Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 5:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 19, 2009 7:13 pm
Postovi: 9
Lokacija: srbija
a za girl from nowhere,ne znam sta da ti kazem ako su ti tako rekli onda valjda ne bi trebalo da brines,ali sa time se definitivno ne treba igrati pa ti preporucujem da bar odes na ultrazvuk..........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 5:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 19, 2009 7:13 pm
Postovi: 9
Lokacija: srbija
ontario,ja sam u zadnje vreme vrlo cesto bolesljiva ali nijedanput do sad nisam imala problema sa grlom............ :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 12:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
andruska je napisao:
ali zar sedimentacija ne pokazuje da li ima ili nema virusa u krvi?meni je 7,rekose da je to odlicno...........to je kao navodno najbitnije.............ali trazicu da mi se uradi biopsija,i otici cu kod infektologa sto ranije....... :roll:

Bas me zanima sta ce ti reci. Javi rezultate kad stignes, i srecno! :)

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 3:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
andruska je napisao:
ali zar sedimentacija ne pokazuje da li ima ili nema virusa u krvi?

Ne pokazuje, eventualno lifociti mogu da pokazu na virusnu infekciju.
Dok meni nisu nasli koksaki svi nalazi su bili savrseni. Normalno, nisu ga oni ni nasli nego ja. Ne kazem da je to virus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 4:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
andruska je napisao:
ontario,ja sam u zadnje vreme vrlo cesto bolesljiva ali nijedanput do sad nisam imala problema sa grlom............ :oops:



Andruska i ja isto tako kao ti.Ustanem ujutro sa simptomima gripe,sve me boli,glava me ubi i na kraju nema nista.Meni je lekar ovde jedan rekao da me boli cesto leva strana uha,oka,nosa od te limfne zlezde koja je na levoj strani.Najvise bi mi odgovarao CT skan glave ali znas i sama kako sam prosla.Pokusacu da zatrazim jer evo sada sam se probudila,sinusi me bole,uho ziga,boli me glava u delu slepoocnice a nisam bolesna i sedimentacija je bila dobra.Osecam se jako bolesna,a nisam grozan osecaj.Imam jako ceste probleme sa desnima gde namam zuba,skroz mi pobeli i jako me boli.Nisu plukovi nego citavo meso pobeli mesto da je crveno.Idem danas opet kod zubara.Ova zlezda me sve vise i vise boli i jako mi smeta.Imam osecaj kao da je neka kugla ispod jezika a ustvari je ispod brade.Znas i sama jako cudan osecaj.........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 4:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
girl_ from nowhere

U tome je problem sto je krvna slika uredu pa ne mogu da pronadu sta se desava.....
Neka misteriozna bolest samo da ne bude kasno posle....
Ja taj osecaj gripe koje ustvari nemam vucem 2 ipo godine,tada sam se jako razbolela,glava,sinusi,usi i od tada nisam dobro.Imala sam i visoku temperaturu,nisam mogla dici glavu sa jastuka,ne znam kako sam prezivela dok su lekari nagadali i nisu mogli da pogode.Snimanje sinusa je pokazalo da nema upale,ili nisu znali da citaju nalaz ili ja nemam reci.Nisu me mogli boliti a da je bilo sve uredu.Radila sam tada u jednoj bolnici,znam 100%da sam tamo nesto pokupila.Nikada se nisam od toga potpuni izlecila ostalo je zariste u meni koje tinja.Uhvati me osecaj gripe,sve me boli,glava puca i nakon par sati ili sutradan ujutro kao da nista nije bilo.Neprekidno osecam malaksalost,to traje vec 2 ipo godine i NIKO nista ne preduzima.Antibiotici ne pomazu pila sam ih 100 puta,nesto drugo je upitanju i ja varujem kada bi se neko zauzeo da bi se sve resilo u kratkom vremenu.Dosta mi je vise ovog mucenja!!!!!!!!
Od tada sam dobila i panicne napade i aritmije sve je krenulo nizbrdo.Zahtevacu CT glave,pa makar se posvadala sa pola grada.....
Svima pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 4:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
girl_ from nowhere

U tome je problem sto je krvna slika uredu pa ne mogu da pronadu sta se desava.....
Neka misteriozna bolest samo da ne bude kasno posle....
Ja taj osecaj gripe koje ustvari nemam vucem 2 ipo godine,tada sam se jako razbolela,glava,sinusi,usi i od tada nisam dobro.Imala sam i visoku temperaturu,nisam mogla dici glavu sa jastuka,ne znam kako sam prezivela dok su lekari nagadali i nisu mogli da pogode.Snimanje sinusa je pokazalo da nema upale,ili nisu znali da citaju nalaz ili ja nemam reci.Nisu me mogli boliti a da je bilo sve uredu.Radila sam tada u jednoj bolnici,znam 100%da sam tamo nesto pokupila.Nikada se nisam od toga potpuni izlecila ostalo je zariste u meni koje tinja.Uhvati me osecaj gripe,sve me boli,glava puca i nakon par sati ili sutradan ujutro kao da nista nije bilo.Neprekidno osecam malaksalost,to traje vec 2 ipo godine i NIKO nista ne preduzima.Antibiotici ne pomazu pila sam ih 100 puta,nesto drugo je upitanju i ja varujem kada bi se neko zauzeo da bi se sve resilo u kratkom vremenu.Dosta mi je vise ovog mucenja!!!!!!!!
Od tada sam dobila i panicne napade i aritmije sve je krenulo nizbrdo.Zahtevacu CT glave,pa makar se posvadala sa pola grada.....
Svima pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 19, 2009 7:13 pm
Postovi: 9
Lokacija: srbija
ne znam,mene zlezde uopste ne bole.........samo imam glavobolje i osecam malaksalost,tj spavala bih po ceo dan............sve vise i vise i ja sumnjam na koskaki...........nekako mi najlogicnije.......mrs PARKER,KADA SU KOD TEBE OTEKLE ZLEZDE?mislim,koliko su ti bile stajale tako otecene?i na kojim mestima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 22, 2009 1:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Nisam imala otecene zlezde, imala sam stalno temperaturu 37.5, bolove u misicima, konstantan umor, tahikardije u miru i preko 130 otkucaja u minuti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 22, 2009 4:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Andruska zasto se ne testiras?
Zatrazi ponovo vadenje krvi,biopsiju i CT skan.
Meni je veceras zubar prilikom snimanja vilice video tekucinu u sinusima i moguce je lako da zato imam otecene limfne zlezde.
Dao mi je 3 dijagnoze i cetvrti problem koji je dosta komlikovan.Posle 2 ipo godine glavobolja,nesvestice i ostalih problema nasao se zubar koji mi sve rece za pola sata :o :o :o sokirana sam :o :o :o
Imas li problema sa sinusima?
Ja imam komad blombe blizu same vilice koji je ostao prilikom vadenja zuba od prije 5-6 godina.To je rekao podhitno mora van i jako je komplikovano jer je duboko.
Imam TMJ temporomandibular joint disorder (problem sa obadve vilice)
koji mi stvara velike glavobolje,nesvesticu,malaksalost,bolove u uhu,oku
Imam upalu desnih(gingivitis)
Imam upalu sinusa sa gnojem(koji ce morati van)
Eto sta sam sve saznala za posetu kod treceg zubara!
Bila sam prije kod dva,niko mi nije snimio citavu vilicu( panoramic) i niko me nije tako pregledao i toliko stvari rekao.
Nadam se da mi je zbog toga limfna zlezda uvecana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 22, 2009 11:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Bravo ontario,t o su dobre vesti. :) Znaci samo je trebalo otici kod ORL i zubara, koji ce postaviti pravu dijagnozu. :-?

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 23, 2009 3:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Hvala ti Dunjo Moja i ja sam jos uvek sokirana.Orl mi nije nista pomogao,nego me samo razocarao.
Ovaj zubar je genije :lol: :lol: :lol:
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: otecene limfne zlezde......
PostPoslato: Ned Jan 23, 2011 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 4:34 pm
Postovi: 7
Prvo da vas pozdravim sve i izvinem se unapred sto uskacem na ovu temu ali imam veliku potrebu da ispricam svoju pricu koja se odnosi na Mb Hodgkins-a.Verujem da ce mnogima pomoci u prepoznavanju iste,smanjiti setanje po lekarima i sacuvati nerve.
Dakle,imam trideset godina,a bolest sam odkrila maja 2009.godine u ranim jutarnjim satima dok sam se spremala za posao.Na desnom delu vrata pojavila se neobicna oteklina,meka na dodir i kako okrenem glavu,tako se vidi jasnije.Pomislih,udarila me promaja posto u kancelariji sedim pored prozora....Prosli su dani,otok i dalje stoji i odlucim da odem kod lekara pocetkom juna i ona mi da dve kutije antibiotika... :roll: kaze da je to viruscic proleteo kroz moj organizam.Pozalim joj se kako osecam umor i mnogo mi se spava,ona predlozi godisnji odmor i lab.analize.Lab.analize su bile u redu,osim blago povecanog holesterola tj.nezdrave ishrane. Tako ja odem na letovanje i napravim veliku gresku. ZLEZDE NE SMEJU NA SUNCE,a pitala sam doktorku i odobrila je...
Progutam ja obe kutije lekova i vratim se sa odmora u boljem raspolozenju ali sa bolovima u desnoj aksili. Pocinjem da intezivno merim temperature i uvek stoji 37 ili 37.1 U VECERNJIM ILI POPODNEVNIM SATIMA,zatim se vrati na 36.6.Neverovatno, ali pocinjem osecati da samnom nesto nije ok i pocinjem da posecujem sve moguce specijaliste i tako zaglavim u Infektivnoj bolnici u Pancevu na ispitivanju.Tamo sam bila pacijent nedelju dana i posto su mi HIV,EBV,TBC,HBC i sve drugo ok,otpuste me kuci kao zdravu osobu,ali na ultrazvuku uvecane pojedinacne limf.zlezde...vrat od 0.7mm do 1,00mm...aksila desna 28mm.Pocinjem mnogo da se nerviram :evil:
Udjem u raspravu sa doktorkom koja me je vodila u bolnici i ubedim je da mi napise da idem dalje za Bg da bi radila jos neke analize i ona da bi me skinula sa dnevnog reda to i uradi.Pocinjem da setam po Institutu za infektivne bolesti KBC i jedna divna doktorka mi odradi sve analize ponovo (HVALA JOJ NA RAZUMEVANJU) uzevsi mi ponovo gomilu krvi.Sada je EBV bio malo povecan i SE 30, a sve ostale analize,kao i analiza na Tularemiju, u redu.Na VMA mi je odradjena punkcija zlezda na sedam plocica i sve su bile ne specificne. Napisala mi je misljenje za hematologa KBC i mogucu biopsiju uz histopatolosku i imunohistolosku analizu.
Doktorka sa hematologije KBC-a potvrdila je da je potrebno odraditi sve to i posto sam se vodila tada u Pancevu zbog socijalnog dobijem uput za Opstu bolnicu Pancevo tj.hirurgiju i iskusan doktor sa tog odelenja odradi to za svega jedan dan boravka na odelenju uz totalnu anesteziju.Biopsija je radjena iz desne aksile jer je tu bila prisutna zlezda sa najvecim proporcijama 28mm X 15mm X 20mm. :cry:
Konacno stigli nalazi iz patologije uz jednu recenicu....Hronica limfadenopatija *izvinjavam se ako sam pogresno napisala izraz na latinskom
:lol: Mojoj sreci nema kraja,nije mi nista a ove zlezde ce proci same...Proslo je par dana i ja citajuci te analize zakljucim da su oni meni odradili patolosku analizu ali nisu imunohistolosku.Saznam da se to i ne radi u Pancevu vec u Bg-u,ali ZASTO SU TO PROPUSTILI????ZASTO MI NISU DALI UPUT DA PLOCICE NOSIM ZA BEOGRAD??? Vidim ja da njih boli uvo i ja zapucam u patologiju i trazim svoje zlezde na revers,potpisem papir i odnesem U KBC Hematologu.Doktorka me gleda sa cudjenjem i hoce da me vrati jer je necuveno da neko donese svoje kalupe na pregled tek tako a patoloski nalaz je u redu.Kada sam joj sve ispricala i koliko to vec traje kod mene,da imam povremeno temperaturice,ona pristade da odnese kalupe na proveru uz recenicu "Samo da te smirim jer vidim da te ovaj nalaz nije smirio,a i zato sto si mlada kao i ja" :wink: Plocice ce da pogleda patolog i ako bude bilo potrebe radice se imunohisto...
Posle par dana ne pozvah ja bolnicu da proverim kakav mi je nalaz vec odoh sama u KBC, a tamo me potapsase po ramenu uz recenicu "Dobro je da si donela kalupe na reviziju...Imas malignu bolest koja se zove M.Hodgkins tip Nodularne skleroze stadij IIB i to se videlo i na plocicama koje si donela da postoje neke promene,samo nam nije jasno kako to patolog nije video. Ne zahvaljuj lekarima nego samoj sebi sto si ovo izgurala do kraja i saznala na vreme" Ja nema,sokirana uz suze izlazim iz bolnice ne znajuci sta me je snaslo,ali onog patologa nisam ubila u Pancevu niti tuzila...zasluzio je,ovo je veliki propust a u pitanju je moj zivot.Otisla sam kod njega i svasta mu rekla,uvela ga u njegovu ordinaciju i naterala da ponovo gleda kalupe...Sutradan je priznao da je pogresio.U decembru 2009.primam prvu terapiju uz protokol ABVD i isprimala sam VI ciklusa i 20 zracenja,a sada cekam kontrolu da vidim da li je konacno gotovo sa lecenjem.Zlezde su bile uvecane na vratu,aksilama i kasnije utvrdjeno skenerom i u medijastinumu.
Imala sam lepu i dugu kosu,koja je opala i nosim periku koja mi dobro stoji :) Ubrzo pocinjem da radim i osecam se dobro. Ako nekoga interesuje pisacu i o lecenju,sve kako je teklo,a ovaj slucaj neka svima bude kao primer da se svaka bolest leci kada se ustanovi na vreme.Morate nekada na zalost i sami da citate nalaze i hvatate greske lekara jer oni ne ogovaraju za njih,a nas zivot je u pitanju.Ja sam ekonomista i placam za svaku gresku koju napravim,tako bi trebalo da svako odgovara za svoje postupke.
Ne zelim nikoga da zaplasim,vec da se osvrnete na svoje zdravlje malo i sami.Ova bolest se ne moze jasno videti nikakvim bio-analizama jer sam ja primer da je sve bilo ok.Mali rezic za biopsiju nije na odmet i mirna ti savest. Nisam lekar,pisem svoje iskustvo koje me umalo nije kostalo zivota.

Zelim vam puno zdravlja i srece :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: otecene limfne zlezde......
PostPoslato: Pon Jan 24, 2011 9:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Draga moja prijateljice ja imam more pitanja za tebe,jako sam zabrinuta kao i ti sto si bila jer ne znam zasto su mi uvecane stitne zlezde.Sedimentacija mi je 38-48,hs CRP mi je 22,1.......cesto me uhvate simptomi gripe a ja nemam gripu.Zname ponekad da se tresem kao kada imas groznicu,niko ziv ne zna zta se desava.Bila sam na CT sa kontrastom i navodno sve je uredu.Niko nece da mi radi biopsiju koju zahtevam.Jednom mi je orl radio i ubo me na pogresno mesto iglom,onako napamet tako da je niopsija bila bezuspesna.Drugi orl me poslao na taj CT zbog mogucih kamencica ispod uha u vilici,pa je lepo ztigao nalaz ona nema kamencice.Onda je hteo da me isece jer kaze nekada se ne vidi na CT,mozda ipak imas kamenje.Ja sam ostala sokirana i naravno odbila.Slali su me od reumatologa do interniste do orl specijalista i niko nema pojma sta je u pitanju.Ja mogu da ih osetim ispod vilice,leva strana vrata mi je veca od desne,znam da nesto nije uredu ali ne znam sta.
Molim te kazi mi kakve si jos imala simptome da bi te teralo dalje kod lekara?
Ja ti se najiskrenije zahvaljujem na zivotnoj prici,zao mi je sto si tako prosla i nadam se od sveg srca da ce sve biti uredu na kraju.Sretna sam zbog tebe jer si spasila sama svoj zivot,svaka ti cast neka te Bog Dragi cuva i podari zdravlje i srecu u zivotu.
Koliko dugo si imala limfne zlezde prije nego sto su ti radili biopsiju?
Ja ih imam 3 godine...
Veliki srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: otecene limfne zlezde......
PostPoslato: Uto Jan 25, 2011 5:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 4:34 pm
Postovi: 7
ontario je napisao:
Draga moja prijateljice ja imam more pitanja za tebe,jako sam zabrinuta kao i ti sto si bila jer ne znam zasto su mi uvecane stitne zlezde.Sedimentacija mi je 38-48,hs CRP mi je 22,1.......cesto me uhvate simptomi gripe a ja nemam gripu.Zname ponekad da se tresem kao kada imas groznicu,niko ziv ne zna zta se desava.Bila sam na CT sa kontrastom i navodno sve je uredu.Niko nece da mi radi biopsiju koju zahtevam.Jednom mi je orl radio i ubo me na pogresno mesto iglom,onako napamet tako da je niopsija bila bezuspesna.Drugi orl me poslao na taj CT zbog mogucih kamencica ispod uha u vilici,pa je lepo ztigao nalaz ona nema kamencice.Onda je hteo da me isece jer kaze nekada se ne vidi na CT,mozda ipak imas kamenje.Ja sam ostala sokirana i naravno odbila.Slali su me od reumatologa do interniste do orl specijalista i niko nema pojma sta je u pitanju.Ja mogu da ih osetim ispod vilice,leva strana vrata mi je veca od desne,znam da nesto nije uredu ali ne znam sta.
Molim te kazi mi kakve si jos imala simptome da bi te teralo dalje kod lekara?
Ja ti se najiskrenije zahvaljujem na zivotnoj prici,zao mi je sto si tako prosla i nadam se od sveg srca da ce sve biti uredu na kraju.Sretna sam zbog tebe jer si spasila sama svoj zivot,svaka ti cast neka te Bog Dragi cuva i podari zdravlje i srecu u zivotu.
Koliko dugo si imala limfne zlezde prije nego sto su ti radili biopsiju?
Ja ih imam 3 godine...
Veliki srdacan pozdrav




:( Citam i pitam se jesi li ti ista ova osoba u prethodnim pisanjima...izgleda da jesi,na zalost.Odmah da ti kazem da ti je sedimentacija visoka i to pokazuje da nesto u tvom organizmu nije kako trba.Moja stitna zlezda je bila u redu svo vreme,tako da ti ne mogu pomoci mnogo oko nje.Pisi mi kod kog lekara si isla i sta si sve radila od analiza.Nikada nisam cula za te kamencice i nedaj vise da te bodu tj.rade punkciju jer je mala verovatnoca da ce da potrefe i izvuku pravi sadrzaj iz toga.Meni je i taj nalaz omanuo a radila sam ga u VMA.
Moj savet ti je da za pocetak uzmes uput za Institut za infektivne bolesti KBC i proveris sve viruscice.Ponesi tamo sve analize koje si odradila do sada,a zadnje tri godine,koliko to traje.Tamo ce ti uzeti krv i proveriti taj deo,ali ako to sve bude ok usmerice te na pravu adresu dalje.Nemoj vise da cekas,budi strpljiva i posveti se sebi.Bolje nesto saznati odmah nego nikada.Mozda nije nista strasno,samo zapusteno.Poseti i ginekologa i odradi Papu,kolposkopiju i neka proveri da li imas HPV. Imas li umnjake?
Hvala ti na lepim recima tj.zeljama.Bice to i kod tebe sve ok.Ja sam nosila te uvecane zlezde godinu dana,mada mislim da se malignitet pojavio dve godine pre nego sam saznala za njega,jer sam se mnogo nervirala i stresirala u tom periodu.
Evo ti jedan prirodni lek za stitnu zlezdu, ali ga degustiraj redovno:

Za lecenje povecane funkcije stitne zlezde pomoci ce caj i oblozi od ivanjskog cveca.

Caj pripremiti na uobicajen nacin, jednu malu kasiku ivanjskog cveca preliti sa jednom soljom klucale vode i ostaviti da odstoji svega nekoliko minuta. Piti tri puta dnevno.

Uporedo ispirati grlo (grgorati) sa nesto jacim cajem od ove biljke, sto cesce u toku dana.

Da bi efekat lecenja bio jos bolji, na vratu gde se nalazi stitna zlezda, stavljati obloge od ivaljskog cveca (najbolje svezeg). Oblog se priprema tako sto se cela biljka (u obliku malog buketica), samo na kratko prelije kljucalom vodom i odmah stavi na maramicu. Kada se malo prohladi drzati oblog na vratu, tako sto je biljka prislonjena direktno na kozu, oko sat vremena vise puta dnevno. Ako je moguce bolje bi bilo da bolesnik za to vreme miruje u krevetu.

Ovaj prirodni lek pomoci ce i kod uvecane stitne zlezde (gusavosti).

Cesto se desava da zene u periodu menopauze imaju poremecaj hormona ztitne zlezde pa se u oba slucaja (i kod smanjene i kod povecane funkcije), preporucuje upotreba cajeva od biljaka koje regulisu nivo hormona u organizmu kao sto su zalfija i bela imela.

Kada je u pitanju smanjena funkcija stitne zlezde potrebno je uzimati namirnice bogate jodom a to su: morska riba, dagnje, jastog, morske alge, riblje ulje i obavezno jodirana so.

U nasem narodu je za ovaj poremecaj od davnina najpoznatiji prirodni lek liker od oraha. Pravi se tako sto se oko 40 komada vrlo mladih oraha (dok su jos mali i u ljusci), zasece nozem (kako bi bolje ispustili sokove), stavi u vecu staklenu posudu i prelije sa 2 l domace komove rakije. Zatim se doda secera po zelji (ne previse). Posuda se dobro zatvori i ostavi da odstoji na suncu 6 nedelja. Nakon toga procedi i nalije u flase.
Liker od oraha (orahovinu) piti svako jutro na prazan stomak, jednu malu rakijsku casicu.

Srecno i samo pozitivno razmisljaj!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: