leve strane. imala sam osecaj kao da je neka kvrzica koja na udah jace boli. legla sam da spavam i mislala da nije strasno i da ce proci. medjutim nisam mogla ni na jednoj strani da lezim jer je bolelo. umor me savladao i zaspala sam. nakon pola sata budi me razarajui bol u celim grudima i odozgo i ispod sa svih strana. pokusavam da ustanem da popijem vodu. pocinju da mi se tresu ruku i bol postaje sve jaci. budim ukucane ali tada vec gubim svest( ne u potpunosti). ne mogu da se pomerim. zovemo hitnu pomoc. nema ih 45 min. a bol je sve jaci, siri se i tesko disem, ruke mi trnu i glava i nekoliko puta sam bila na granici da se onesvestim. moja sestra mi daje pola nitroglicerina misleci da je srce jer je bila u panici. doktorka stize i nakon slusanja srca kaze: vi ste pod velikim stresom , to je nesto kao grc dijafragme a srce je ok. da mi flugalin i dva bromazepama. i to je to. sve u svemu bol je trajao puna 2 sata. i kaze mi da cim se iznerviram to popijem.
da li treba da idem na neke analize? zabrinuta sam jer treba da pocnem u septembru sa pripremama za vantelesnu oplodnju? inace mama i baka su srcani bolsnici.
unapred vam hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 24, 2006 7:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 16, 2006 12:15 pm
Postovi: 87
Lokacija: Valjevo
Nisam dr ali sam tvoj problem procitala i potreslo me to sto ti se desilo. NIsam sigurna kako da ti pomognem ali mogu da ti preporucim da odes kod dr opste prakse na pregled i kazes da ima u porodici clanova koji imaju problema sa srcem i da trazis uput za kardiologa ako mislis da treba...
Mozda lupam ali ja bih na tvom mestu sve ispitala zbog toga sto se odlucujes za oplodnju trebalo bi sve ispitati...
Nadam se da ce sve biti uredu.
Iskreno od mene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 24, 2006 9:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Sve to što ste opisali najverovatnije jeste posledica stresne reakcije, anksioznosti, panične reakcije.
Ipak, bol u grudima uvek treba ozbiljno shvatiti i ne treba zanemariti činjenicu da imate pozitivnu porodičnu anamnezu. Radi vaše sigurnosti preporučujem vam da se javite vašem lekaru u domu zdravlja, detaljno mu opišete tegobe i obavite jedan skrining za bol u grudima :) .
Moja preporuka je da za početak proverite krvni pritisak (i na levoj i na desnoj ruci) kao i kvalitet pulsa, uradite EKG, (eventualno i ergometriju – test opterećenja), rutinske laboratorijske analize (eventualno CK, CK MB i Troponin - mada ove analize imaju smisla u prvih 6h posle bola, Troponin jedino može ostati povižen i nekoliko dana), krvnu sliku, Rtg grudnog koša, EHO srca...
Mislim da sve ovo možete da obavite u vašem domu zdravlja, sem CK, CK MB i Troponina.

Bol u grudima može biti : srčani, plućni, gastrointestinalni, kostano-mišićni, kožni, psihijatrijski itd.

Mnoge bolesti koje imaju kao vodeći simptom bol u grudima podražavaju jedna drugu i nekad ih je jako teško razlikovati bez dodatnih analiza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala
PostPoslato: Pet Avg 25, 2006 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 3:09 pm
Postovi: 18
Lokacija: beograd
hvala puno na odgovorima. uradicu predlozene analize. pritisak je inace nizak uglavnom 80-50. radila sam ekg pre operacije tj. pre dve godine tada je bilo ok.
svakako puno hvala. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: