Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Nov 14, 2010 9:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
A ne, ja nisam nikad imala nikakvu terapiju, vec 5 godina imam sigurno hep.B, redovno se kontrolisem al nista od terapije. Mozda je sad dobijem, videcu za dva dana.


Vidis, mene su uputili da radim PCR na Institut za mikrobiologiju, platila sam ga 8.000. Koja je cena na infektivnoj?

I kod koga se vi ljudi lecite, mislim kod kog dr., pre svega vi iz Beograda. Idete li gore na odeljenje ili u ambulantu. Ja idem na odeljenje, ali od kad je Bozicka otisla stalno me primi neki drugi dr. i fakat nemam svog doktora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Nov 14, 2010 11:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 12:57 pm
Postovi: 61
Isao sam na odeljenje, ali ne znam koji me je doktor primio, nisam upamtio ime...
A za PCR na infektivnoj nisam nista platio. Inace, ja sam rezultat cekao mesec i po dana, od 16. septembra. Znam da im neki aparat nije radio, pa se cekao neki potpis direktora laboratotije... Mozda su te zbog toga uputili na Institut za mikrobiologiju.

Nije mi logicno da se PCR placa kod pacijenata kod kojih treba da se redovno prati stanje. Mnogi ne mogu da izdvoje 8000 din na svaka 3-4 meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 5:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 4:59 pm
Postovi: 57
Bio sam HbsAg pozitivan i HbeAg pozitivan i 6 970 000 kopija virusa, primao sam 48 nedelja pegasys koji sam sam placao (6500 eura) i zefix na recept i posle terapije sam HbsAg negativan i HbeAg negativan. Eto mozda nekom ovaj savet pomogne.

Značajan napredak u lečenju ostvaren je pojavom pegilovanog interferona α-2a (180 μg, sc, jednom nedeljno, tokom 48 nedelja) jer dovodi do HBeAg serokonverzije kod 25-47% lečenih, sniženja virusnih kopija ispod 100 000 /ml kod preko 30% lečenih, i gubitka HBsAg kod 3% lečenih bolesnika.

Ja sam u tih 3 posto :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 6:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 12:57 pm
Postovi: 61
Hm, pa ako ti nisi dobio taj Pegasys preko RZZO sa skoro 7 000 000 kopija, koji li su onda kriterijumi da se dobije... :roll:

Mada, ja sam HbeAg negativan tip, tako da mi ni Pegasys ne mi pomogao :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 8:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 4:59 pm
Postovi: 57
Meni je doktor rekao na infektivnoj da drzava ne finansira pegasys za pacijente sa hepatisom b, da mogu da dobijem intraferon o trosku drzave ili ako imam para da kupim pegasys jer on daje bolje rezultate.

Inace pegasys ti je imuno stabilizator, dize imunitet, tako da tvoj ortganizam se izbori sa virusima bilo kog tipa.

Meni je to pomoglo u kombinaciji sa zefixom. HbsAg negativan sam sada, inace to se desava u 3% slucajeva, imao sam srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 11:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 4:59 pm
Postovi: 57
alleksa85 je napisao:
Hvala na odgovoru.
Mene zanima da li je ovakav rezultat uopste moguc, znaci samo HbsAg pozitivan a ostalo sve negativan? Da li postoji mogucnost lazno pozitivnog testa na hepatitis b?
Koliko sam ja shvatio, ako je neko HbsAg pozitivan, mora jos neki od onih ostalih markera da bude pozitivan...?


Misle da si hronican zato sto imas male transeminaze, ljudi sa akutnim hep imaju u hiljadanma transeminaze. I u prvoj si fazi bolesti, ja sam bio u drugoj, bio sam HesAg pozitivan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 8:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 14, 2009 11:14 am
Postovi: 91
Lokacija: nis
Hepdecko81,
vidim da si se uspesnno izborio sa virusom. Moj suprug je slucajno otkrio postojanje virusa, jer su mu transaminaze bile vise hiljada-4400 i 3000 i nesto. Proslo je skoro 3 meseca i pre par dana je ponovio analize, svi rezultati su ok-transaminaze su ispod 30. Dr mu je rekla da pocetkom decembra uradi HbsAg. Inace, uzima redovno Zefix, hepaliforte i kompleks vitamina B. Pregasis mu niko nije pominjao...
Zanima me kavi su tvoji bili rezultati, pa su ti predlozili ovaj lek. I jel' u pitanju bila akutna faza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 11:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 4:59 pm
Postovi: 57
[quote="d77"]Hepdecko81,
vidim da si se uspesnno izborio sa virusom. Moj suprug je slucajno otkrio postojanje virusa, jer su mu transaminaze bile vise hiljada-4400 i 3000 i nesto. Proslo je skoro 3 meseca i pre par dana je ponovio analize, svi rezultati su ok-transaminaze su ispod 30. Dr mu je rekla da pocetkom decembra uradi HbsAg. Inace, uzima redovno Zefix, hepaliforte i kompleks vitamina B. Pregasis mu niko nije pominjao...
Zanima me kavi su tvoji bili rezultati, pa su ti predlozili ovaj lek. I jel' u pitanju bila akutna faza?

Tvoj muzi ima akutni hepatitis, verovatno ga vise i nema, a terapija pegasysom je samo za hronicne bolesnike, ja sam imao hronicni hep b. Ince 90-95% izbaci virus u akutnoj fazi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 11:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 4:59 pm
Postovi: 57
Evo ovo je zvanican site pegasysa, sa sve statistikom lecenja pacijenata i HBeAg negativnim i pozitivnim

http://www.pegasys.com/hcp/efficacy-hepatitis-b.aspx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 11:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 14, 2009 11:14 am
Postovi: 91
Lokacija: nis
Da, u pitanju je akutna faza...svi govore o pozitivnom ishodu, ali strah me je...njegova majka se bori vec godinama sa ovim virusom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 11:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 4:59 pm
Postovi: 57
d77 je napisao:
Da, u pitanju je akutna faza...svi govore o pozitivnom ishodu, ali strah me je...njegova majka se bori vec godinama sa ovim virusom...


pa kako je dobio od majke?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 12:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 14, 2009 11:14 am
Postovi: 91
Lokacija: nis
Nije od majke, verovatno kod stomatologa...ali, odlicno znamo sta znaci bolovati od ovog virusa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 12:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 4:59 pm
Postovi: 57
d77 je napisao:
Nije od majke, verovatno kod stomatologa...ali, odlicno znamo sta znaci bolovati od ovog virusa...



pa bice ok, samo nek se pazi malo jos


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 12:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 14, 2009 11:14 am
Postovi: 91
Lokacija: nis
Hvala ti...nadam se da ce sve biti ok...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Dec 01, 2010 8:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 4:59 pm
Postovi: 57
anti-HbsAg sam pozitivan, stigao mi je test

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: