Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 07, 2002 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2002 2:00 am
Postovi: 15
Vec 4 godine uzimam Tramadol. Trenutno sam na 1200 mg dnevno. Zzelela bih da prestanem, obzirom da imam razne smetnje. Molim za pomoc. Da li je mogucce da to uradim samostalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 07, 2002 8:08 pm 
OffLine Moderator
Pridružio se: Sub Jun 29, 2002 2:00 am
Postovi: 138
Lokacija: Beograd
TRAMADOL ("Trodon") se ubraja u red tz. "narkotickih analgetika" (opioida), gde spadaju i drugi snazni antagonisti opiodnih receptora (morfin, metadon, meperidin, fentanil, itd.) Ove hemijske supstance dovode do psihicke i fizicke zavisnosti, sa pojavom razlicitih komplikacija (cak i psihoticnih stanja, epilepticnih napada, itd) i apstinencijskog sindroma u slucaju naglog prekida uzimanja. Nazalost, TRAMADOL ("Trodon") se kod nas nalazi u slobodnoj prodaji, a i neki lekari ga suvise slobodno ordiniraju. Pokusaj odvikavanja treba svakako vrsiti u saradnji sa strucnjakom u specijalizovanoj ustanovi (Zavod za bolesti zavisnosti), a nikako u sopstvenoj "reziji"! MOZE SE USPETI! SRECNO!!!


<font size=-1>[ This Message was edited by: ilankovn on 2002-08-07 20:10 ]</font>

<font size=-1>[ This Message was edited by: ilankovn on 2002-08-07 20:11 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 08, 2002 9:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 08, 2002 2:00 am
Postovi: 1
Lokacija: Belgrade
Od juce je tramadol postao zvanicno lek koji se ne moze kupiti u apoteci, vec se izdaje na dupli repcept. Popularni "Brazil" medju narkomanima (zbog zuto-plave kapsule) vise nece biti lako dostupan. Slazem se sa prof. Ilankovicem, 1200 mg je mnogo i ne treba amaterski pokusavati bilo kakvu vrstu odvikavanja, pre svega jer tramadol snizava epileptogeni prag.

<font size=-1>[ This Message was edited by: ilankovn on 2002-08-08 20:06 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 28, 2002 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2002 2:00 am
Postovi: 15
Hvata me panika! Kako da nabavim Tramadol sada, posle ove odluke Ministarstva zdravlja? Ja nemogu bez ovog leka. Pomoc!?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 30, 2002 2:31 pm 
OffLine Moderator
Pridružio se: Sub Jun 29, 2002 2:00 am
Postovi: 138
Lokacija: Beograd
Pokusaj odvikavanja treba svakako vrsiti u saradnji sa strucnjakom u specijalizovanoj ustanovi (Zavod za bolesti zavisnosti), a nikako u sopstvenoj "reziji"! MOZE SE USPETI! SRECNO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 04, 2002 3:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2002 2:00 am
Postovi: 15
Odluchila sam da idem u Zavod za bolesti ovisnosti.Zanima me kakav je tamo uobichajeni tretman i da li mozzete preporuchiti nekog struchnjaka za ovu oblast.Nazzalosst, iz dosadashnjeg iskustva, nemam mnogo poverenja u institucije ovakvog tipa u nashem zdravstvu.Hvala unapred.Svaki savet je dobrodoshao.Bojim se da ne naidjem na zatvorena vrata...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 07, 2002 7:14 pm 
OffLine Moderator
Pridružio se: Sub Jun 29, 2002 2:00 am
Postovi: 138
Lokacija: Beograd
Doneli ste vaznu i hrabru odluku. Odajem Vam svoje priznanje. Javite se na telefon 011/3618444 lokal 2089 u ponedeljak izmedju 13 i 14 h. Dobicete dalje preporuke. Sifra "Tramadol".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 09, 2002 3:13 pm 
OffLine Moderator
Pridružio se: Sub Jun 29, 2002 2:00 am
Postovi: 138
Lokacija: Beograd
Prosao je ponedeljak i 14 sati... Ponuda vazi i dalje! Vazna je Vasa odluka!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 11, 2002 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2002 2:00 am
Postovi: 15
Tek sam danas videla Vashu poruku za javljanje u ponedeljak. Da li mogu da se javim na ovaj telefon svakoga dana i da li mora da bude u tom intervalu. Sa kime cu uopshte razgovarati? Potrebna mi je najvecca moguca diskrecija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 11, 2002 9:09 pm 
OffLine Moderator
Pridružio se: Sub Jun 29, 2002 2:00 am
Postovi: 138
Lokacija: Beograd
Na dati telefon se mozete javiti svaki radni dan izmedju 13 i 15 h.
Razgovaracete sa neuropsihijatrom, profesorom, uz zagarantovanu diskreciju!

<font size=-1>[ This Message was edited by: ilankovn on 2002-09-11 21:10 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 17, 2002 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2002 2:00 am
Postovi: 15
Hm, vec sam bila okrenula taj telefon koji ste mi dali i recheno mi je da je to Urgentni centar.Zbunjena takvim javljanjem odmah sam spustila slushalicu.Mislila sam da je to telefon u Drajzerovoj.Shta da radim? Da li i dalje vazzi da mogu da zovem ovaj telefon.Uplashena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 17, 2002 3:23 pm 
OffLine Moderator
Pridružio se: Sub Jun 29, 2002 2:00 am
Postovi: 138
Lokacija: Beograd
Sve vazi i dalje! Telefon nije na Urgentnom centru! Broj je znaci: 3618 444 lokal 2089.
Jos malo do prave odluke!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 20, 2002 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2002 2:00 am
Postovi: 15
Danas sam opet pozvala sam telefon koji ste naveli, ali se niko ne javlja. Sad sam u totalnoj panici. Moram hitno da neshto preduzmem, jer ne mogu vishe da kupim svoj lek. Molim za pomoc. Kome se obratiti? Kad mozze da se dodje u Zavod u Drajzerovoj? Koga biste mi preporuchili za terapiju? Ja sam pochela da smanjujem dozu sama, ali to ide uzzasno teshko. Pomoc!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 22, 2002 2:33 pm 
OffLine Moderator
Pridružio se: Sub Jun 29, 2002 2:00 am
Postovi: 138
Lokacija: Beograd
Obzirom na Vas stav, ponasanje i stanje, preporucujem da se vec sutra ( u ponedeljak) javite u Zavod za bolesti zavisnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 23, 2002 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2002 2:00 am
Postovi: 15
Meni je uzzasno teshko da tek tako odem u Zavod, a da prethodno ne porazgovaram sa nekim. To je sve shto sam trazzila. I opet nalazim na zatvorena vrata...Kako da razgovaram kada se na tom telefonu niko ne javlja?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: