Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 3:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Vago - to je dobar response na lekove. Kratki protokol sa cetrotidom je dobar za zene u godinama. Long protocol - bolji kvalitet jajca...

Mix od fsh + nesto malo lh je isto tako dobar za kvalitet jaja...

Da ja imam tako dobre jajnike ja bi se isto borila mnogo vise...

Sa srecom...

Kikice i Nabla - vi imate sve bozije sanse...Ja bih volela da imam bar 3-5 godina manje...

Ja nisam totalno odustala ali stvari su komplikovane... Da imam 5 godina manje a da znam sve sto znam , mislim da bi bila na konju... Zadnje 4 godine radim sa pola radnog vremena i pomsilim kako bi bilo super da sam imala dete kojem sam mogla da se posvetim... SAd je sve komplikovanao i sa godinama i finansijski...

Ne bi meni bilo krivo da ovo sve nije usled moje sopstvene gluposti i pogresnih ciljeva u zivotu.. u pogresno vreme....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 7:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 21, 2007 1:13 am
Postovi: 134
Ne daj se Mini, stize prolece.
Puno pozdrava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 11:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Mini, nemoj sebe da krivis. Tvoj izbor je u pocetku bio sasvim logican, verovala si lekarima sto je normalno. Nenormalno je ovo sto mi radimo (ucimo ginekologiju preko neta), al nazalost nekad se ispostavi da iako je sve to nenormalno, ima svoje opravdane razloge. Verujem da nisam imala spontane pobacaje ne bih ni krenula u traganje da vidim sta mi je, a onda ne bih otkrila sve sto jesam. Spontani mi sad dodju kao nesto sto mi se dobro desilo- apsurd zar ne? U jednom trenutku mi je bilo cak i krivo sto me majka nije vaspitala u fazonu "domacice"- da mi je najbitnije da se udam i odmah rodim decu (ko sto su neke iz mog okruzenja vaspitavane). Al onda ne bih bila ovo sto jesam i ne bih imala ovakvog muza kakvog imam. Razmislajm i o sledecem- ja pre 30te godine nisam ni bila zrela da imam decu, to mi je bio apstraktan pojam, dalek i nejasan.
Sto se tice tvoje emotivne strane, svaki problem crpi energiju oba partnera. Nekad treba biti mudar pa stati na trenutak i odahnuti, da bi se ona povratila. Bilo bi lepo kad bi uvidjavnost postojala s obe strane, al na zalost cesto smo mi te koje treba da zongliraju kako bi sve bilo na mestu. Sto me dovodi do poente. Nisi ti kriva ni za sta, jer ni jedna stvar na svetu ne zavisi iskljucivo od jedne osobe. Tvoj sledeci korak je da razmislis sta je to dobro za tebe, sta je to sto te cini ili bi te cinilo zadovoljnom u granicama onog sto ti mozes da menjas (onog sto zavisi iskljucivo od tebe).

A mi ovde, sve od reda, smo na tvojoj strani sta god da odlucis :D

Vago, drzim ti fige za Prag. Ne znam nista o stimulacijama, tu ti je Mini maher.
Broj antralnih folikula u ciklusu pre supresije moze samo da bude orijentir koliko ces imati folikula u stimulisanim ciklusu nakon supresije. Ako si do sada imala tako dobar odgovor, nema ni potrebe da se zamaras s brojem AF.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 2:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Mudro zboris Nabla... BAs si ubola neke stvari, sto izmedju redova STO stvarno...

VAgo - samo napred... Super youthful jajnici.... Da mi je samo takav jedan....Kad rece ides u Prag?

Kikice - gde si...? STa se desava....

Danas zujala sa bivsom instruktorkom voznje.... Bas sam se dobro provela, sto nisam odavno iskusila....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 5:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 21, 2007 1:13 am
Postovi: 134
Pozdrav devojke,
Mini vidim da si malo rasterala oblake, tako treba!
Ne znam tacno kad cu za Prag, zavisi kad ce mi stici poz. pismo, a i od izbora protokola, ako bih dobila pismo za par dana i kratki protokol - mogla bih u martu, ali sve su prilike da ce to biti april, da ne srljam.

Malo strepim od ovih nalaza hormona koje treba da radim kad dobijem, toliko sam puta cula da FSH samo odjednom skoci, bice valjda k'o i do sad ili sl.

Nabla, u kojoj si fazi, je li postupak na vidiku? Ja trazila uput u DZ za imunologa, moja dr kaze ma sta ce ti to i ne dade. Jesi li kod Miljica bila u Jevremovoj ili Hematoloskoj klinici? Moze li se u Jevremovoj zakazati za Miljica iako nisi njihov pacijent, kol'ko kostaju konsultacije? Uh, nema kraja placanjima.

Kikice, javi se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 1:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao narode,

Sta ko radi za vikend... Evo da malo rasteram oblake i pricam o necem drugom sem reprodukciji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 21, 2007 1:13 am
Postovi: 134
Caos Mini,
posto sam neradnik, svaki dan mi je vikend, a imam i crnogorske krvi, ha, ha. Juce - skitnja po gradu, danas - pijaca, a posle idem malo u 'prirodu', naci ce se neki sumarak, pa makar parkic, vreme je kod nas divno ovih dana. Nema oblaka, kao i kod tebe.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 4:07 pm
Postovi: 19
drage moje, kako sam kod vas nasla puno zajednickog, naprosto sam imala potrebu javiti se i podjeliti sa vama svoju pricu i iskustva.
od nedugo sam odkrila ovaj forum i drago mi je da postoji takvo mjesto na kojem mozemo naci utjehu i lijepu rijec od onih koji to najvise razumiju jer su sve to prosli ili prolaze. zajedno smo jaci. draga mini, vaga, nabla, kikica i ostale citajuci vase postove, postale ste mi prave prijateljice .
ukratko cu se predstaviti:
iz Hrvatske sam, imam 40 godina (kao sto to govori i moje ime), MS i ja se nekolko godina trudimo oko bebe ali nam ne uspjeva. oko godinu i pol dana krenuli smo na postupke potpomognute oplodnje, prosla sam 4 AIH i 2 IVF-a iz prirodnog ciklusa. nalazi su nam svi uredni ali zbog godina i smanjene rezerve ne reagiram na stimulacije. Pokusla sam sa Menopurom, Gonalom, Femarom, svaki put je rezultat isti kao i bez stimulacije, znaci 1 JC. kako pomalo gubim snagu i volju za borbom jer mi se cini da je to lov na vjetrenjace, spas vidim u doniranim JC. ukratko, prijavali sam se u klinici Pronatal u Pragu i zatrazili donatorku. nedugo su nam javili da su je nasli i od iduceg mjeseca krecemo u akciju cim uskladimo cikluse.
zanima me ima li neko iskustva sa istom klinikom i kakvi su im rezultati iz prve ruke. naime, oni se hvale sa postotkom od 50% iz prvog IVF-a.
svima zelim da dodju do svog malog zlata sto prije i sa sto manje muke. javascript:emoticon(':*')


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 7:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao Ana

Vrlo hrabro i sa mnogo manje dilema ocigledno nego ja... Cestitam. Ja sam kontaktirala Pronatal al' sam nesto odustala od njih posto mi se korespondencija sa nasom ribom tamo cinila malo cudna i malo 'stroppy' sto vele Englezi... Cekanje je bilo 9 meseci... Ona je nekako pretpostavila da mi treba sperma i napisala tonu o tome... Kao da uopste nije citala moja pitanja...

SAd je lista cekanja 9 meseci i na Reprofitu... Stepan mi se vise dopao moram priznati i zvucao je profesionalnije pa se tako odlucih. No kad dodje vreme ne znam da li cu da to i uradim a priblizava se bogme...August. Mnogo ljudi je vec bilo i svi postiraju jako dobra i pozitivna iskustva...Mozes da proveris feedback na fertility friends ...Ima thread o klinici...

Kakve su tvoje misli po pitanju reci/ne reci detetu o genetskom poreklu? Cula sam da rade donacije i u Postojini. Da li rade u Zagrebu?

Moram priznati da moja psihoterapeutkinja izgleda misli, mada ne kaze da sam ja totalno i nezdravo opsednuta time da imam dete, da je veoma sumnjicava prema donaciji i da ne moze da ukapira zasto ja ne mogu da se pomirim sa cinjenicama... I imam osecaj da misli da sam malo i stara.. GArant nema klince. Bas cu da je pitam...I malo mi je onako nemacki hladna... Ne do bog da prekoraci jedan minut of njenog placenog vremena.. Izgleda da meni nedostaje balkanska toplina...

Kako ste svi ?

Kikice, Nabla sta se desava s vama?

Vago -samo tako... Uzivaj... To je dobro za stres...

Ja spremam casove za sutra,.. Bas me mrzi... Zavidim vam na lepom vreemenu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 4:07 pm
Postovi: 19
Mini, ja sam se vrlo brzo odlucila, a kad se odlucim onda ucinim sve da do toga dodjem sto prije. Dakle, vjerojatnots da ostanem trudna sa svojim JC je ravna glavnom dobitku na Lotu. A s obzirom da ja bebu zelim jako, vjerojatnost sa doniranom mi je puno veca.
Sto se tice klinike Pronatal, moja su iskustva jako dobra. Gdja Danica mi se jako brzo javila i vrlo brzo smo dogovorili prvo konzultacije, a potom i termin. Naime, ja sam je zamolila da mi svakako javi ako netko odustane ili nesto slicno pa predpostavljam da je bila tako neka situacija s obzirom da sam dosla na red za 5 mjeseci od prvog dogovora. Klinika mi se cini na razini, profesionalna i kvalitetna. Nalazi se u Pragu, u elitnijem dijelu usred sume sa jezerom. U skolopu klinike ima i manji hotel sa 8 soba. Dr Lazarovski koja je bila na konzultacijama je jedna divna pristupacna osoba, ma sve u svemu zadovoljavjuce za sada.
So se tice reci/ne reci djetetu o svom genetskom porijeklu, za sada sam misljenja da ga nebi isticala, no ko zna mozda promijenim misljenje. U svakom slucaju, ja bi dijete koje bi posvojila jednako voljela pa tako ne bi radila razliku i ne smatram da treba to isticati. Potpuno mi je nevazno genetsko porijeklo, roditelji su oni koji to dijete odgajaju.
Zao mi je da ima ljudi poput tvoje psihoterapeutkinje koji pokusavaju nametnuti svoje misljenje kao jedino ispravno.
gdje je klinika Reprofit, za nju nisam cula?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 8:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Bravo... Bas me odusevljava tvoj rezon... Bice da sam ja malo veci Balkanac ... Ne znam kako inace objasniti moje teme i dileme...

Reprofit - je u Brnu - Ceska... Oni su mali univerzitetski grad...Bila sam tamo kao klinac sa 17 god pa edo mozda odem ponovo...

Mogu da te pitam sta si po zanimanju...

Da li kod vas savetuju ljudima da idu na counselling da bi imali donaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 4:07 pm
Postovi: 19
ma nema nikakvog counselling-a kod nas. kod nas donacija nije ni dozvoljena kao kod vas. zato smo i primorani ici van. sto se tice preporuke, kod nas doktori - ginekolozi koji se bave potpomognutom uglavnom preporucaju Pronatal jer s njima imaju dobar kontakt i dobra iskustva. kako sam prosla nekoliko centara koji se bave potpomognutom trazila sam njihovo misljenje i svi su mi preporucili ovu kliniku, tako da nisam ni razmisljala o drugim opcijama.
po zanimanju sam arhitekta, a ti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 12:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 21, 2007 1:13 am
Postovi: 134
Pozdrav Ana, i ja se spremam za Pronatal i cula sam sve najbolje o njima. Narocito su poznati po donacijama j.c. ili sperme. Mi zasad idemo sa svojim 'materijalom'.
Sto se tice uspesnosti, na njihovom sajtu, ne znam da l' si gledala za 2006. je 47% za IVF, 43% za ICSI, s tim da su tu svi uvrsteni, i sa donacijom i bez. Cak bih rekla i na nekom mom malom uzorku zena koje poznajem i za koje sam cula, da je to otprilike.
Mislim da su to veoma dobri rezultati, mada mi je statistika mrska, meni kad ne uspe to je 0%, a ako uspe 100%.
Nadam se i verujem da cu upasti u onaj pravi procenat, sto i tebi zelim.
Puno srece!

Pozdrav ostalim devojkama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 12:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Zdravo svima!!!
Mini, osecam prolece u tvojim postovima, i neizmerno mi je drago zbog toga! Samo tako, gledaj u vedro nebo, pa oblake ces sve manje primecivati, i oni ce se izgubiti vrlo brzo!!!
I, pokusaj da se ne opterecujes toliko (bar ne sad, nije mu vreme) da li reci detetu ili ne...Pa , ako kod tebe bude donacija (AKO BUDE!!!) , Mini, toliko ce stvari pre toga biti na redu, trudnoca, porodjaj, bebana majusna - mozda dve?!, pa zubici, hodanje, progovaranje, vrtici, skolica...mini, jedno po jedno, dozvoli sebi to! Ne trci toliko ispred, narocito ne sa nedoumicama...Mozda ce ih vreme resiti, pa ispadne da si bezveze trosila snagu i zivce...A potrebni su UVEK!

Ajde ti dodji malo u Srbiju, i javi se da organizujemo sastanak, videces kako ces se ludo provesti i kako ce ti moral skociti...

Vago, nadam se da ces upasti u 100% uspesnih!!!

Anna40, pozdrav koleginice , zelim ti da sto pre postanes MAMA, da se jedan vas mali projekat sto pre "ostvari" i pocne da puzi po kuci, i da RASTE...
Nabla, kako kontraceptivi, koji su...? Do kad ih pijes? Jesi li nervozna od njih, cujem razna iskustva?

Ja najzad dobila, posle 12 dana braonkastog iscedka, (ovog meseca, posle par uzastopnih nisam koristila utrogestan), i to na 23. dc. Nisam odradila progesteron 21.dc jer sam sve vreme bila u tom fazonu - braon , volim te , braon, dr Vujovic ionako nije tu, zakazano mi je 18.03. pa cu u ovom ciklusu odraditi jos i to.... Kako racunam, bice da cu 18.03. ici kod Goce prepodne i kod Vujovicke popodne....Kad je bal, nek je bal!
Pozdrav svima!

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 8:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 21, 2007 1:13 am
Postovi: 134
Pozdrav devojke,
Kikice, eto prodje i ovo cekanje, sad ce Goca, pa ce krenuti frka, a to je bolje od cekanja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: