Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 25, 2008 5:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
drbgd je napisao:
Xalol nije lek za "malo udarene" nego za sve one kojima je potreban! Oslobodi se predrasuda, koje ce te u ovoj situaciji dodatno opteretiti!
Ne bi trebalo da se prepustis dugotrajnom pijenju ovog preparata bez kontrole psihijatra, koji bi mogao da razmotri eventualne psihoterapije.

Upravo ovo htedoh da napišem. Ja znam da je svakome njegov problem najveći, i sama imam svoje velike probleme, te se zasigurno u ovom tonu sada i javljam, jer da nisam, iskulirala bih, ali eto, jedna "malo udarena" (koja pije Xanax-isto što i Xalol, samo od drugog proizvodjača) ti savetuje da, ako si već od dr dobio tu terapiju, da je i koristiš i da se nadam da će ti pomoći kao što pomaže meni, da smanjiš tu napetost i strahove i da počneš da živiš normalno, ako su ti već svi ostali nalazi u redu.


Pozdrav i srećno!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 10:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
Ljudi, ja i dalje imam povisen pritisak (136/91). Da li da se obratim o5 lekaru ili je to zbog Xalola? Mislim, nije li stetno za 16-godisnjaka da ima toliki prit.?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 9:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Ama.....Stefane nije ti visok pritisak za 16-godisnjaka,ali ti previse mjeris pritisak za jednog 16-godisnjaka...nemoj da se ljutis ti si klasicni hipohondar koji svaki dan u po dana ili noci ceka i misli o napadima disanja i srca a i pritiska...
jesi li ikada pomislio kako snaga tvog umisljanja moze da proizvede sve te simptome koji su tipicne psiholoske prirode...mozda si se nedavno susreo sa srcanim bolestima u obitelji pa proeciras podsvesno taj strah na sebe....
EBV virus je skupina srodna herpes virusima koja u slucaju pada iminiteta izaziva infektivnu mononukleozu koja je gadna sto se tice simptoma a to su jako oteklo grlo,visoke temperature i jako natecene zlijezde na vratu....kako vidim ti i pored "strasno opalog iminiteta "nemas te simptome.....eto provjeri za pocetak alt test za jetru koji pokazuje ako je EBV virus aktivan jer on takodje utice na jetrene nalaze koji u tom slucaju budu ekstremno visoki...
Sto se tice ljubicastih tackica to su klasicne "patehije" koje se javljaju da moze i kada je viruss u pitanju ali vise od pritiska nekog na tu ruku( spavanje na toj strani) a najcesce nastaje kao posljedica nicega vec je normalna pojava (ponekad) kod svih zdravih ljudi.....eto to se meni desi kada me ujede komarac ili kada koristim pretoplu vodu kada se tusiram ili kada se jako suncam....
Moj savjet ti je (posto sam prosla kroz hipohondriju) da se sto manje gledas i posmatras uvijek ces naci neke cake koje te mogu dovesti u razmisljanje....ostavi po strani tlakomjer i radi sto je narmalno za tvoje godine....muvaj cure i bjezi sa casova .....:))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 9:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
Pa dobro, ajde to za pritisak... to cu ubuduce da ignorisem...ali to sto imam otezano disanje, vec dugo traje i mnogo mi smeta zbog cega je to (nije valjda zbog te hipohondrije)???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 12:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
Pritisak 145/62! Kako je moguce da imam toliku razliku izedju srcanog i krvnog prit.! I dalje pijem Xalol, ali sada imam jake bolove u grudima, kao neko sitno bockanje, i kao neka mucnina, ali ne u stomaku, nego nekako iznad kao da osecam mucninu u plucima, ali mi posebno smetaju ovi jaki bolovi i sitna probadanja u grudima... Jel zna neko sta mi je do sad sam valjda trebao da ozdravim, jel tako...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 12, 2008 9:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
Imam neko zujanje u u usima vec duze od 10 dana i kada pocne da mi zuji toliko je glasno da ne cujem dobro. To zujanje traje i po 15 min, a ponavlja se i po 5 puta dnevno. Isao sam kod usnog (dobio sam uput od doktorke) i rekao je da mi nije problem u usima... Jel' neko zna zbog cega mi toliko dugo i glasno zuji u usima i kako da to resim???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 13, 2008 5:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
Zna od visokog pristiska da zuiju u usima, tako je meni jedno vreme bilo dok mi je pritisak bio veci, jer sam krskao glupavu hemiju preparate za misicnu masu, pa pritisak skocio i imao sam to zujanje, verovatno je od toga..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 13, 2008 5:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
I nemoj da mnogo brines oko toga, i da osluskujes non stop srce! mlad si brate proce te to ko i mene sto je proslo, pa se baci na neki sport i bice sve okay! srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 13, 2008 2:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
Pa da, znam ja da obichno zuji u ushima od visokog pritiska, ali ja sam merio pritisak jutros i bio je oko 115/72, juche 122/88, juche uveche 138/83 itd. Ali to nije nishta u odnosu na proteklu nedelju (161/93, 154/84 itd.)
Ali iako mi jutros nije bio visok prit. ja sam cuo toliko glasno zujanje... koje je trajala 10-15 min. A meni moja baba kazhe da ima takodje takvo zujanje u ushima... E, dokle sam ja dogurao... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 18, 2008 11:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
Juche sam ishao na analizu krvi. Danas su stigli rezultati.
Shta je alkalna fosfataza i da li je opasno ako je 360 i da li je premalo 2,4 holesterola za moje god.?
P.S. I dalje imam glavobolje, zujanje u ushima i u poslednje vreme visok, pa nizak pritisak (o_O??)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 10:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
Stteffann je napisao:
Pa dobro, ajde to za pritisak... to cu ubuduce da ignorisem...ali to sto imam otezano disanje, vec dugo traje i mnogo mi smeta zbog cega je to (nije valjda zbog te hipohondrije)???


hipohondar - To je grиka rijeи i zanиi uobraћeni, umiљljeni bolesnik.


Dragi Stefane, ti si u pubertetu i normalno je da imaљ promjene.

Bogu hvala nalazi su ti dobri . Sada samo naрi veselo druљtvo, koje voli da priиa vesele teme tipa (planinari, ribolovci i sl.)

Ti si trenutno u velikom strahu. To netreba sebi da radiљ.
netreba da se brineљ ako su ti rekli doktori , a i pretrage su pokazale da je sve u normali.

Stefane, opusti se nemoj se bojati ћivota.

Guљenje, variranje pritiska i sl. moћe biti uzrok od tvog straha, ili nezadovoljstva koji ti je trenutno u ћivotu.
Neznam da li imaљ nekih problema u okolini tebe, ali vjeruj niљta to nije toliko straљno , koliko tebi to sada izgleda, odbaci to od sebe.

Otiрi u crkvu i pomoli se Bogu, popriиaj sa duhovnikom i rastereti se, ti si mlad i nemoj dozvoliti da strah sa tobom vlada. Sve svoje teљkoжe ispriиaj i zatraћi savjet. Najbolje bi bilo da odeљ u manastir ako moћeљ.

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 28, 2008 7:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
Merio sam pritisak, u redu je... oko 130 sa 83. Ali mi puls ne valja stalno mi je ubrzan i ne ide ispod 85-105, ne znam zasto. Ja samo odmaram ne trcim, radim fizicko i tako to... Ali i dalje imam ovo posrano otezano disanje. DOKLE VISHE???!!! Zakljucio sam da je nedostatk vazduha najgori osecaj, ozbiljno...
PS. Ne pijem vise Xalol, rekli su mi da mi vishe to ne treba (izgleda da mi to nije trebalo ni ranije ali nema vezee).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 28, 2008 9:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Stteffann je napisao:
Merio sam pritisak, u redu je... oko 130 sa 83. Ali mi puls ne valja stalno mi je ubrzan i ne ide ispod 85-105, ne znam zasto. Ja samo odmaram ne trcim, radim fizicko i tako to... Ali i dalje imam ovo posrano otezano disanje. DOKLE VISHE???!!! Zakljucio sam da je nedostatk vazduha najgori osecaj, ozbiljno...
PS. Ne pijem vise Xalol, rekli su mi da mi vishe to ne treba (izgleda da mi to nije trebalo ni ranije ali nema vezee).

Ma dechko "Stteffann" pritisak varira iz sekunde u sekund !Recimo sad izmerish pritisak i u redu je ,recimo 130/80 !I ako se napijesh technosti neke i malo slanije pojedesh ,izmerish on je vec oko 150/90 !Ako odesh u vc i izbacish technost i izmerish posle 5 min on zna spasti na 120/75 ili 125/60!To je sve relativno,posebno kod tebe!Ti si mlad dechkic i nebi trebao da non stop merish pritisak (sem ako bash ne morash) mozesh postati ovisan od tog aparata i merenja !A recimo odesh kod lekara i izmere ti pritisak ,on bude VIISOK (mislim pritisak) dodjesh kuci i izmerish ,pritisak normalan !E to kazu da se zove pritisak belih mantila!Ako se krecesh pa sce ubrazno lupa ,normalno da ce i pritisak biti povishen kao i puls!Nego blago nama :D !Mlad si ti za hipohondriju ,uzmi devojchicu i izadji na kolache ,sokic !I umesto da oslushkujesh non stop svoje srce ?Oslushkuj njeno ,mnogo lepshi su zvuci :wink: !Jer koliko vidim, polako ali sigurno cesh u hipohondore otici a nije ni malo to prijatno !U pravu si za osecaj, pri nedostatku zraka!Ali videt cesh ,kad se smirish i shvatish da nije tvoj pritisak ugrozen,nestat ce i taj ruzni osecaj nedovoljnog unosa zraka u organizam!Jer imam osecaj (ne tvrdim ) da taj nedostatak zraka dolazi upravo zbog panike i straha !I umesto da merish pritisak non stop, ti kucaj porukice devojchici !Lepshe je mnogo a i ZDRAVIJE :wink: !Zelim ti sve naj bolje za sve predstojece praznike !
SlikaBudi veseo i raspolozen SlikaI sve ce biti u redu ZAR NE?SlikaPoz za sve i SRECNI PRAZNICI SlikaSlika

_________________
Slika
"Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči - krupnim."
Neruda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 05, 2009 3:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 4:31 pm
Postovi: 62
Lokacija: Pirot, Srbija
I dalje se ne osecam uopste OK. Glava me boli non-stop, nocu se budim u 4,5 ujutru, cujem pucketanje i zujanje, i valjda me to nekako probudi...Nikad se ranije u zivotu nisam budio u sred noci...Naravno, i dalje otezano disem, ocni kapilari su mi ispucali i oba su mi oka jezivo krvava, imam glavobolju paralelno sa obe strane glave, pritisak mi stalno varira... Nocu se budim, a danju se osecam pospano posle 10h sna!! Kako je bre to moguce???? Obicno mi je dovoljo 6,7 sati sna i super se osecam a sad... :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 05, 2009 4:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
obrati sepsihijatru i lechi svoju anksioznost.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: