Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 21, 2005 11:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Gomila mojih drugarica se porodila periduralom, niti su bile omamljene, niti su imale bilo kakvu zamerku. Ja licno nisam stigla do peridurala posto sam imala zakazan carski rez, vodenjak pukao ranije, i krenuo prirodan porodjaj, sve se zavrsilo za 4h, na moju srecu dobila sam na polovini kontrakcija neki dolantin zahvaljujuci kom sam se osecala super :lol: e to je omamljivanje, na kraju sam bila toliko iscrpljena da sam prvu bebu jos i videla, a za drugu sam samo da je zensko i to bi bilo to.
Sledeci put bez iznenadjenja ja sigurno idem na peridural


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 29, 2005 8:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
veki30 je napisao:
Sledeci put bez iznenadjenja ja sigurno idem na peridural

Veki, pa ti si bas resila da poradis na natalitetu! Svaka cast! :P Samo napred i nadam se da cu ti se uskoro "pridruziti"! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 29, 2005 9:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
joj pa takav mi horoskop obozavam decu, a i ne bih bas da pravim mnogo veliku razliku, jedino sto bih ovog puta volela da bude samo jedno i bilo bi lepo da bude bata, a i ne mora to ustvari i nije najvaznije
Planiram uskoro da zapocnem radove na trecem, a tebi zelim da zajedno odbrojavamo dane do porodjaja :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 30, 2005 12:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
Bravo,bravo,bravo kakav lep komentar,svaka čast.
Veki ja ti od srca želim "uspešne radove" i da nam se javiš sa lepim vestima :lol:
Ljubi male lučiće


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 01, 2005 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2005 9:39 am
Postovi: 13
Iskustva sa epiduralom u novosadskom porodilistu?

Gde se zakazuje, kada (koliko vremena pre porodjaja), kod koga, koliko se placa, ...? :oops:

Treba li da se radi neki dodatni pregled kad se odlucim za epidural, ili je dovoljno samo misljenje lekara koji mi odrzava trudnocu?

Unapred mnoooogo zahvalna! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 19, 2006 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 19, 2006 6:45 pm
Postovi: 17
Lokacija: Backa Palanka
Kao prvo da vas sve pozdravim!!
Nisam ni znala da postoji ovakav Forum :oops:
Mislim da je to veoma dobro.

Kako sam dosla do vas?
Posto sam u 8 mesecu trudnoce, ozbiljno razmisljam o Epiduralnoj ili periduralnoj (kako vec), htela sam sto vise da saznam o ovom tipu anestezije dok se i sama ne odlucim.
Ovo mi je inace druga trudnoca. Nisam kukavica, ali zasto da ne pomognem sebi ako ZNAM da mogu :wink:

2big je napisao:
Iskustva sa epiduralom u novosadskom porodilistu?

Gde se zakazuje, kada (koliko vremena pre porodjaja), kod koga, koliko se placa, ...? :oops:

Treba li da se radi neki dodatni pregled kad se odlucim za epidural, ili je dovoljno samo misljenje lekara koji mi odrzava trudnocu?


Zar niko nije imao iskustva u novosadskom porodilistu od decemba prosle godine????
I mene isto interesuje kao i 2big.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 18, 2006 7:53 pm
Postovi: 21
Pozdrav za dame
Jesam muško ali i ja glasam za epidural. :D Moje ženče je dva puta išla i bila je zadovoljna. Svako ko joj je pričao nešto protiv toga, dobio je odgovor " a kad ideš kod zubara, dobijaš li anesteziju " :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 19, 2006 6:45 pm
Postovi: 17
Lokacija: Backa Palanka
Sklerozica je napisao:
Pozdrav za dame
Jesam muško ali i ja glasam za epidural. :D Moje ženče je dva puta išla i bila je zadovoljna. Svako ko joj je pričao nešto protiv toga, dobio je odgovor " a kad ideš kod zubara, dobijaš li anesteziju " :lol: :lol:


mislim da to sto si musko nema veze :wink: , i moj muz je takodje 100% uz mene i on misli zasto ne pomoci sebi

Jos uvek nikoga iz Novog Sada, sa nekim detaljnijim informacijama?? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 24, 2006 7:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 19, 2006 6:45 pm
Postovi: 17
Lokacija: Backa Palanka
:o :( jos niko nije odgovorio :(

A, ja imam jos jedno pitanje.
Interesuje me kada se daje epidural, kad krenu jaci naponi (kontrakcije) ili pred sam cin porodjaja, pred napone?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 04, 2006 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 24, 2005 5:00 pm
Postovi: 3
Porodila sam se pre cetiri meseca u Gradskoj bolnici i vrlo sam zadovoljna. Imala sam izuzetnog anesteziologa. U osmom mesecu sam stupila u kontakt sa njim, zatim uradila potrebne analize krvi. Anesteziolog mi je objasnio nacin na koji se stavlja kateter i kako funkcionise sama anestezija. Bila sam pod anestezijom sest sati. Najzanimljivije od svega mi je to sto se bukvalno sve oseca (kontrakcije, naponi, rez prilikom epiziotomije) osim bola. Nema omamljenosti. Beba je rodjena vitalna i ubrzo je pocela najnormalnije da sisa. Ni nakon prestanka delovanja anestezije nisam imala bolove. Sve u svemu meni je bilo super i sledeci put cu tamo i tako!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 04, 2006 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 04, 2006 10:13 pm
Postovi: 2
Porodila sam se pre 2 god.u Narodnom Frontu uz epiduralnu anesteziju (analgeziju) i zaista ne mogu da zamislim drugaciji porodjaj. Anesteziju sam dobila kada su bolovi (kontrakcije) postali ucestaliji i nakon 10 min.sve se utisalo..kontrakcije su se ocitavale na ctg-u, ali ja nisam nista osecala i bila sam presrecna. Imala sam dovoljno snage za sam kraj, za napinjanje i bila sam odusevljena kako sam to izvela skolski, onako kako sam kod kuce i vezbala. Gotovo sam sigurna da ne bih to uspela tako, bez epidurala. Bolove sam osetila predvece (porodjaj je bio ujutru) ali je to bilo mnogo podnosljivije nego intenzitet kontrakcija koje sam osetila kad sam kretala u bolnicu -koji je bio nezamilsliv, a pri tome sam bila otvorena svega 2cm.
Zaista ne vidim zbog cega bi se zene mucile kada je vec izmisljen epidural. Dakle, i ovo je prirodan porodjaj, samo daleko prijatiniji.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 05, 2006 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 05, 2006 3:19 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Visnja76,
ja planiram da se porodim takodje u gradskoj...da li mozes da mi kazes koji je anesteziolog u pitanju?

pozdravi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 05, 2006 11:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
Ja sam se porodila u Betaniji 28 Oktobra,epiduralom.Trudnoću mi je vodio načelnik Betanije Prof,Dr,T. Vejnović , s nim sam se dogovorila o epiduralu.
Epidural se daje kada kreneš da se otvaraš ( najmanje 4 cm ),ubod igle osetiš ali ništa strašno ,kontrakcije osetiš ali puno slabije ( prvi porodjaj mi je bio bez epidurala tako da mogu da pravim komparaciju) i kada kreneš da guraš NEMA BOLOVA .
Ja samo mogu da kažem živeo onaj ko ga je uveo !!!!
Srećno na porodjaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 06, 2006 8:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 19, 2006 6:45 pm
Postovi: 17
Lokacija: Backa Palanka
patraskovic je napisao:
Ja sam se porodila u Betaniji 28 Oktobra,epiduralom.Trudnoću mi je vodio načelnik Betanije Prof,Dr,T. Vejnović , s nim sam se dogovorila o epiduralu.
Epidural se daje kada kreneš da se otvaraš ( najmanje 4 cm ),ubod igle osetiš ali ništa strašno ,kontrakcije osetiš ali puno slabije ( prvi porodjaj mi je bio bez epidurala tako da mogu da pravim komparaciju) i kada kreneš da guraš NEMA BOLOVA .
Ja samo mogu da kažem živeo onaj ko ga je uveo !!!!
Srećno na porodjaju.


Napokon neko iz N.S. :)
Samo ako mozes molim te malo vise detalja, da li se dogovaras sa doktorom, ili sa anesteziologom?? Da li ti kazu kada da dodjes u porodiliste jer koliko vidim bitno je doci na vreme, ali koje???
I koja je cena na Betaniji epidurala??? Da li placas porodilistu ili doktoru??

Imam more pitanja, ali unapred hvala!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Banja Luka
PostPoslato: Pet Okt 06, 2006 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 07, 2006 8:29 am
Postovi: 4
Pozdrav svima!
Ima li neko iz Banja Luke na forumu da mi moze nesto reci o porodjaju sa epiduralnom kod nas (u BL)? Kakva su iskustva, doktori, strucnost? Je li bilo komplikacija? Znam da je u BG to rutina, ali za BL nemam pojma. Inace u 5. sam mjesecu trudnoce i razmisljam o epiduralu s obzirom na iskustva mojih poznanica sa porodjajem bez epidurala, ali se plasim nestrucnosti ljekara, jer ne znam koliko je cest slucaj porodjaja sa epiduralom u BL? :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: