Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2440 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 159, 160, 161, 162, 163
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Avg 12, 2021 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 9:00 pm
Situacija znacilo bi mi jako da mogu da dodjem do DR Ksenije,ako iole postoji mogucnost da me nekako povezes sa njom znacilo bi znas i sam koliko :) Ici cu ja za Nemacku u svakom slucaju to ne gine ako nista ovde ne uradim,ali mislim se da probam jos i kod Ksenije pa onda Nemacka. Vidi sve sam probao sto je jo mene 3 institucije VMA,KCC,KCKragujevac i nista niko nece ali bas niko ni da uzme u razmatranje varijantu potpunog izlecenja (kao da ta opcija ne postoji) a ima je.Ima bas dosta istrazivanja,razne studije ima gomila toga na netu.Cak i novih antiviral lekova za koje tvrde da povecava mogucnost serokonvercije u anti HBs do 30% kod HBeAG negativnih.bas dosta toga i to u zadnjih 4 do 5 godina cak je SZO najavila eradikaciju virusnih hepatitisa do 2030god.Kod mene je stanje ok krva slika je ok jetra je ok ali ja nisam ozenjen i brine me kako ce moja buduca zena to da prihvati.Mi smo malo cudni po tom pitanju i stigma je stalno prisutna uostalom zamisli tok razgovora JA:bejb znas imam nesto da ti kazem? ONA:sta dragi? JA:vidi ja sa ok samo imam jedan mali virus koji napada jetru ali nije strasno ako se vakcinises bezbedna si ONA:sta je to? koliko je opasno? JA:na nije opasno to je mali virus koji samo moze da izazove rak jetre ili cirozu ali mimo toga nije opasan :) ...Bejb?Bejbi? :-? ...Mobilni pretplatnik nije trenutno dostupan... Malo se salim ne uzmite za zlo ali da je zajebano jeste ko zna kako ce ona da reaguje. Sve u svemu pozdravljam vas takodje javljam ako bude nekih promena.

Vrh

PostPoslato: Sub Avg 14, 2021 11:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Jao stopalo, al si ti lik. Vidi, mene nikad nije vodila Bojovicka, mene je vodila dr Aleksandra Stanojevic koja je otisla u penziju, i ona je bila tvrdnji da je hronicno i da ne mogu se nikad otarasiti ali mogu drtati pod kontrolom. A onda po odlasku doktorke u penziju sam pripala jednoj mladoj doktorki Ivani Gmizic koja mi je i rekla da postoji sansa i da sam kandidat za to. Posle toga je ovo sve zeznulo se s koronom. Pokusaj da pises na mejl, odgovara dr Ivana Milosevic, ona je nacelnica valjda sad, odeljenja. Milice, meni je ona napisala na mejl da i dalje terapiju i meni doktorka na osnovu toga izdaje recept. Odgovara relativno brzo na mejlove. A inace ja sam zvala i zakazala kontrolu za 10.septembar, rekli su mi jedino da ne znaju kakvo ce biti stanje sa koronom, al ako dodje do necega da ce otkazati i zvati telefonom . Ide se na 11. odeljenje kako su mi rekli. A reci mi Milice gde su ti radila pcr kad nisi isla na kontrolu? Gde ima to da se uradi? Jer ostalo sam privatno, Uz i kks, i bas kad sam zakazivala, rece mi ta, cim su vam alt o as 19 i 17, bas niski, verovatno vam je i dalje pcr negativan. Verovatno.. Ali bih to proverila. Najviše zbog toga i idem na kontrolu. Za lek mi rekose i telefonski da i dalje... A u februaru je bilo 3 godine kako ga pijem

Vrh

PostPoslato: Pon Avg 16, 2021 6:30 pm 
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Stopalo, svu srecu u pronalazenju devojke ti zelim, sigurna sam da ce prava imati razumevanja. :D

Zakazala i ja kontrolu za kraj septembra, valjda cu imati srece ovog puta da me neko i primi tamo. Kristina, radila sam privatno u Beo labu, tamo je mislim najjeftinije 10.000 din. , vidim da sada mnoge privatne lab rade pcr.

Vrh

PostPoslato: Pon Sep 06, 2021 3:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Pozdrav drugari,

Hoćemo li da primimo i booster dozu? Šta mislite?

Vrh

PostPoslato: Pon Sep 20, 2021 12:12 pm 
Sonyq, ja hocu mada razmisljam da uradim ipak antitela pre trece doze, meni bi ta treca doza bila negde u decembru tek. Pride ja sam se vakcinisala Astra Zenekom, sad ne znam ni koju bih trecu, bas glupavo sto su nama dozvolili sami da biramo :roll: . Pitacu na infektivnoj ukoliko mi ne otkazu kontrolu :lol: .

Kristina, jesi li bila na kontroli?

Vrh

PostPoslato: Sre Nov 03, 2021 2:12 am 
Pridružio se: Sre Nov 03, 2021 2:01 am
Pozdrav, drustvo citam vas forum i hocu da vam kazem da sam cuo da postoji neki tradicionalni lek za izlecenje hepB acutni i hronicni. Pravi ga neki Turcin vec 40 godina koji zivi u Skoplju. Cuo sam od ljydi da je efikasan. Dobicu tacnu informaciju od mog drugara iz Ljublhanje on ga koristio i kaxe da se izlecio.

Vrh

PostPoslato: Ned Nov 28, 2021 12:40 am 
E društvo, ne bih ja na kontroli jer su mi javili da je doktorka dobila koronu i da se odlaze i da zovem za 14 dana da vidimo kad da zakazem. Nazovem posle 14 dana i kazu, zbog epidemiološke situacije nema kontrola do daljnjeg. Ja uzmem i uradim privatno ultrazvuk i izvadim Kks, i srocim mejl, posaljem nalaze. Odgovore mi da i dalje lek koristim, da je sve ok, da pcr zbog dobrih nalaza ne moram raditi privatno, da cu ga uraditi na klinici kad se stvore uslovi. Medjutim ja odem i uradim privatno pcr i nalaz je i dalje negativan. Videcu ovih dana, posto pada korona, da vidim da li mogu da zakazem kontrolu, uradila bih Fibrosken koji je ranije bio planiran. A sto se tice buster. Primila sam u oktobru i trecu isto Fajzer. Koronu do sad nisam imala. A toliko sam imala kontakata, u zadnje vreme sam imala kontakte sa pozitivnima i ne dobih jos uvek. Srecno svima. Kako ste?

Vrh

PostPoslato: Pet Feb 04, 2022 3:05 pm 
Pridružio se: Pet Feb 04, 2022 2:45 pm
Da li neko može da mi objasni šta znaci HBsAg negativan, a Anti-HBsAg pozitivan (18.78)?

Vrh

PostPoslato: Sub Apr 23, 2022 12:15 pm 
Antigen ti je negativan a antitela pozitivna. Sto bi značilo da si imao hepatitis b. Verovatno akutni.

Vrh

PostPoslato: Pet Maj 20, 2022 8:58 am 
Ljudi, proradilo 11.odeljenje i mozete zakazati kontrole

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2440 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 159, 160, 161, 162, 163

Sva vremena su u UTC + 2 sata