Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 12:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Da dopunim prethodni post- na osnovu studije Cooper i sar. (1995) koncentracije fsh su vece kod 66% onih koji su aktivni pusaci i kod 39% onih koji su pasivni pusaci.
Cooper GS, Baird DD, Hulka BS, Weinberg CR, Savitz DA, Hughes, CLJ (1995): Follicle-stimulating hormone concentrations in relation to active and passive smoking. Obstet. Gynecol. 85, 407-11.

Kikice ovo je pojasnjenje zasto tvoja doca nije jos uvek krenula u akciju kod tebe:

"Pacijenti sa velikim varijacijama fsh (standardna devijacija 7,3 +- 0,7) od ciklusa do cklusa imaju los odgovor na stimulaciju gonadotropinima bez obzira na vrednosti bazalnog fsh (da li su unutar ref. vrednosti ili ne)" Inace ciklicne varijacije onih koje nemaju problema s rezervom su 2,6 +- 0,2.
Lambalk CB, de Koning CH (1998): Interpretation of elevated fsh in the regular menstrual cycle. Maturitas 30, 215-220.

Dakle, doca ceka da se jajnici malo smire pa da onda krene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 1:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Wow Nabla - 56 ili 57 god za mamu? Nevidjeno... Ti bi po tome sad trebalo da pravis 20 jajca no probs.. Onda tvoja kcerka mozda treba da ima super jajca... Ja sam mislila/cula od strucnjaka da je menopauza nasledna ie otprilike u slicno vreme...

Ovde se trtljavi na zapadu u mnogo cemu...a mi uvek mislimo kod nas sve najgore... TA riba u Briselu ciklirala sa hidrosalpinx sto se zna da ne treba a ja opet sa cistom, koju sad valja ukloniti... Steta sto nisam slusala samu sebe ... Sta li radi desperacija...

Interesnatno ovo za pusace... Isto tako na fertile heart ima nesto o stresu i fsh ie. link itd....

Kikice - zuri se polako sto veli nabla ....Kikice - ja bih te ipak posavetovala da trazis 'second opinion' .

Nabla - kad ti kreces onda?

Sta bi s tom nasom od 45 onda?

Meni danas 14 - god od kad sam za mm. Grrr.... Necu nista reci o propustenom vremenu...

Branka - ima li vesti.???

Na fertility friends forumu ima jedna nasa riba - ukapirala sam po raznim referencama no ona nece nesto da se razotkrije. Radila je donaciju na Reprofitu i sad je trudna iz FET.

Ja danas trebala da dobijem poziv od ove moje doce povodom ciste i ona me profesionalno onako izradi... Nije me nazvala uopste a ja maksuz ustala da budem budna na vreme.... Mislim da hoce da me se otkaci sad...

Eto profesionalnog zapada. Ona otprilike hoce da ja aspiriram cistu sto je dosta skupo a moze da ostavi oziljke i smanji produkciju jajca koja je kod mene ionako mala. Ja hocu sa tabletama a nju mislim nervira sto je ne slusam bez pogovora... Grrr.... Prosle godine sam skidala uspesno ciste sa primulat tabletama...

Mozda i ja treba da se spakujem pa dodjem u Srbiju... To je bila jedna ideja kad je u pitanju donacija.... Mislila sam zbog kulturoloskih razloga, korena itd...

Jedna riba je bas postirala... Ostala preggers sa 2 folikle, 2 jajeta i 4 banke... Zavidim joj to bits....

Ajd pa se cujemo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 10:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Ja i ovaj ciklus "dobila" IUI...Kaze dr - treca i poslednja, nema svrhe raditi vise...Ako ne bude nista ni ovaj put, planiramo VTO na prolece - najzad. Oni su celog februara na odmoru, a ja bih trebala raditi test pocetkom februara, pa se kontam - sa mojim ciklusom od 26 dana,propusticu i februar i mart bez terapije, bez icega...Pa je pitam da li da , ako sad bude negativno, u februaru krenem sa kontraceptivima za pripremu za VTO, ona se ljutnula sto sam negativna, i rekla da ne zeli da prica o tome, vec ako je negativno da joj se javim u martu kad dobijem...
Ostaje mi da se tesim nadom da se suprugov spermogram ipak dovoljno popravio - to mi je dr sad rekla pred IUI, mada nije zelela da prica o parametrima da bih mogla da poredim, toliko, da stvarno ima nade sa ovom inseminacijom...
Eto, ako ovo ne uspe, zaranjam u martu u more VTO, i videcemo kako cu plivati... A sve se nekako nadam da cu se za nekih desetak dana ipak obradovati...Pusta nada, umire poslednja...Ali, sad mozda i ima sanse?

Mini, skroz te razumem kad mi kazes da treba da pozurim...I ja sam takvog misljenja, i vrlo cesto mi jako tesko pada sve to cekanje...Mnogo sam ulozila u to da podnesem doktorkin nacin komunikacije - jer vazi za vrsnog strucnjaka, i prosto cinjenica je da mnogo njih izlazi trudno sa njene klinike...Ja sam tip koji trazi neka objasnjenja,a doktorki ne pada na pamet da sagleda tu potrebu mnogih svojih pacijenata... Ali, uzmi ili ostavi! I ja sam resila da stegnem zube i uzmem, ipak je dobar doktor...Izuzetno dobar... Aspekte koje ne dobijam od nje - pokusacu da dobijem na drugom mestu, ili da prezivim bez njih... Do daljnjeg. Imam veliko poverenje u nju, nemam iskustva, to je neka intuicija mozda, ali mislim da vidi i zna mnogo toga, nista ne ostavlja slucaju, samo ne prica puno... Zato mislim - nadam se da je mozda ona opustena sto se vremena tice sa mnom, jer mi mozda ipak ne gori pod petama...Mozda, kao i Nabli, hormoni govore jedno, ali klinicka slika nesto drugo...Eto, na tom uvetu ja spavam...
Oseticu kad dodje vreme da promenim doktora, zato mi je velika dragocenost Nablino islustvo...cini mi se da to vreme jos uvek nije doslo, od septembra sam kod nje i hocu da pokusam, bar jednu VTO videcu...

Dr kaze da je prolece fenomenalno za VTO, najbolji period u godini...Mini,Nabla, imajte i vi to u vidu...
Nabla, hvala za info o FSH...Mada, kazem, nije mi jasno sto propustam dva meseca kad mogu da uzimam kontraceptive - tad bih smirila jajnike potpuno...Ma ko zna, mozda ima razloga, samo ih ja ne znam...
Branka, jel ima nekih novosti?
Sve vas grlim!

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 3:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Kikice,

Ajd poslusaj me pa trazi drugo misljenje... Nije dobar znak ako dr nije pristupacan i ne odgovara na tvoja pitanja i trazi da joj se povinujes 100%. Ti placas, pa treba da mozes i da pitas...

Nabla - sta je s tobom...

Brankice???

Ja imam skan u petak da vidim sta je bilo sa cistom. Pila sam tablete nedelju dana pa cu da vidim. Nesto me je stipalo u predelu jajnika tako da mislim da se nesto desavalo....

Cuvajte se cure.... Nasla fantastican link na googlu ... Kiwichick na high fsh forumu. Pogledajte pricu ... Vrlo inspirativna. Otprilike pokazuje kako vrlo visoke stimulacije uticu na kvalitet embrija... Ostala riba trudna sa 42.2 god sa prosecno 3 do 4 folikle.... To je to sto se u Americi dr bore za svaku folikulu a ovde Englezi konzerve samo te otkace...

Grrrr....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 7:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cista se smanjila na 12. 5 mm. Primulat defo pomaze.... Sad imam neku tecnost u PoD... Ne znam sta je to sad...

Kako ste .... Sta se desava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 5:19 pm
Postovi: 19
Lokacija: beograd
griiiip,kada ozdravim radim analize.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 28, 2008 11:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Mini, drago mi je sto se cicta smanjuje... Drzim palceve za sledeci korak!

Branka, ajde rasteraj te viruse, pa u neku akciju!

Nabla, nema te...Nadam se da si vec uveliko u "akciji"...I da ces nas uskoro obradovati!!!!

Ja sam cekalica...Bolja i mirnija nego ranije, ali ipak - muce me snovi, tacnije muci me java kad se probudim - snovi su prelepi, po prvi put u zivotu sanjam drugu crtu...Ajoj, kako je lep osecaj... Ali posle me unisti, kad se probudim...
Jos nekoliko dana i radim test...Vestica me nece iznenaditi jer koristim utrogestan... Bojim se, a sta je - tu je, znam!
Zive bile vi meni!

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 10:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Jel to hpt test? Il testiras fsh ako dobijes ?

Pozdrav....

Nabla sta se desava????

Branka - kako grip... Krkaj se sa vitaminima... Ja ove zime uopste nisam bila bolesna sto je cudo jedno sa obzirom na stres....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 4:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Samo kratko da vas pozdravim...
U guzvi sam poslednjih dana, usla sam u "cajtnot" na poslu jer sam poslednjih dana intenzivno tragala nesto o imunologiji. Neki titar mi je bio povisen a posto se s docom vidjam tek 18.02., svrbelo me da saznam sta to znaci. Ako taj blago poviseni titar ima ikakvog znacaja mozda bude osnove za dijagnostikovanje antifosfolipidnog sindroma. :( ili :D .
Moram da priznam da me to malo obradovalo (kako to suludo zvuci) jer onda mozda postoji razlog zasto sam imala spontane a da nije u pitanju kvalitet jc. To bi trebalo da se prevazidje uzimanjem heparina.

Nado, posto si najmladja imas prednost da nas obradujes uskoro :D Hmm, snovi, to sam vec odsanjala 1000x- pa cak i scenu da dojim dete (sad sanjam kako dobijam otkaz na poslu)

Mini, jel cista skroz nestala?
Branka, da nam ozdravis sto pre...

Ljubac..... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 11:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Mini je napisao:
Jel to hpt test? Il testiras fsh ako dobijes ?


Obican test, sa urinom, osetljiv nakon sedam dana...
Radila jutros, i negativan je...Jasno ko dan... Nece nas beba nesto, nesto joj se ne svidja, ne znam sta...

Jutros prestala sa utrogestanom, da bih dobila za par dana, danas zovem Vujovicku da se dogovorim sa njom sta da uradim od hormona kad dobijem, pa da zakazujemo vidjanje...
Tako sam resila, ionako me moja dr ostavlja naredna dva ciklusa, poludecu ako samo budem CEKALA, mislim da je ovako bolje...
Da se upoznam sa Vujovickom, da upozna ona mene, i mene sa mojim realnim stanjem, da mi kaze sta misli, pa kad se moja dr vrati, videcemo...Tad cu vec biti BOGATIJA za mnogo informacija, pa cu videti sta i kako dalje...To je mac sa dve ostrice, ali cekanje je meni mac u mozgu tako da je bolje rizik nego ...
Bas sam konfuzna...Izvinite i ne zamerite...Ona JEDNA crta me mnogo voli a DRUGA me ne podnosi , pa sad malo tugujem zbog toga...

Mini, nadam se da je cista otisla da se ne vrati nikad vise... Nadam se da su jajnici sad posle nje napravili REFRESH and RECOVER i da ti se sprema lepo iznenadjenje...

Nabla, razumem te zbog suludih prizvuka u toj izjavi...Nadam se da si locirala nesto sto je bio uzrok, i da ga sad drzis na "nisanu"!

Branka, kako grip?

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 5:19 pm
Postovi: 19
Lokacija: beograd
Kada sam se i cetvrti dan probudila sa temperaturom posumnjala sam na spanski grip. :D ali sada ide na bolje.Samo vucem suvenir tj upalu sinusa zbog koje pijem lekove.Danas cu najverovatnije da odem da uradim analize jer me hvata nervoza od ovolikog odugovlacenja.Srecno devojcice!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 7:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Evo jedne vesti s Rode

Forumasica Eszter:

"Nakon 5 godina pokušavanja, dvije histeroskopije, laparaskopije, hrpe ciljanih, pa onda inseminacija, pa onda i 3 x IVF, od toga prvi završava krvarenjem peti dan nakon transfera, a druga dva puta odustaje se od postupka jer nema niti jedne jc, inače uzroci nemogućnosti začeća prema dr. - endometrioza, endometr. polip (riješeno operacijama) i naravno najveći problem povišen fsh (oko 17) i naravno astrenoteratozoospermia.
Inače trebala sam dobiti m prije 4 dana. Jučer sam radila test, koji je bio pozitivan, pa sam danas otišla vaditi betu. Simptomi 0 bodova, sve mi je kao da trebam dobiti m (grčevi, prištići, živčana sam ful...)
I danas MOJA BETA JE 525,10!!! "

Nado, nemoj da klones duhom, isto vazi i za vas dve malo starije koke :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 11:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao narode,

Googlirajte kiwichick protokol na high fsh forumu... Uradila sam puno istrazivanja i prema najnovijim objavljenim clancima ona je koristila optimalan protokol za poor responders.... Da samo covek moze naci nekog ko je open-minded da proba....a ne da ima ego trip...

Kikice - odlicne vesti povodom tvoje odluke. Drzim ti palceve... Inicijativa cini coveka da se oseca bolje...

Nabla - pobacaji defo mogu da imaju link sa imunologijom a ne neophodno sa kvalitetom jajca.... Mnogi koji imaju donacije imaju pobacaje sto pokazuje da nije samo kvalitet jaja u pitanju...

Heparin i clexane su dobri za blood thinning a isto tako prednisolone ili dexamethasone za implantaciju. Po ovom novom istrazivanju dexamethasone isto tako poboljsava response na stimulaciju...
Proveri Low dose dexamethasone augments the ovarian response to exogenous gonadotrohins leading to a reduction in cycle cancellation in a standard ivf programme... Human Reproduction vol 16, no 9. Moze da se skine sa interneta... Probala sam da nabavim ovo i bez recepta no neuspesno...

Koliko godina je imala ova riba na rodi? Zvuci inspirativno...

Branka - nadam se da se bolje osecas i da je grip malo minuo....

Ja nalazim da mi je tesko da vise istrazujem a pomalo sam se umorila i od foruma... Sad mi najvise jos prijaju psycho-bubble miracle pricice za inspiraciju....

Ajd pa samo napred i javite se.... Skan sledece nedelje... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 5:19 pm
Postovi: 19
Lokacija: beograd
cao devojcice.fsh 130 lh 32,7 estradiol <20 slobodan testosteron 0,2 ostali rezultati u sredu.E,pa to je to!Ne nadam se vise nicemu jos samo da vidim kakvi su inhibin i antimilerovski,mada nisam optimista.Posle cu kod doc po lekice i odoh ja u bakice.Malopre mi je muz javio da nam je rodjaka trudna posle desetak god. pokusaja.Vantelesna kod Ivanovica!Ne znam o cemu se radi jer nikada nije htela da prica o tome ali vam pisem da vidite da niste usamljene i da nade uvek ima.Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 12:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Stigli prvi rezultati:

FSH 6.17 (Hvala Bogu)
LH 2.11 (jel ovo prenisko za FSH 6.17 ???)
Prolaktin 252
Estradiol 35.7
FT4 14.82 (12-22)

Free testosteron ce za par dana stici, mada ne bi trebalo biti problema s njim, ranije je bio dobar, tj, ispod minimuma....

21. dc radim i progesteron, da proverimo zasto lose reagujem na utrogestan u drugom delu ciklusa (nenormalna glavobolja, musnina, nagon na povracanje, menstr.bolovi u trajanju od dva dana a nije tako inace....) ako vec imam insuficijenciju zutog tela... I onda idem kod vujovicke...Nadam se da cu prolece docekati OPUSTENA....Eh...

Branka, kakav je komentar dr, ili jos nisi bila?
Mini, nabla, sta ima kod vas?

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: