Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Maj 07, 2015 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 15, 2015 11:37 pm
Postovi: 24
Da li je moguce kretati se posle operacije. Pitam zbog gradskog prevoza. Koliko je bolno hodati odmah posle operacije?
Ili je najbolje resenje kolima (taxi!!)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Maj 07, 2015 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 1:48 pm
Postovi: 9
Po meni je najbolje ici kolima, jer kada anestezija pocne da popusta nije bas prijatno i usledi kratak bol, tako ds ti savetujem da ides kolima pa kako god. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Maj 08, 2015 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 1:48 pm
Postovi: 9
Moze li neko ko je obrezan i voljan,da mi se javi na PVT da se malo bolje informisem o nekim stvarima?Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jun 12, 2015 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 11:50 am
Postovi: 16
Pozdrav,

Operisao sam se 10. 06. 2015. u privatnoj bolnici i uradjena mi je neka delimična cirkumcizija, tj. oko 80% glavića je prekriveno kožicom u opuštenom stanju, a u erekciji kožice nema (mada to još nisam lepo ni video, pošto je tek 2. dan od operacije). :)

Pre svega, mnogo sam zadovoljan što sam konačno prelomio i otišao na tu operaciju, nije bilo ništa strašno, a već sada mi je mnogo lakše sami odlazak u wc, pošto sam ja imao potpunu fimozu od rođenja.

Doktor mi nije dao ni jedan jedini lek od operacije, bio je previjen (samo je glavić virio) taj dan posle operacije i sutra ujutru odmah na kontroli mi je skinut zavoj i koristim samo gazu preko zbog eventualnog nekog curkanja i osećaja posle toliko godina zarobljenog unutar kožice. :)

Jedino što mi je rečeno je da stavljam jod oko rane jedno 3-4 dana, jednom ili 2 puta dnevno i ništa više, pa me zanima vaše mišljenje da li je ovo dobro i kakva ste vi iskustva imali, da ne bih pogrešio u nečemu.

Takođe me mnogo zanima da li smem da ga okvasim? Pošto mi je doktor koji me je operisao rekao da mogu da se tuširam odmah, a za sapun da sačekam 4-5 dana. Ali ga nisam razumeo da li pod tuširanje misli da i njega potpuno operem ili ne? Trebaju mi vaša iskustva kako da dobro održavam higijenu ovih prvih dana, pošto je to valjda najvažnije da bi sve što pre prošlo.

Hvala unapred svima! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Jun 13, 2015 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 21, 2015 8:41 pm
Postovi: 10
Evo sjetih se i ja ,posto vec imam staza sa obrezanim gospodinom,pa cu probati da ti odgovorim koliko mogu sti se tice tusiranja.Ali prvo moram da kazem,ljudi,nisam ni znao da ce ovako dobro da ispadne...**** dobio je i na duzini,kao da se oslobodio,novi co'ek :D Operisan sam 19.marta meni se cini,prvi sex nakon operacije vec 19 aprila namjerno sam cekao taj datum.Kao raketa...Ja prezadovoljan,cura jos vise...Sada kako vrijeme odmice,malo je osjecaj opao,nista strasno,samo se moram malo vise potruditi,sto je mozda i bolje.Masturbacija duze traje,sve u svemu pretjerano.

Elem,tusiranje,ja sam se tusirao prvi put nakon 5 dana samo sam se potrudio da sapunica ne ode na ranu,voda mu nece nista smetati samo pazi na temparaturu vode,da ne bude prevrela... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Jun 13, 2015 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 11:50 am
Postovi: 16
soko sivi je napisao:
Evo sjetih se i ja ,posto vec imam staza sa obrezanim gospodinom,pa cu probati da ti odgovorim koliko mogu sti se tice tusiranja.Ali prvo moram da kazem,ljudi,nisam ni znao da ce ovako dobro da ispadne...**** dobio je i na duzini,kao da se oslobodio,novi co'ek :D Operisan sam 19.marta meni se cini,prvi sex nakon operacije vec 19 aprila namjerno sam cekao taj datum.Kao raketa...Ja prezadovoljan,cura jos vise...Sada kako vrijeme odmice,malo je osjecaj opao,nista strasno,samo se moram malo vise potruditi,sto je mozda i bolje.Masturbacija duze traje,sve u svemu pretjerano.

Elem,tusiranje,ja sam se tusirao prvi put nakon 5 dana samo sam se potrudio da sapunica ne ode na ranu,voda mu nece nista smetati samo pazi na temparaturu vode,da ne bude prevrela... :D


Taman sam pomislio da neće niko da mi dogovori, pa si me obradovao :D
Ajde pošto si već tu da te pitam još par pitanja. Meni je danas 3. dan od operacije, a ja sam se još juče tuširao, jer mi je doktor rekao da mogu odmah, samo ne sapunom prvih 4-5 dana. Naravno mlakom vodom sam isprao ranu i sve (od joda) i nastavljam da stavljam jod još jedno 2 dana na ranu i to je to. Posle tuširanja me je svrbeo jedan deo rane jedno pola sata sigurno, ali i to je prestalo. Rekao mi je da posle joda (još 2 dana) ne koristim apsolutno ništa do kontrole koja je napisana za mesec dana.

Zanima me da li si ti koristio nešto dodatno u toku oporavka rane?
Koliko dana si odmarao (pošto ja ležim evo već 3 dan, skoro po ceo dan)?
Da li si nosio gazu i uzak veš i do kada?
Kada je moguća prva masturbacija (pošto sam čitao da su neki to radili i pre nego što su im ispali svi konci, a meni to uopšte nije logično trenutno, jer me ubija svako jutro od bolova kada imam erekciju) :D

Izvini na smaranju, ali trenutno mi znače svi saveti. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Jun 13, 2015 5:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ako primetiš da rana curi, boli, crveni itd idi ranije na kontrolu.
Nema potrebe ništa specifično da stavljaš.

Imaš konce koji sami spadaju, ali nemoj da čekaš da spadnu sami ako ostanu duže od recimo 12 dana, tad idi da ti ih dr skine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Jun 13, 2015 6:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 11:50 am
Postovi: 16
Jutros me je najviše bolela erekcija za ova 2 dana i imao sam male tragove krvi na gazi (možda je i jod, pošto su slične boje, ali mislim da je bilo i malo krvi), ali sada je sve ok. Doktor mi nije rekao da koristim led ili nešto protiv erekcije, ali čitam po forumu da mnogi svašta koriste da bi rana što pre zarasla?

Moj doktor koji me je operisao je na odmoru do 1. jula, ali ja svakako planiram da ipak odem na kontrolu kod nekog od njegovih kolega npr. 7. dana od operacije za svaki slučaj da pogledaju da li je sve ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jun 14, 2015 11:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 11:50 am
Postovi: 16
Danas je 4. dan od operacije i stalno me svrbi kod rane. Svaki put kada odem u wc, ja ocistim običnim tuferom deo glavića (jer obično ode malo), a ovako svako jutro i veče već 3 dana stavljam jod na ranu i konstantno mi je preko gaza.
Juče ujutru kada sam stavljao jod video sam malo krvi na gazi, ali to je verovatno bilo zbog erekcije koja je bila užasno bolna to jutro i od tada me boli po malo rana, a čini mi se da me dan pre toga (što je čudno), skoro uopšte nije niti svrbela, niti bolela.
Kada sam i sinoć stavljao jod, bilo je krvi kod rane (ne mnogo, ali bilo je svuda u krug po malo). To sam počistio tuferom i stavio ponovo jod.
Jutros kada sam se probudio bilo je ponovo malo krvi na gazi i standardno zamenio i stavio jod i evo od tada je prošlo 4 sata i stalno me svrbi rana i malo po malo žigne i zaboli.

Zanima me samo da li sve radim kako treba ili negde grešim, pa ne čistim kako treba ranu ili šta već? (inače kada stavljam jod na ranu, ja ne mogu potpuno da povučem kožicu do kraja da bih video skroz sve konce, jer mnogo zateže i natečen je taj deo, ali vidim neke delove i tu na ivicu stavljam jod koliko god mogu).

Ako grešim da odem ipak na kontrolu kod urologa sutra?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jun 17, 2015 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 11:50 am
Postovi: 16
Treba mi pomoć. Značio bi mi brz odgovor.

Danas mi je 7. Dan od intervencije i stalno na par sati mi se nakupi kod rane svetlo roza tečnost. Saznao sam da je to polu gnoj, pa me zanima da li trebam da pijem neke antibiotike da bi to prošlo ili će samo od sebe? Jedan lekar mi je preporučio da uzmem Panecef antibiotik, pa me zanima da li mislite da treba?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jun 17, 2015 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2015 11:25 pm
Postovi: 9
pogledaj pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Jun 18, 2015 8:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 11:50 am
Postovi: 16
stostolica je napisao:
pogledaj pp

Poslao sam PP, ali mi poruka konstantno stoji u folderu "Za slanje", pa nisam siguran da li je stigla?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jun 19, 2015 8:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Порука "стигне" тек када је прочита онај коме је послата.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Jun 22, 2015 3:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
zacaranikrug je napisao:
Da li je moguce kretati se posle operacije. Pitam zbog gradskog prevoza. Koliko je bolno hodati odmah posle operacije?
Ili je najbolje resenje kolima (taxi!!)?


moje iskustvo, uklonili su mi kozicu pre 2 dana, da te ne lazim .... kada sam se probudio iz anestezije osecao sam blago peckanje dole nekih 20 tak min, nista strasno..podnosljivo.... kad me je anestezija prosla.. tako svez, sa svezom raon mogao sam realno kolo da igram, da trcim radim cucnjeve itd... nista nikakav bol nisam osetio... evo danas je vec treci dan ... nema boli ali zato svrbi za medalju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Jun 22, 2015 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 11:50 am
Postovi: 16
Danas mi je 12. dan od operacije. Vec 2-3 dana ne nosim ni gazu preko, sklonio sam da bi se sto pre navikao na ves. E sad, prvi dan kada sam sklonio gazu, sve je bilo ok, pesacio sam i bio je malo osetljiv, ali nista strasno. Drugi dan i sve do danas mi je bas osetljiv kod crte gde izlazi mokraca. Nekako je crvena i kao da je iziritirana i tako vec 3 dana. Glavic kao glavic nije preterano osetljiv (valjda se navikao donekle do sada), ali je bas osetljiv i nekako kao da boli kada zakacim vesom u taj deo. Pa me zanima da li je to normalno ili trebam da mazem neku kremu tu?

Sto se tice otoka, ima ga jos malo, ali je skoro skroz splasnuo. Zanima me da li je normalno da mi posle 12 dana ne ispadne ni jedan konac? Kada povucem kozicu i vidim ranu, deluje ok i vire delovi konaca, a samo na jednom delu rane je bila neka malo zuta tecnost, pa sam to ocistio malo vatom i stavio malo joda, cisto kao za dezinfikaciju. Lekar mi nije tu jos 7 dana, pa se nadam da nije stetno da konci stoje do tada (msm ispasce valjda neki sam)?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 180 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: