Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 5:19 pm
Postovi: 19
Lokacija: beograd
Kikice,cestitam na rezultatima.Pa ti si jos u pubertetu!!!Cekam jos dva rezultata da stignu u sredu i onda idem kod Vujovicke.Ovi dosadasnji su cista klasika za klimaks ali ajde da zavrsim sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 9:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Kikice, kikice....

Mrak rezultati... SAmo napred....

Branka - sta rece dr... Jel ce ti dati hormonsku?

Ja - skaniram ove nedelje pa ako je ok pocinjem....

Nabla - sto si se nesto ucutala?

Procitah veceras da je riba uspela iz 15 puta sa 4 banke... Pokusavala 10 god i potrosila citavo bogatstvo... ONa sluzbenica a muz stolar.... Ono da padnes na dupe.... Bili im dali samo 5 % sanse.... Ja sam negde u tim braketima.... A i potrosila sam se bogami....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 1:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Bravo Kikice, rezultati su ti da citiram Mini- "mrak" i parafraziram Branku "pileci" (hihihihihihi).

Ne brini se za odnos fsh i lh. U celoj prici najbitnije je da ti je estradiol odlican, jer E2 koji gravitira ka donjoj granici je bolji za stimulaciju.
Moj je bio 55 i Vujovicka je rekla da ne valja sve sto je preko 50 (verovatno mi se zato javljaju ciste i verovatno sam zato imala visok e2 kad sam uzimala klomifen).
Ja od sutra krecem s jos jednom turom kontraceptiva i onda cemo da se okusamo na IVF-u.
Malo sam u fazi samomrznje. Tesko mi je da se pokrenem i bilo sta konstruktivno radim, tesko mi je da uzimam vitamine i nikako da batalim cigare. Svaki dan sebe lazem s uveravanjima da "od sutra okrecem novi list". Verovatno zato sto nemam velika ocekivanja pa stupa na snagu "samoispunjavajuce prorocanstvo"...no, da ne lupetam...

Branka, javi nam Vujovickin komentar. Mislim da je od samog fsh bitnije sta ce pokazati inhibin i amh.

Mini, kiss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 5:19 pm
Postovi: 19
Lokacija: beograd
inhibin:NULA amh 0,008.Probacu da nadjem Vujovicku ovih dana zbog supstitucije jer i sama vidim da od ovoga nema nista.Sada vas pozdravljam i ostavljam sa nadom da cete uspeti u ostvarenju svojih zelja.Ja odoh da nadjem forum za bakutanere.Puuuuno poljubaca svim devojcicama,skoknucu nekada da vidim sta ste uradile.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 6:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Branka, ostavi poslednji sud Vujovicki i njenom komentaru koliko je nizak amh.
Javi nam obavezno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 6:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
CAo narode....

Nabla - ne daj se.... Je si li probala patches? Hipnozu... bilo sta, ali moras prekinuti sa pusenjem... Sve to utice na jajca...

Branka - javi rezultate....


Kikice - drzimo ti palceve... Kad pocinje frka?

Ja - treba da dobijem sutra .. . skan verovatno u petak... Ne znam koliko jos mogu da izdrzim...
Veceras idem na terapiju, ali nesto mi Nemica ide na tits... Muz vrlo depresivan... Ne znam sta da radim s njim... Samo nesto zivotarimo i vise ne zivimo normalno.... Ne svidja mi se to... Idem da punim glavu sa americkom pop psihologijom.... Bas ih volim sto su pozitivni...za razliku od Engleza koji uvek nekako uspeju da coveka ubiju u pojam...

Idem se molim za dobar crop antrala....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 2:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Branka, javi nam se posle razgovora sa Vujovickom, nada umire poslednja! I za to postoji razlog....

Nabla, Mini je u pravu - pokusaj NESTO, bilo sta...Samo da ostavis te cigarete.... Mada, sve to i sama znas, ali evo jos jedne pikanterije: I moja dr pokusava da ostavi cigarete... I koristi flastere,izgleda da deluju, jer... Malo je nervozna...(hi hihihhi hi...)
Hocu samo da ti kazem da , iako NIKAD nisam pusila, znam sta moja mama - koja je pusac, misli o ostavljanju, i prema tome verujem da je jako tesko...Samo bih volela da, eto, ucinis sve sto mozes...Ono sto ne mozes - pa , ne znam...Moja mama je rodila dve cerke - nepusace, a nije ostavljala cigarete...Daj Boze da i ti rodis bar dvoje, pa onda vodi bitku s njima i objasnjavaj im kako mrzis ljude na ulici dok ne zapalis...Razumece te, ali ce jako voleti da ih NEKAKO poslusas... Eh, jedva cekam da postanes mama...

Mini, radim jos progesteron 21 dc, pa zakazujem pregled...Za frku - videcemo, uglavnom ne izostaje....A ti, drzim palceve za sutra... I molim se!!!

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 08, 2008 7:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao drage moje...

Kikice - drzim ti palceve za progesteron... Drago mi je da si pocela s akcijom....

Nabla - hipnoza je kazu efikasna....

Ja ne mogu da verujem sta me snaslo... Odem juce na skan i imala 4 folikle sto je super za mene... No, jedna od njih je bila dominantna i znatno veca. 3 su bile oko 5mm a ova je bila 8mm,. Posto sam prosli ciklus nadrljala ovaj put sam rekla sebi da ne idem na pred ako sve ne izgleda tipi topi... Imala sam neku tecnost posle ciste isto tako...

Ja pitala dr da li je ova 8mm folikla mala cista ili je dominnatna folikla i da li ima mogucnosti da opet pokupi svu medicinu i da dodje do kanselovanja... A ova se tako izgoropadila na mene da nisam mogla da se upasuljim... Rekla mi je da mi treba terapija... I ja joj rekla da idem na terapiju ... A ona se onda izdrala na mene da hoce psihijatrijsku potvrdu da sam normalana i fit da cikliram...

E pa to ga je malo prevrsilo cak i za moje pojmove ... odgojena na ljubaznosti i drskosti srpskih doktora... INdijci i Srbi izgleda imaju dosta zajednickog... kad se nadju krajnosti...

Danas sam isla da vadim fsh na drugoj klinici ...Necu ciklirati ovaj mesec... ne sa njom...Izgleda glupo placati dosta para da bi se neko istresao na meni...
Jos ne mogu da dodjem sebi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 08, 2008 9:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Uh Mini pa kud bas na nju da nabasas? Da covek ne poveruje...

Ta folli od 8 mm jeste najverovatnije fol. Ne moraju sve u startu da budu iste velicine. Cak na tom nivou mislim da je razlika beznacajna jer su sve jos uvek u fazi antralnih folikula (do 10 mm).

Ima li sanse da ipak uradis nesto u ovom ciklusu?

Meni je trenutno terapija rad (i uvek je najbolja)- al mi je trebalo da se nakanim. Ne valja jedino kad mi je mozak ne okupiran pa onda crvici rade :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 5:19 pm
Postovi: 19
Lokacija: beograd
Upravo sam usla u kucu pa da vam kazem sta bi.Menopauza je definitivno,dobila sam terapiju(cyclo -progynova).Postoji oko 1% sanse da je zaostala neka jajna cel. i da se ona eventualno probudi pod dejstvom hormona koje cu piti.Mislim da ni ona ne veruje u to zbog mojih rezultata ali mi je sada najbitnije da se vratim u normalu,a to ako bude super!Hvala na podrsci i zelim vam puuuno lepih trenutaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 13, 2008 12:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Branka, bitno je da postoji i tih 1% sanse. Seti se Cokolade (fsh 140) i ona je bila otpisana sa tim 1 %, pa ju je na kraju iznenadila jedna mala preslatka devojcica :D .

Od sveg srca zelim da i tebe iznenadi jedno takvo slatko cudo :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 3:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao narode...

U bedari i depresiji nazalost... Razmisljam da odustanem od svega i trazim posao. Dosta mi vise da camim kod kuce. RAdim 2 dana na odredjeno vec 20 meseci... I sveg mi je vise muka...

Bila sam na konsultaciju za drugo misljenje i skan je ovaj put bio ok, a ja propusti ciklus... Ova druga klinika je znatno skuplja a ja ne znam da li vise mogu da smognem snage da probam... U gusi sam s dugovima...
Razmisljam da je kraj... Uvek nesto se kajem i mislim e da sam bar uradila ovo ili ono... Ovo bi mi bio vec 8 pokusaj i sve za zadnjih 20 meseci... Crkla sam...

Omatorila sam i ja i muz... Mozda treba da gledam stvari mimo klinaca... Ali cini mi se da cu da poludim kad budem imala 60 god i bez dece i pomalo promasena...

Sve mi se cini da tonem u depresiju... I ja i muz...

Malo je me post ali sta da se radi....

Cuvajte se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 17, 2008 1:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Mini, znam da ti je tesko ali moras da se boris protiv osecanja beznadja. Na kraju, nisu deca jedini smisao naseg postojanja.
Najgori moguci ishod jeste da sve podredis reprodukciji koja se ne dogodi i onda se osecas promaseno na svim poljima. Trazi posao koji ce te ispuniti i okupirati. Bices ispunjena a i manje nesigurna kada su u pitanju finansije.
I nemoj sebe ogranicavati- razgovaraj s docom o tome sta te to odbija od donirane celije. Mozda konacno iskristalises koji je pravi put za tebe!

Tesko je, ali moramo da prihvatimo igru s kartama koje su nam dodeljene. Nije to nicija krivica!

Pomeri teziste na druge segmente zivota, a reprodukcija nek ti za neko vreme bude "usputna".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 17, 2008 11:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Lakse reci nego uciniti. Valja ici na intevjue. Moje samopouzdanje je na dnu totalnom. Evo bas u petak sam trebala da imam intervju za posao ali sam bila u tako jadnom stanju da nisam mogla da odem na kraju....Propustena sansa...

Mislim da moram da se oporavim od svega malo...

RAzmisljam da li da bacam pare na jos jedan tretman, jer smo izmaksirani na karticama....

Donacija ima svoje teme i dileme... Malo mi se cini da sam sa 4 banke na sve zakasnila...

Sa terapijom se isto tako ne pomeram nesto... Mislim neki rutinski posao bi bio laksi nego prosveta... Ovde se mora da tanca . Ne daj boze da neko dodje da mi posmatra cas ili neka inspekcija...

Ja ceznem ko malo dete da se neko brine o meni jedno mesec dva dok ne dodjem sebi... Izgleda da mi bas na ssvim poljima zakazalo...

Pitam se zasto nisam bila opsesivna za decom na vreme i onda bi sve stigla... NO luda glava...

Kako si ti Nabla ? Sta se desava? Jesi li sad u tretmanu...
Kako ti i muz ? Da li vi uspevate da pricate o necem drugom sem reprodukciji...

Kikice - sta je s tobom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 18, 2008 12:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 21, 2007 1:13 am
Postovi: 134
Mini, citam te vec dva dana, pa se mislim da l' da se prikljucim oplakivanju nase 'sudbine' ili da utesim tebe i sebe nekim dobrim recima i pametnim predlozima.
Naime, onako kako si napisala da se osecas veoma je blisko i meni. Napustila sam posao prosle godine, jer nisu imali razumevanje za moje odsustvovanje zbog lecenja i sve 'karte' bacila na bebu, a kao sto ti rece, malo kasno izgleda. Meni je 41, a u braku sam 15 god. Sa vantelesnim smo poceli pre godinu i po, ranije se nije moglo, iz raznih razloga. Mnoge godine smo izgubili zato sto nam je sve bilo u redu, navodno, sad i u to sumnjam, a vantelesna je, bar ovde kod nas i u tom vremenu, nekako bila zadnja solucija i niko nam od dr nije preporucivao.
Ipak, ne vredi misliti o proslosti, to se ne moze promeniti, samo moze da oteza, svako ima svoje vreme, mozda je nase vreme bas ovo.
Posle 1 ICSI i 2 IVF, spremam se za kliniku u Pragu, iako sam puno volje, dobre energije, optimizma i vere potrosila, ne odustajem sve dok bude bilo kakve sanse.
Pozdrav i ne daj se.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: