Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 05, 2005 9:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
JA GOTOVA! SA EPIDURALOM! PRE DVE NEDELJE! U FRONTU!
Ne znam kako je bez epidurala, ali ne bih volela da sam bila na mestu zene koja se poradjala pored mene bez anestezije. Jednostavno, bilo je CIVILIZOVANO i COOOOL! Mozda nisam trebala, ali ustala sam sama odmah iste noci. Sutradan sam vec isla pesice do prizemlja i nazad do sprata. Toliko o tome da kad prodje dejstvo anestezije boli vise od prirodnog porodjaja. Gluposti! Naravno, ekipa lekara mi je bila super! Pregledi pre porodjaja du bili pakao u odnosu na porodjaj. Hvala svima na savetima.
SRECNA NOVA GODINA I BOZIC I PUNO ZDRAVIH I VESELIH BEBA! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 05, 2005 1:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 24, 2004 3:13 pm
Postovi: 19
Cestitam mami :D

Nisi nam rekla da li je decak ili devojcica,ali u svakom slucaju puno zdravlja i srece u buducnosti !!!

Moram da te pitam ako mozes reci koju ekipu lekara si imala oko sebe,ili bar glavnog doktora,jer i ja nameravam da ostanem u drugom stanju i porodim se epiduralom.Uvek strahujem da ne budem lose"tretirana",valjda zbog onih losih slucajeva o kojima citam u novinama!

Hvala na odgovoru :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 06, 2005 10:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Andrea je napisao:
Cestitam mami :D

Nisi nam rekla da li je decak ili devojcica,ali u svakom slucaju puno zdravlja i srece u buducnosti !!!

Moram da te pitam ako mozes reci koju ekipu lekara si imala oko sebe,ili bar glavnog doktora,jer i ja nameravam da ostanem u drugom stanju i porodim se epiduralom.Uvek strahujem da ne budem lose"tretirana",valjda zbog onih losih slucajeva o kojima citam u novinama!

Hvala na odgovoru :wink:


Hvala na cestitkama!

DEVOJCICA! :D

I to sam saznala tek kad sam je videla, jer je na ultrazvuku uvek zauzimala polozaj da nikako nismo mogli da vidimo pol, a za 3D ultrazvuk mi je bilo vec kasno. Iznenadjenje je bilo totalno! Plakala sam od srece na krevetu za porodjaje dok su me usivali i pricala mobilnim sa tatom koji nije ni znao da su me odveli u salu za porodjaje. Bila sam utoliko srecnija jer sam zelela upravo devojcicu.
Uslovi u bolnici su katastrofa, ali s obzirom na to zbog cega si tamo, i kad dodje bebica, to nekako prestane da bude bitno. A veruj mi, ja sam veliki komformista.
Imena lekara sam ti poslala na privatni mail.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 06, 2005 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 24, 2004 3:13 pm
Postovi: 19
Citiraj:
DEVOJCICA! :D


I ja bi zelela devojcicu,pa mogu reci da si ti sada jedna srecna mama! :D

Hvala ti na odgovorima,puno mi znace!
Sve najbolje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 07, 2005 10:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Andrea je napisao:
Citiraj:
DEVOJCICA! :D


I ja bi zelela devojcicu,pa mogu reci da si ti sada jedna srecna mama! :D

Hvala ti na odgovorima,puno mi znace!
Sve najbolje :wink:


Hvala i tebi i srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 09, 2005 1:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Ja uskoro ulazim u deveti mesec i posto je to moja prva trudnoca razmisljam o epiduralnoj anestezji. Ne mogu bas reci da sam ohrabrena vasim odgovorima, ne u smislu da vam ne verujem, vec sto se skoro svaka trudnica koju znam, a neke se sada poradjaju i po treci put, porodila potpuno prirodno. Cula sam da kod epidurala porodjaj traje duze. Da li je to tacno? I da li se kontrakcije osecaju normalno i sa tom anestezijom? Hvala unapred jer bi ste bile od velike pomoci za jednu veliku odluku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 09, 2005 1:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Jos jedno pitanje:
Da li neko zna sta je pudendalna anestezija? Procitala sam nesto o tome i rekla bih da je to neki blazi oblik od epiduralne anestezije, ali ipak pomaze pogotovo kod kasnijeg usivanja. Da li se to koristi kod nas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 09, 2005 2:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Alexandra je napisao:
Ja uskoro ulazim u deveti mesec i posto je to moja prva trudnoca razmisljam o epiduralnoj anestezji. Ne mogu bas reci da sam ohrabrena vasim odgovorima, ne u smislu da vam ne verujem, vec sto se skoro svaka trudnica koju znam, a neke se sada poradjaju i po treci put, porodila potpuno prirodno. Cula sam da kod epidurala porodjaj traje duze. Da li je to tacno? I da li se kontrakcije osecaju normalno i sa tom anestezijom? Hvala unapred jer bi ste bile od velike pomoci za jednu veliku odluku.


Kakvih sam se ja tek gluposti naslusala o epiduralnoj, a onda sam da bih odagnala sve sumnje otisla na razgovor sa anesteziologom koji mi je potanko objasnio sta se i kako radi. Naime, mogu da se dese dve lose stvari: da anesteziolog ne ubode gde treba i kao posledica toga anestezija ne deluje kako treba, odnosno osecas bolove, a druga je da imas slabu koagulaciju (zgrusavanje krvi), pa vodi racuna o nivou trombocita. Te analize rade na Zvezdari, dok me u Frontu niko nista nije pitao. To mi je bilo malo bezveze, ali s obzirom na to da sam bila informisana sto se tice koagulacije, znala sam da je kod mene sve OK.
Ni ja takodje licno nisam znala nikog ko je isao na epidural, ali je strah od bolova bio jaci. Poznavajuci nas mentalitet i znajuci da se kod nas jako tesko prihvataju nove stvari, nije mi bilo tesko da odignorisem gluposti koje sam cula.
Sto se tice duzine porodjaja, ne postoji bas nikakav razlog da porodjaj pod anestezijom traje duze od onog "na suvo". Anesteziolog je sve vreme bio sa mnom i pratio rad srca bebe na CTG-u, kao i moje kontrakcije. Kad bih pocela da osecam bolove (koji su slabiji od mojih menstrualnih), dodavao je jos jednu dozu anestezije, tako da i nije bas da ne osecas nista. Kontrakcije su podnosljive, a to sto ih ti osecas i jeste pokazatelj anesteziologu da li da pojaca dozu, sto bi znacilo da je potrebno tvoje ucesce u porodjaju. Ono sto ne osecas su naponi, tako da ne moras da slusas sestre i lekare kako ti se deru da se ne naprezes onda kad bi ti da eksplodiras i da se napnes. Tvoje napone koje bi trebalo da imas evidentira CTG preko kontrakcija, a tvoje je samo da slusas lekara koji je takodje u sali i povremeno proverava koliko si se otvorila i da li si spremna za porodjaj. Kad se budes dovoljno otvorila, ili ako CTG govori da ti je vreme za porodjaj (sto je kod mene bio slucaj), lekar ce ti tacno reci kada, kako i koliko da se napnes. Jednostavno, samo slusas njega. Bolove pri izlasku bebe ne osecas. Osetis je kako izlazi iz tebe tek na kraju. A kraj je, zavisno od toga koliko si poslusna i jaka, nakon tri napona (bar kod mene). Zeni koja se poradjala pored mene trebalo je vise, ali to je zbog intenziteta bolova koje je trpela, pa joj bas i nije bilo jednostavno da slusa uputstva lekara. Ja sam vec bila uveliko gotova kad sam cula nju kako vice "Ne mogu vise! Dajte mi nesto protiv bolova!" Jadnica je cucala na podu i vristala. Onda sam shvatila da definitivno nisam pogresila u izboru!
Sto se one druge anstezije tice, za nju nisam cula.
Nadam se da cu ti pomoci da doneses pravu odluku. Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 09, 2005 5:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Pa iskreno receno, ne bih volela da se u trenutku porodjaja pitam, kao sto je jedna moja rodjaka koja se normalno porodila, 'Sta mi je ovo trebalo?!' Znaci, velike su sanse da se odlucim za anesteziju, i vec sam pripremila to pitanje za doktorku kod koje idem za petnaestak dana.
Hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 10, 2005 11:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
E da!
Jos sam nesto zaboravila da kazem!
Moj lekar me NE BI PORADJAO SA EPIDURALOM DA JE BEBA BILA VELIKA ILI DA JE MENI KARLICA BILA USKA.
RASPITAJ SE I O TOME AKO SE NIKO NE SETI DA TE PITA. Ako je previse velika mozes zavrsiti na carskom. Mozda to vazi i za prirodan porodjaj, ali ti bolje pitaj tamo gde ces se poradjati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 10, 2005 3:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Pa sto se tice karlice mislim da ona nije problem, jer kada su mi uzimali karlicne mere sve su bile iznad proseka(koji je naveden u zagradi), a patronazna sestra mi je rekla kada sam je pitala sta to znaci da bi trebalo normalno da se porodim, odnosno da su mi mere odlicne. U svakom slucaju, za nedelju dana ulazim u deveti, a za dve nedelje idem na UZ i na pregled kod doktorke, pa ce verovatno da se postavi pitanje porodjaja. Hvala ti na savetima, a ja cu pokusati da ubedim i ostale trudnice koje znam na epidural, jer su se one vec poradjale, a vidim da su veoma uplasene jer znaju sta ih ceka.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 17, 2005 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 17, 2005 4:46 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
Cao! Da li neko zna da li u Novom Sadu rade epiduralnu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 18, 2005 9:23 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Pretpostavljam da se radi epiduralna analgezija u porodjaju i u N. Sadu, jer se radi i u drugim gradovima u Srbiji.
Inace vec sam rekla, da ukoliko se u toku epidurala postavi indikacija za Carski rez , on se zavrsva u epiduralu, jer poslednjih 15 ak godina u svetu se svaki Carski rez radi u epiduralu.
Sve # gluposti# o stetnosti ili produzenom porodjaju u epiduralnoj analgeziji su zaista gluposti. Argumenti u svetu i kod nas se evidentni, a sve ostalo je rekla kazala.
Pudendalna analgezija se daje samo u toku sivenja epiziotomije i moze se dati umesto lokalne infiltracione. Prim. Dr lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 18, 2005 9:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Sanjolina je napisao:
Cao! Da li neko zna da li u Novom Sadu rade epiduralnu?


Evo ti e mail devojke sa ovog foruma (ova tema, na prvoj strani), sa kojom sam se dopisivala. Inace je iz Novog Sada i porodila se epiduralom. Inace nick je "Paola d"

[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Epiduralna analgezija
PostPoslato: Sre Jan 19, 2005 12:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2004 2:00 am
Postovi: 15
Lokacija: Belgrade
Hi!

Moja sestra se pre dve nedelje porodila u Gradskoj bolnici u periduralu. Sve je proslo ok! Ovo joj je drugi porodjaj u periduralnoj a.
Bolnici je platila 10.000 din za peridural i 2.000 din za prisustvo supruga porodjaju (moj zet je insistirao da bude pored nje). Anesteziologu je (naravno) dala xxx €, jer je zena dosla u 3h nocu zbog nje i bila non stop tu! I trece dete ce roditi u istoj bolnici i istoj anesteziji, jer je prezadovoljna! :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: