anksioznost posle virusa!!!

Deo Foruma rezervisan za sva Vaša pitanja iz sfere interne medicine, kardiologije, kardiohirurgije. Postavite pitanja našim stručnim saradnicima i pratite najnovija dešavanja kada su u pitanju prevencija, dijagnostika i lečenje oboljenja kardio-vaskularnog sistema.

Moderatori: moderato, vlada99

Odgovori
tarcika
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 465
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm

Post od tarcika »

e,pa,stvarno ne verujem... :cry:

dakone,bas mi je zao ,znam kako ti je i kako se osecas...odgovornost je na tebi velika za mamu i sestru,a ti imas osecaj da i sam trebas zastitu od nekoga...

pokusaj da budes sto vise uz tvoje,a kada ti dodje placi,kukaj,vristi,jer moras i ti da izbaciis iz sebe sav taj bes,gnev i tugu...a i nesto za smirenje ti je sigurno potrebno(bar bi meni bilo),a alkohol ti nece pomoci,veruj...

verujem u tebe i tvoju snagu da ces da preguras sve...moras,imas zbog cega...

puno te pozdravljam i slobodno ovde kukaj kada i koliko hoces...zato smo tu!
Korisnikov avatar
minjab
Stalni član
Stalni član
Postovi: 1329
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 12:33 am
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: BEOGRAD

Post od minjab »

Evo stigoh da vidim šta se sve ovde izdešavalo i ne mogu da verujem :o !

Dakon, ne znam šta da ti kažem osim kao što su te i prethodni savetovvali alkohol i apaurin - ne nikako zajedno ! Na sve muke koje su vas snašle treba još i tebi nešto da se dogodi i .........????Tako nikome ne možeš pomoći , pročitaj temu ''dekubitus'' na pitanjima i odgovorima,Maja je otvorila-tamo se možeš konsultovati za ''stručnije''stvari a mi smo tu za onaj drugi deo! Slobodno zakukaj ,to može biti i olakšanje i izdrži - to je život ,na žalost ja to mogu reći kad je drugi u pitanju ,ali vam se divim na borbi sa takvim stvarima -to je nešto najgore što može da se desi ,ajd kad si sam u pitanju zagrizeš i ......ali kad je tvoj neko ,to je teško i bolno gledati !

Držite se i ti i MAja!


Tarci ako budeš u mogućnosti da se vidimo kad budeš bila na obuci tu sam !A meni je kuma isto u ponedeljak počela sa obukom za banku , daj Bože da niste u istoj banci !

Zola kako si ti ?

Mrs Parker šta kažu lekari ,da je to jedini način?Ali šta kad uzmu tkivo ?

Ostali pozdrav , imate li aritmija ? Mene drmaju od četvrtka ,ali nekako sam ih već otupela ,i nikako da stignem da odem na tu kontrolu a trebalo je još u martu ................!
zola29
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 446
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 4:21 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Canada

Post od zola29 »

Minjab, sta da kazem, ovde nekoliko dana preko 30C i meni kao i prosle godine :o aritmije ucestale :roll: cim dodje vece malo zahladjenje a ja kao nova. Stalno sebi ponavljam da ce proci i da moram kroz to da prodjem. Nekad prihvatim, ponekad se uspanicim, pa se setim vas i vase podrske i tako u krug.

Pozdrav svima , Dakon , Majjo drzite se .
Za drugarstvo i druzenje!!!
dr ivica
Stalni član
Stalni član
Postovi: 3798
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Lokacija: Pozarevac
Kontakt:

Post od dr ivica »

Dakon, zaista mi je zao sto ovo citam. Razumem Vasu frustraciju, ali pokusajte da se sacuvate. Zivot za Vas ipak ide dalje, kakav-takav, pravican ili ne, sa i bez "Bozjeg plana". Ja sam ateista i nije mi tesko da prihvatim da nema pravde i plana, da se dobro ne vraca dobrim i da je samo puki slucaj taj koji odredjuje najvaznije stvari u nasim zivotima. Mozda u ovom casu meni ili bilo kome od nas negde u nekom organu "niche" rak, a mi to i ne znamo. Ne vredi razmisljati.... Pokusajte da oca zapamtite na najlepsi moguci nacin, a ovo sto se sad desava shvatite kao neminovnost oko koje ne mozete nista.

Drzite se.
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.
majja
Stalni član
Stalni član
Postovi: 3256
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 10:57 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Beograd

Post od majja »

dr ivica napisao: nema pravde i plana, da se dobro ne vraca dobrim i da je samo puki slucaj taj koji odredjuje najvaznije stvari u nasim zivotima. Mozda u ovom casu meni ili bilo kome od nas negde u nekom organu "niche" rak, a mi to i ne znamo. Ne vredi razmisljati.... Pokusajte da oca zapamtite na najlepsi moguci nacin, a ovo sto se sad desava shvatite kao neminovnost oko koje ne mozete nista.

Drzite se.

Na žalost, dr Ivica je potpuno u pravu i slažem se sa ovim, samo što mi je jako teško to da prihvatim. :( :( :(
Mrs_Parker
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 511
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Kontakt:

Post od Mrs_Parker »

minjab napisao:Mrs Parker šta kažu lekari ,da je to jedini način?Ali šta kad uzmu tkivo ?
Kazu lecice me :o
majja
Stalni član
Stalni član
Postovi: 3256
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 10:57 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Beograd

Post od majja »

Pitala sam i na drugim temama, ali hajde i ovde da napišem.......

Mami je u mokraći pronadjena ova bakterija:

Klebsiella/Enterobacter >100.000cfu/ml




Inaće, stanje je sve lošije, ne znam više ni sama kako sam normalna posmatrajući ovoliku patnju, bol i mučenje meni najdražeg bića na planeti. :cry:
Korisnikov avatar
minjab
Stalni član
Stalni član
Postovi: 1329
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 12:33 am
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: BEOGRAD

Post od minjab »

Evo me samo na kratko da vas pozdravim , ja ću ovih dana morati na čuvenu kontrolu ,baš me nerviraju aritmije ,a pošto je prošlo više od godinu dana da se ne pojavih ,mislim da je red ........ako opet ne odložim zbog ''nemanja vremena'' !

MAjo ,ja evo nađoh ovo ako ti išta može malo pomoći
''Klebsiella, Enterobacter i Serratia [uredi]
Do ovih infekcija obično dolazi u bolnici, uglavnom kod bolesnika sa smanjenom rezistencijom. U pravilu, Klebsiella, Enterobacter i Serratia uzrokuju infekcije na istim mjestima kao i E. coli i također su važan uzrok bakterijemije. Obično su osjetljive na peniciline širokog spektra (tikarcilin, piperacilin) i na aminoglikozide; ipak, antibiogram je neophodan, budući da su mnogi izolati višestruko rezistentni. Sojevi Enterobactera skloni su razvoju rezistencije na cefalosporine, čak i u slučaju kad su na početku terapije osjetljivi. Pneumonija uzrokovana Klebsiellom, teška je i rijetka plućna infekcija, karakterizirana teškom upalom pluća (ponekad s iskašljavanjem tamno smeđeg ili crvenog, rubiginoznog sputuma), stvaranjem plućnog apscesa i empijemom, a najčešća je u dijabetičara i alkoholičara. Ako se započne liječiti rano, dobro reagira na cefalosporine i aminoglikozide.''

Odoh sad da odmaram ,malo sam i umorna ,radi se radi :lol: ,Bogu hvala samo da je zdravlja ,ostalo .......lako ide !

Poljubac za sve , i mislim na vas ,baš mi nedostajete jer nisam više onoliko aktivna ovde,ne postizavam ljudi!
Mrs_Parker
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 511
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Kontakt:

Post od Mrs_Parker »

Kardiolog mi je posle UZ srca gde je nasao priraslice i prolaps mitralnog zalistka, posto je ostalo ok, osim tahikardija, i pored pozitivnog testa na koksaki, preporucio aktivno bavljene sportom. Jel se to nesto menja vezano za koksaki? Da ga poslusam?
Korisnikov avatar
dakon
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 307
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Kontakt:

Post od dakon »

Evo samo da se javnem, prekjuće je bila operacija trajala je 9h, izvadjen je tumor veličine pesnice :o , uglavnom je dobro podio operaciju, sad na intezivnoj njezi i kritičan je period od petnaest dana, on je sedatiran i diše pomoću vještačkih pluča, može sam disati ali kažu da će ga tako ostaviti pet šest dana na vještačkim plučima i uspavanog da bi se mozak što više odmorio.
Bio sam do njega, prvi put ulazim na intezivnu njegu, prizor je užasan :o kao u komi je pa aparati oko njega....nedaj Bože ni najgorem neprijatelju ovo.
Ja još nisam svjestan šta bi.................
Slika
Slika
Slika
majja
Stalni član
Stalni član
Postovi: 3256
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 10:57 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Beograd

Post od majja »

Minja, hvala ti. :wink:


Dakon, čudo da si mogao da udješ na intenzivnu.

Nadam se da će sve proći ok sa tvojim tatom.

Kod mene je stanje katastrofalno, mama je juče imala dva napada. Ne znam da li je epi u pitanju ili šlogovi, ali bilo je kao u filmovima strave ili SF. :o

Nakon toga je zaspala, sinoć se oko 11 "probudila" i jecala, plakala, ridala.....sve kao nesvesno, držala je zatvorene oči, ali je po grimasama i glasovima koje je proizvodila definitivno kukala od muke. :( :( :(

Nakon toga je, kao i pre toga, utonula u san i evo ne budi se već više od 24 sata........ Po načinu disanja kapiram da je budna na momente, definitivno čuje šta se oko nje zbiva, ali jednostavno ne reaguje.

Prima infuziju, jednu dnevno, niti šta jede, niti šta pije, tako već evo, četvrti dan. Stopala su joj jezivo otečena, kad je pipnem prstima, sve ostanu udubljenja. :( :(

Dr Ivice, šta da radim sa tim?! Jel postoji neki način, krema, obloge, bilo šta, da taj otok spadne. Ja sam joj večeras mazala Hepalpan. Nemam pojma ni odtkud mi ta ideja??! :roll:
Noge sam joj digla, da ne budu spuštene, pa ću videti da li će to pomoći. Dr mi kaže da je to zbog albumina, nedostatka proteina.



EDIT: Taman dok sam ovo gore pisala, mama se na trenutak probudila. Oči ne može skroz da otvori, izokrenute su na gore, dosta su staklaste, ali ih je pomerala i po načinu disanja sam ope zaključila da je budna.

Ljudi moji da vi znate koliko je ovo emotivno teško :cry: , to se rečima ne može opisati. :cry:
dr ivica
Stalni član
Stalni član
Postovi: 3798
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Lokacija: Pozarevac
Kontakt:

Post od dr ivica »

Majjo, ne mozete nista tu da ucinite. Iskreno, da sam na mestu Vaseg supruga, naterao bih Vas da odete od kuce na par dana i angazovao bih nekog drugog oko bolesnice... Zao mi je, zaista.
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.
majja
Stalni član
Stalni član
Postovi: 3256
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 10:57 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Beograd

Post od majja »

Ah dr Ivice, nas dvoje nismo više zajedno, ima već više od pola godine, a i nema šanse da se negde uklonim, kao na iglama sam kad izadjem i do ulaza zgrade po "već nešto" što mi neko donese a ko se ne penje gore.

Iako sam u kontaktu sa njim, jer on u dušu poznaje mamu, čak je bolje i od mene kapira, kada ga pitam šta on misli da bi ona volela i šta misli da treba da radim, on mi sada priča da zbog sebe "bi trebalo ili ne bi trebalo to i to", a zna i sam da je to nemoguće. Ne mogu je ostaviti, čak ni sada kad mislim da više nije prisutna (ne znam da li pratite onu temu o dekubitu, ali stanje je jezivo, mama dobija epi napade koji su katastrofalni za posmatranje :cry: kao i sve ono što od nje ostane nakon tih napada-svaki put novi deformitet i ispad :cry: ).
tarcika
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 465
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm

Post od tarcika »

majjo,iskreno mi je mnogo zao kroz sta ti sve prolazis...a nisam ni imala pojma o situaciji sa suprugom....a ja se samo secam kakva si bila i dok si njega negovala....kako je zivot nepravedan... :cry:
jedino sto znam da su ovi trenuci sada najtezi,a posle toga(iako se cini kao apsurd) bude lakse...tako je bilo u nasem slucaju sa muzevljevom mamom...nekako coveku na neki cudan nacin lakne... :roll: sve radis sto je u moci jednog coveka i to ce ti biti od pomoci u buducnosti,znas,da bi ti mogla da nastavis dalje...

mnogo vas volim i pozdravljam...

dakone,i tebi mogu da kazem da koliko god mislio da ne mozes da izdrzis desavanja koja su te snasla,veruj mi da mozes...covek cesto puta nije ni svestan koliko moze...nadji utehu kod supruge,placi joj na ramenu kao malo dete i videces da ce pritisak malko da popusti...pozdravljam i tebe...

ja sam dosla sa obuke iz Bg-a,bilo je naporno ali sam prosla super!napominjem da sam se prvi put posle 7 godina odvojila od porodice na vise dana...vozila do posla,i sve ostalo,i bas sam bila cool,mogu vam reci...cerka mi je jezivo nedostajala,ali sam sebe prebacila u neki drugi film-poslovne zene! :wink:

a zamislite ovo..moja cerka dobije temperaturu 39,4 ;boleo je stomak,zali se da je boli desna noga,brzo je vodimo da vadi krv-leukociti visoki,pa kod hirurga dva puta u toku dana(sve to dok se ja pakujem za Bg)..."srecom" nije bilo slepo crevo vec gnojava angina! :roll: pocelo i mene da boli grlo,dr.mi da antibiotik,cerki sutradan bilo malo bolje,smanjila se temperatura i ja odem(zivele mlade bake i deke)...muzu to isto vece bukvalno pozli i dobije temperaturu 41!!!!jave mi sve moji to telefonom sutradan dok sam bila na pauzi!jedva su ga sredili i evo ga jos prima inekcije.isto gnojava angina...tako da sam shvatila da kod mene "svaka casa meda mora da se zalije casom zuci" :roll: ...hvala Bogu,sada je sve u kakvoj-takvoj normali...kolege me vec zafrkavaju da moji podsvesno ne zele da se ja zaposlim vec hoce da im budem na raspolaganju 100%,pa se zato svi odmah razboleli.. :D

od ponedeljka radim u Kraljevu,sve dok se ne zavrsi moja ekspozitura u Trsteniku!jel vam rekoh ja gde ce da bude ista?-u prizemlju moje zgrade! 8)
zivela provincija,mali grad!

dole Beograd i guzva na Gazeli! :wink:

minja,kako je tebi na poslu?kada je kontrola?

jasna,zola,Mrs.Parker,kako je kod vas?


sta je sa pavlov?

cujemo se! :wink:
Mrs_Parker
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 511
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Kontakt:

Post od Mrs_Parker »

Mrs_Parker napisao:Kardiolog mi je posle UZ srca gde je nasao priraslice i prolaps mitralnog zalistka, posto je ostalo ok, osim tahikardija, i pored pozitivnog testa na koksaki, preporucio aktivno bavljene sportom. Jel se to nesto menja vezano za koksaki? Da ga poslusam?
Dr Ivice, da poslusam lekara i pored slabosti i stalne temperature?
Odgovori