Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: od 8-42
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 5:44 pm
Postovi: 11
nisam ynala kako da nayovem temu jer je veoma specificna. ne znam da li se drugim ljudima desavalo ali secer varira od 8-42, npr. danas je 10,8 a sutra 42, pankreas ne radi, ne koriste se nikakvi lekovi, apsolutno nista...osoba je potpuno svesna, vozi auto, hoda, i sve druge stvari sa visinom secera 42...
e sada jedino sto se desava je to da tu osobu noge bole, ne cesto samo povremeno,nema otvorenih rana, niti bilo kakvih rana, smatram da je taj secer na nervnoj bazi...trazi se bilo kakvo resenje samo da se ne ide na inzulin....to je ukratko...

e sada prekjuce sam gledala na OBN televiziji Sanja emisiju gde je gostovao jedan gospodin koji leci dijabetes...covek je imao otvorenu ranu na noyi nekoliko godina i nije mogla da zaraste, nije mogao nocima da spava, jake bolove je imao i igrom slucaja upoznavsi tog "doktora" za mesec dana mu je stabilizovao stanje, secer se vratio u normalu, rana zarasla i covek sad spava kao beba...

danas sam zvala televiziju RTL koja je snimala tu emisiju, ali to se desavalo pre 3 godine, a sad je druga TV otkupila te emisije i sada ih emituje, rekli su mi ime coveka i telefon javiti veceras oko 20-21h. Ako mi uspe objavicu ovde sve detalje i podatke...

e sada mene zanima ako ovde slucajno ima neko kome su se desavale stvari kao sto sam vec gore na pocetku pisala volela bi da mi napise sta je on/ona uradila/uradio po tom pitanju, jer smatram da je ovaj secer na nervnoj bazi i da dije onaj pravi seces koji otvara rane i nadam se da postoji lek ya to ali samo da nije inzulin

s postovanjem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 6:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 5:44 pm
Postovi: 11
zaboravila sam da napisem da se u urinu pojavilo jako malo acetona, mada ne znam ni sta bi to trebalo da znaci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 22, 2007 7:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Prvo, ako neko ima secer od 8-42, znaci pankreas ne radi, znaci osoba ima dijabetes i ako ne pocne da prima inzulin (koji je hormon koje svako zdravo tijelo luci, a ne lijek) uskoro bi mogao/mogla da zavrsi sa zescim komplikacijama, pa i da umre. Aceton je dovoljan znak do koje je granice doslo. Moze se desiti i da je rijec o starackom dijabetesu, tj tipu 2, gdje licna proizvodnja inzulina postoji doduse u smanjenoj kolicini i koji se lijeci dijetom i tabletama ali to je malo teze zakljuciti na osnovu tvog teksta.

Drugo, u cijelom svijetu ima stotine miliona dijabeticara a jos nigdje nije otkriven neki lijek osim transplantacije celija, tako da taj doktor na OBN-u ili je jedinstven na planeti ili je veoma dobar strucnjak za sisanje ovaca koje takvim glupostima vjeruju. Ja glasam za ovo drugo.

Posto vidim da nemas mnogo znanja ni o dijabetesu, ni o tretmanima kao ni o posljedicama, preporucio bih ti da malo vise procitas i da se drzis strucne literatura a malo manje proroka, travara i ostalog smeca na nasim tv-kanalima.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 12:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Mislim da je dovoljno zabrinjavajuca i cinjenica da ta osoba ima secer 8mmola/l,a necu da pominjem onih 42... :o
Druga stvar,kako je moguce da neko sa tolikim glikemijama nije u bolnici vec kod kuce obzirom da ima i aceton u urinu???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 2:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Ludjakinja je napisao:
Mislim da je dovoljno zabrinjavajuca i cinjenica da ta osoba ima secer 8mmola/l,a necu da pominjem onih 42... :o
Druga stvar,kako je moguce da neko sa tolikim glikemijama nije u bolnici vec kod kuce obzirom da ima i aceton u urinu???


Dobro de.'Nije zabrinjavajuce da osoba ima shecer od 8mmola/l jer to se da dovesti u normalu neku, ALI 42? :o e, e to vec?.Pa nejavlja se s`rezultatima iako je obecala nakon podrobne pretrage u bolnici,a trebala je josh u onaj ponedeljak da odu .I posle 9 dana ne javlja se :roll: .Sve se plashim da im nije do javljanja na forum i da NIJE sve u redu,bash kako je govorila da jest.Mislim ja bih volela da je sve u redu ali? :-? :x .Pozdrav za sve
Caossss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 12:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
BoJJo je napisao:
Prvo, ako neko ima secer od 8-42, znaci pankreas ne radi, znaci osoba ima dijabetes i ako ne pocne da prima inzulin (koji je hormon koje svako zdravo tijelo luci, a ne lijek) uskoro bi mogao/mogla da zavrsi sa zescim komplikacijama, pa i da umre. Aceton je dovoljan znak do koje je granice doslo. Moze se desiti i da je rijec o starackom dijabetesu, tj tipu 2, gdje licna proizvodnja inzulina postoji doduse u smanjenoj kolicini i koji se lijeci dijetom i tabletama ali to je malo teze zakljuciti na osnovu tvog teksta.

Drugo, u cijelom svijetu ima stotine miliona dijabeticara a jos nigdje nije otkriven neki lijek osim transplantacije celija, tako da taj doktor na OBN-u ili je jedinstven na planeti ili je veoma dobar strucnjak za sisanje ovaca koje takvim glupostima vjeruju. Ja glasam za ovo drugo.

Posto vidim da nemas mnogo znanja ni o dijabetesu, ni o tretmanima kao ni o posljedicama, preporucio bih ti da malo vise procitas i da se drzis strucne literatura a malo manje proroka, travara i ostalog smeca na nasim tv-kanalima.

Ma, kakvi travari, vidari, i ostale kučine....Može nešto od toga ali kao dopuna ozbiljnom lečenju. A, ne ove gluposti.

Što se tiče farmakološkog leka za dijabetes...pa, ja čula glasine odavnooo još da je lek pronadjen negde oko WWII ali da nije isplatljiv. Kad pogledaš koliko stotona miliona ljudi na planeti ima dijabetes,i kolike se pare daju za tračice, bockalice, insuline, penkala, tablete, i šta sve ne uz to, pa lako je poverovati da je tako. Šta misliš koliko ljudi radi u fabrikama za proizvodnju insulina? Ybt, svi bi ostali bez posla...
A, i mora narod od nečega umirati....Sve ti je to politika,dragi moj...:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 11:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
jasbi je napisao:
BoJJo je napisao:
Prvo, ako neko ima secer od 8-42, znaci pankreas ne radi, znaci osoba ima dijabetes i ako ne pocne da prima inzulin (koji je hormon koje svako zdravo tijelo luci, a ne lijek) uskoro bi mogao/mogla da zavrsi sa zescim komplikacijama, pa i da umre. Aceton je dovoljan znak do koje je granice doslo. Moze se desiti i da je rijec o starackom dijabetesu, tj tipu 2, gdje licna proizvodnja inzulina postoji doduse u smanjenoj kolicini i koji se lijeci dijetom i tabletama ali to je malo teze zakljuciti na osnovu tvog teksta.

Drugo, u cijelom svijetu ima stotine miliona dijabeticara a jos nigdje nije otkriven neki lijek osim transplantacije celija, tako da taj doktor na OBN-u ili je jedinstven na planeti ili je veoma dobar strucnjak za sisanje ovaca koje takvim glupostima vjeruju. Ja glasam za ovo drugo.

Posto vidim da nemas mnogo znanja ni o dijabetesu, ni o tretmanima kao ni o posljedicama, preporucio bih ti da malo vise procitas i da se drzis strucne literatura a malo manje proroka, travara i ostalog smeca na nasim tv-kanalima.

Ma, kakvi travari, vidari, i ostale kučine....Može nešto od toga ali kao dopuna ozbiljnom lečenju. A, ne ove gluposti.

Što se tiče farmakološkog leka za dijabetes...pa, ja čula glasine odavnooo još da je lek pronadjen negde oko WWII ali da nije isplatljiv. Kad pogledaš koliko stotona miliona ljudi na planeti ima dijabetes,i kolike se pare daju za tračice, bockalice, insuline, penkala, tablete, i šta sve ne uz to, pa lako je poverovati da je tako. Šta misliš koliko ljudi radi u fabrikama za proizvodnju insulina? Ybt, svi bi ostali bez posla...
A, i mora narod od nečega umirati....Sve ti je to politika,dragi moj...:wink:


Des ti "politicharko" moja :P ?Tako je povikashe seljaci ,skidoshe gatje i sedoshe u koprivu :D :D .Ajde malo javljaj se :roll: .I ti aktivan chlan?Ja josh malo pa "pochasni" :wink: hehe :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: