Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sub Sep 01, 2007 2:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Da li neko zna imena klinika u Beogradu ili Novom SAdu koji rade donacije jajnih celija. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 02, 2007 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 11:33 am
Postovi: 11
donaciju jajnih celija rade u Klinici u Jovanovoj ulici 54 u BG.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 02, 2007 5:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
marina mea je napisao:
donaciju jajnih celija rade u Klinici u Jovanovoj ulici 54 u BG.


Posto nisam iz Beograda, da li mozda znas ime ove klinike ili br telefona. Ne znam kako da dodjem do njih bez nekih konkretnijih podataka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 11:33 am
Postovi: 11
Tel. broj klinike je 011 3282742. Molim te ispricaj mi tvoje iskustvo,treba mi za drugaeicu. inace ja imam 46g. i u 8 m. trudnoce sam, intervencija radjena inseminacijim. Puno srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 4:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cestitke na trudnoci. Super! Nadam se da se dobro osecas i da sve ide po planu. Da li ces se poroditi sa carskim rezom? Nadam se da nemas problema sa preeklampsijom?

Ja sam pocela sa ispitivanjima sa 36. Onda mi je jedna nekompetenta idiotkinja rekla da pokusavam prirodno. Potom ustanovljene prekancerozne celije nakon papa testa koje sam morala odstraniti pre 3 godine. Ponovo mi receno da probam prirodno posto je sve u redu sa mnom i muzem. Probala klomid 6 meseci i nista. Odem drugom specijalisti i ovaj mi kaze da je 90% mojih jaja defektno. Tad sam imala 39. Imala sam u protekloj godini 4 inseminacije i jedan VTO sad u July koja je nazalost bila negativna. Dijagnosa - smanjena rezerva jajnih celija i preporucena donacija . Jos se dvoumim i ljuta sam zbog izgubljenog vremena. No, cini mi se da je bolje imati dete i ovim putem nego neimati ga uopste. Otud se raspitujem sa donaciju. Steta sto su moji jajnici vrisnuli pre vremena. Zvala sam kliniku i nisam bas dobila mnogo podataka, ali sam poslala mail dr, pa cu da vidim..

Hvala za br tel. Cuvaj se i sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: jos jedan tel.broj
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 11:33 am
Postovi: 11
Hvala na dobrim zeljama. Porodicu se carskim rezom. U vezi donacije j.c. moja drugarica je nasla kliniku u Turskoj, koja radi takve intervencije. Sacekuje vas na aerodrom zena koja govori srpski te vam je postupak znatno olaksan. A pored toga, tamo svi govore engleski. Moja drugarica ce raditi embriodonaciju, samo ne u Turskoj, vec ovde. Najverojatnije kod dr. Radulovica. Tel. g-dje u Turskoj je 095373142134. Treba reci da Vas je preprucila Seka iz Srbije, koja je kod njih radila(uspesno)VTO.a koja je o njima pisala na nekom forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 6:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Super da sve dobro napreduje sa trudnocom. Ja bih isto isla na carski da izbegnem bol ako je moguce.

Ako budem radila donaciju ja bih radije u Srbiji nego u Turskoj. Ne zbog istorijskih stvari, ali Turska mi nesto ne lezi bas. Mada verovatno ne bi bilo tesko naci match, zbog navedenih istorijskih razloga. Ne bi me iznenadilo da neki moj tamo pra, pra deda potice iz tih predela.

Moj muz bi se zagrcnuo definitivno. Ne mogu da ga odvucem u Tursku ni na godisnji a kamoli ovo. S njim je malo problem i po pitanju donacije uopste. Ne znam zasto jer on bi bio bioloski otac, dok bi ja gubila genetsku vezu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 1:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Cula sam i ja za Jovanovu, ali koliko sam citala na drugim forumima ti sam moras pronaci donatora (rodjaku ili prijateljicu). I to stvari cini malo komplikovanima. Ali mozda gresim pa mi javite.
Sa ovih nasih prostora ex YU zene se najvise odlucuju za Prag i kliniku Pronatal. Tamo radi "nas" doca dr. Mardesic (mislim da je poreklom iz Bosne). Skoro smo dobili info da ceo postupak sa doniranom jc kosta oko 3500 eur.
Inace ja imam 32 god i max fsh od 15. Mozda se i meni "smesi" donacija :(

Marina mea jel mozes da nabavis ime te klinike u Turskoj- pisali su skoro na serbiancafeu o jednoj tamosnjoj klinici pa da vidim da li je to ista klinika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 11:33 am
Postovi: 11
Mislim da se klinika u Turskoj zove Bahcei ili sl. Za Jovanovu kliniku pouzdano znam da oni nalaze j.c. Radila je jedna moja kolegica. Pozdrav.
P.S. Klinika u Turskoj je sa nemackim doktorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 5:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
E to je ta klinika. Hvala ti za info. Videla sam njihov sajt.
Hvala ti jos jednom.
Jel imas info kako ovi u Jevremovoj dolaze do donatora, da li rade "match" (da se primaoc i donor slazu po osnovnim fiz. karakteristikama)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 7:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
U Ceskoj klinika Reprofit naplacuje 2800 evra za donacije. Rade 'match' fizickih karakteristika i edukacije, hobija and etc. Mogu dostaviti detalje, mada sam ih postirala na linku za donaciju sperme.

Mene bi interesovala klinika u Jevremovoj zbog logistickih stvari. Mogla bih da putujem iz N. Sada.

Mislim da s FSH od 15 ne mora znaciti da ti trebaju jajne celije.
Proveri sajt Fertility friends ako znas engleski, ima mnogo korisnih informacija. FSH se moze regulisati akupunkturom. Isto tako mozes naci agnus castus u apotekama ili naruciti preko interneta, snizava fsh. DHEA isto tako pomaze da se snizi FSH ili poboljsa kvalitet i kvantitet jaja. Moze da se naruci preko internet preko Biovea. Ovo je anti-aging steroid koji podmladjuje jajnike. Mislim da ti imas dobar kvalitet iako mozda smanjenu rezervu jaja.

Antimullerian test ti moze dati dobru indikaciju o rezervi a radi se kod nas. Na trzistu je tek od prosle godine. Trebalo bi da nadjes dobru kliniku i uradis VTO sto pre na max stimulansu za sto veci broj jaja. Ako mozes da dodjes do klinike koja radi blastocyste to bi bilo najbolje.

E pa drage moje, bilo bi super ako znate za donore u Beogradu. Pisala sam dr mail ali ne dobih nikakav odgovor. Beograd bi bio malo manje zastrasujuca opcija od Brna gde se nalazi reprofit. Ja cu da pokusam sa mojim jajcima jos jednom - soft verzija VTO pa cu da vidim. U medjuvremenu skupljam podatke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 2:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Mini hvala ti na savetima, ali nasmejala si me (u pozitivnom smislu) :D . Na zalost vec sam doktorirala temu iz reproduktivne endokrinologije, posebno oblast ranih menopauza i svih mogucih indikatora procene (pogledaj moje starije postove). Agnus Castus su svakodnevni doping kao i vit. B6, suve smokve u maslinovom ulju, L-arginin, riblje ulje, maticna mlec, a probala sam i akupunkturu. DHEA jos nisam probala, nesto me strah da se upustam u to jer je moj prirodan DHEA dobar pa da jos nesto ne pokvarim s tim (no, kad se vidim s endokrinologom obavezno cu je pitati sta misli, mada vec naslucujem odgovor). Ima na netu (mozda si videla) case study jedne klinike koja je uz pomoc DHEA dobila bolji odgovor jajnika na stimulaciju kod zene koja ima oko 40 god i ciji je max fsh bio 15.
Bilo je spontanih trudnoca i sa vecim FSH. Poslednje sto znam je sa nasih bivsih prostora- devojci je dijagnostikovana preuranjena menopauza, menstruaciju je izgubila u 32 god., max fsh od 140, bila na nadomjesnoj terapiji (verovatno cikloproginova ili nesto tome slicno), usvojila dete pre pet godina i ostala trudna pre tri meseca- spontano i nenadano u 37 godini!!!! (Hrvatski forum Roda, devojka je moderator podforuma Usvajanje, nick joj je Cokolada). Pre par meseci ostala je trudna MarijaMarija iz Crne Gore (info sa serbiancafea) koja je na stimulaciji imala fsh preko 20, lose odreagovala na stimulaciju i u sledecem ciklusu nenadano ostala spontano trudna iako su joj trekli da joj je jedina sansa donacija jc (doduse devojka ima ispod 30 godina).
Ono sto mene brine jeste sto sam pre otkrica granicnog fsh imala dva rana spontana (oba u 5. nedelji)- najverovatnije da je rec o aneuploidiji jer smanjena rezerva ide i s manjim brojem dobrij jc (mada to ne bi trebao da bude slucaj kod mladjih od 35 god.). I zato razmisljam o donaciji- doduse to je na nesto duzem stapu, ali mozda je neminovno.

Sto se tice donacije kod nas, prosle godine je na ovom forumu pisala black magic woman koja je tragala za donatorom i na kraju nasla rodjaku. A bas sam juce pronasla da u zakonu stoji da je donacija dozvoljena samo ako je rec o nepoznatom donoru. Mislim da je radjeno u Jovanovoj (a mozda i gresim, ako gresim onda je radjeno u BIS-u). Ali znam da je spominjala da ta klinika gde je radila nema frizider, tako da vracaju sve oplodjene jc. Njoj su to na zalost uradili sa suvise tankim endometrijumom (svega 6 mm).

Sta ti znaci "soft verzija" IVF-a?
I ja sam odlucila da idem na IVF- odabrah tandem Ljubic- Vujovicka (endokrinolog). Nekako Vujovicki najvise verujem kad su u pitanju hormoni.

Ispade da je Reprofit najjeftinija klinika (recimo u Petrogradu je oko 5000 eura, a u Spaniji izmedju 6000 i 9000 eura zavisno od klinike). Ono sto me muci jeste da su zbog niske cene u Ceskoj prebukirani zenama iz cele Evrope pa pocinju da imaju listu cekanja od godinu dana dok ne nadju "match", odn. dok ne dodjes na red (tako sam procitala na Rodi).

Kad ces na tu tvoju "soft" verziju? :D
Drzim fige vec unapred i obavestavaj nas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 12:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Lista cekanja na REprofitu je 6 meseci. Ja sam ih kontaktirala u Julu i tad je bilo 4 meseca. Sad se zakuvava. Englezi ponajvise navalili ko blesavi kako cujem. Ko da nikad nisu videli ni culi za jajca... :lol: :lol:

Soft verzija VTO je zapravo sa vrlo malo stimulacije tek toliko da ne ovuliras pre vremena. Isto tako moze da se radi prirodni VTO bez medicine. Tako je zaceta prva IVF beba. Ja ne reagujem dobro na stimulaciju pa sam s toga mislila da ovo moze biti dobra opcija za mene. U junu sam imale VTO sa max stimulacijom 600 iu al sam imala samo 4 folikle, 3 jajca, 2 embrija. No endo tanak po prvi put samo 6 mm. Dali mi clomid uz svu ovu drugu medicinu a on istanjuje endo. Tako sam skrkala silne pare a nista. Ova soft verzija je mnogo jeftinija i priustivija. Jeste da dobijes jedan embrio ali s obzirom da sam prosli put dobila dva i nije neka razlika a jeftinije je 3-4 puta.

Ja sam koristila DHEA 3 meseca. Nisam imala nikakvih kontra indikacija, cak sta vise popravilo mi se raspolozenje drasticno, posto sam bila zapala u bedaru nakon sto su mi prvi put rekli za donaciju u Februaru. Moram reci da sam po prvi put imala dve folikle na skanu bez stimulacija posle 3 meseca a pre toga samo po 1. Znaci ja nisam uopste odreagovala na lekove sem jedne dodatne folikle koja se pojavila 6 ili 7 dana. DHEA je poboljsava kvalitet, tako da mozda nije zgoreg. Uzgred receno u Americi je ovo licencirano i ima se kupiti u slobodnoj prodaji.

Sad planiram da pocnem ponovo, posto imam jos zaliha. Nisu mi narasli brkovi od proslog puta kako su me strasili. Pila sam 25 mg 3x1 na dan.
Idem na aku isto tako jedno nedeljno i to je super za stres. Od kad sam se resila da pokusam ponovo nakon crne depresije u Julu, sad se osecam mnogo bolje. No, ako dodje do donora, sta da se radi... Moj muz se zastrasuje pomisli da ce dobiti najruzniju, najdeblju i najgluplju donorku a on je takav body fasista!

Moja starija seka je ostala trudna sa 44, pa mozda se i meni zalomi bar posle donor deteta... Da li znas koliko su donacije u Jovanovoj sveukupno? Meni su rekli 1500 evra + 100 za lekove. Je li to konacna cena ili sam ja nesto propustila. Gde je BIS? Da li oni isto rade donacije i da li imas detalje?

Sve naj, Mini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 12:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Lista cekanja na REprofitu je 6 meseci. Ja sam ih kontaktirala u Julu i tad je bilo 4 meseca. Sad se zakuvava. Englezi ponajvise navalili ko blesavi kako cujem. Ko da nikad nisu videli ni culi za jajca... :lol: :lol:

Soft verzija VTO je zapravo sa vrlo malo stimulacije tek toliko da ne ovuliras pre vremena. Isto tako moze da se radi prirodni VTO bez medicine. Tako je zaceta prva IVF beba. Ja ne reagujem dobro na stimulaciju pa sam s toga mislila da ovo moze biti dobra opcija za mene. U junu sam imale VTO sa max stimulacijom 600 iu al sam imala samo 4 folikle, 3 jajca, 2 embrija. No endo tanak po prvi put samo 6 mm. Dali mi clomid uz svu ovu drugu medicinu a on istanjuje endo. Tako sam skrkala silne pare a nista. Ova soft verzija je mnogo jeftinija i priustivija. Jeste da dobijes jedan embrio ali s obzirom da sam prosli put dobila dva i nije neka razlika a jeftinije je 3-4 puta.

Ja sam koristila DHEA 3 meseca. Nisam imala nikakvih kontra indikacija, cak sta vise popravilo mi se raspolozenje drasticno, posto sam bila zapala u bedaru nakon sto su mi prvi put rekli za donaciju u Februaru. Moram reci da sam po prvi put imala dve folikle na skanu bez stimulacija posle 3 meseca a pre toga samo po 1. Znaci ja nisam uopste odreagovala na lekove sem jedne dodatne folikle koja se pojavila 6 ili 7 dana. DHEA je poboljsava kvalitet, tako da mozda nije zgoreg. Uzgred receno u Americi je ovo licencirano i ima se kupiti u slobodnoj prodaji.

Sad planiram da pocnem ponovo, posto imam jos zaliha. Nisu mi narasli brkovi od proslog puta kako su me strasili. Pila sam 25 mg 3x1 na dan.
Idem na aku isto tako jedno nedeljno i to je super za stres. Od kad sam se resila da pokusam ponovo nakon crne depresije u Julu, sad se osecam mnogo bolje. No, ako dodje do donora, sta da se radi... Moj muz se zastrasuje pomisli da ce dobiti najruzniju, najdeblju i najgluplju donorku a on je takav body fasista!

Moja starija seka je ostala trudna sa 44, pa mozda se i meni zalomi bar posle donor deteta... Da li znas koliko su donacije u Jovanovoj sveukupno? Meni su rekli 1500 evra + 100 za lekove. Je li to konacna cena ili sam ja nesto propustila. Gde je BIS? Da li oni isto rade donacije i da li imas detalje?

Sve naj, Mini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 12:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Intersono U Lvivu radi za 3200 evra tako da nije mnogo skuplje, nema liste cekanja, no mnogo nezgodno da se dodlje do njih. Mora se ici do Beca pa hvatati transfer za Lviv. A bolnica - mozes da vidis na google izgleda ko' privatna kuca. No brzi su sa odgovorima. I hoce odmah da pocnu, pa su me prosto isprepadali letos kolko su bili navalentni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: