Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Nov 30, 2006 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 3:37 pm
Postovi: 28
Moj momak ima hepatitis b,zanima me kako ga leciti i koje su posledice.Da li je moguce leciti ga gladovanjem kao u slucaju malignih obolenja?Receno mi je da u slucaju hronicnog hepatitisa b ostaju klice,da li to znaci da ce virus tokom celog zivota konstantno napadati jetru?On nije imao nikakve simtome,virus je otkriven preko analize krvi.Molim sve one koji znaju nesto o ovome da mi se jave.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 30, 2006 4:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Bitno je da li je u pitanju akutni ili hronični hepatitis.
Akutni hepatitis B bude i prodje i ne dovede do hroničnog oštećenja jetre, može biti i klinički neispoljen, a hronični hepatitis je prolongiran i kod njega postoji oštećenje jetre (transaminaze visoke ALT AST itd).
Akutni traje do 6 meseci razvije se imunitet, hronični traje duže od 6 meseci i postoji oštećenje jetre.
Ako imate prepišite nalaz vašeg dečka da bi doktori na forumu mogli bilo šta blize da vam kažu. HBsAg? Anti HBs antitela? itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 30, 2006 4:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Zaboravila sam da vam kažem da i vi treba da se testirate i ako ste negativni vakcinišete protiv hepatitisa B (ako već niste vakcinisani).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 01, 2006 2:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Da se ja nadovežem na ovo pitanje. I ja ima hepatitis B, hronični, duže od 6 meseci,nikad nisam imala nikakve simptome, virus otkriven na obaveznom testu pred porodjaj, lečim se na infektivnoj klinici, prelaže mi dr. da radim biopsiju jetre. Mene interesuje šta posle te biopsije, znam da ona daje pravu sliku obolesti, ali šta posle toga, jer mi dr. kaže da hep.B tretiraju kao doživotni. Nisam dobila nikakvu terapiju, pa me interesuje da li uopšte postoji neka terapija za hep.B (znam da za hep.C postoji) koju ću možda dobiti posle te biopsije,i kako da pomognem sebi osim zdravim životom i zdravom hranom.

Inače, Ivana, ti se vakciniši ukoliko nisi do sada, pre toga uradi i ti analizu na taj virus. Moj suprug, inače nije inficiran (ne znam kako), kao ni beba koju sam rodila, ali se ona odmah po rodjenju vakcinisala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 01, 2006 2:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Posle biopsije, u zavisnosti od stepena ostecenja dr odlucuju da li si kandidat za terapiju. Nakon toga je komisija i ako je prodjes, pocinjes sa lecenjem. Nekim pacijentima su davali istu terapiju kao i za C.

Sto vise zdrave hrane, negaziranih pica i nikako alkohol, postedi se stresova sto vise mozes i nemoj da dizes preterano tezak teret.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 01, 2006 3:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Kao što postoji terapija za hronični C hepatitis postoji terapija i za hronični hepatitis B, interferonom i antivirusnim lekovima kad postoji replikacija virusa.

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 01, 2006 7:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Samo jos da dodam, sada sve vise koriste pegilovani interferon, koji ima mnogo manje negativnih pojava od obicnog, i laksi je za samog pacijenta, jer se prima jednom nedeljno, za razliku od obicnog, koji se prima 3 puta nedeljno! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hepatitis b(hronicni) i kako ga leciti
PostPoslato: Pet Dec 01, 2006 9:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 3:37 pm
Postovi: 28
Radila sam vec test i negativna sam na virus,prvu vakcinu sam primila pre dve nedelje.Kada je moj momak primljen u bolnicu prvi nalaza su bili SGOT 138,SGPT258.U bolnici je proveo nedelju dana i pio je leprotek(mislim da se tako zove) pa su mu opet radili analize,tada je SGOT 126,SGPT208 i pusten je na kucnu negu u trajanju od 3 nedelje.Nastavio je da pije lek i kupili smo ajkus koji je pio 2 puta dnevno,otisli smo u privatnu laboratoriju posle 2 nedelje i rezultati su sledeci SGOT148,SGPT263.Dok je bio na kucnoj nezi svako jutro je jeo mlad podsir od kozjeg mleka na prazan stomak,cula sam da je taj podsir jako dobar za regeneraciju jetre.U bolnici su mu napisali da ima hronicni hepatitis jer nema nikakve simtome a da biopsiju jetre nisu radili,sada cekamo rezultate markera koji treba da stignu sa VMA.Zanima me sta su to uopste markeri i koji je nacin lecenja,i naravno koliko kosta lecenje.Samo da napomenm da je njemu virus otkriven u vojsci kada je bio dobrovoljni davaoc krvi.Da li postoji uopste neko ko je izlecio hronicni hepatitis b i koliko se dugo leci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 1:35 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Moram da se ispravim, sada sam pitala MM-a, dok je on bio u bolnici, nisu pacijenti sa hep B primali istu terapiju kao i za C, nego Zefix. :wink:

To je lek koji se pije, a ne daje se kao inekcija kao za C.


Izvinjavam se svima na ovoj dezinformaciji. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 2:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Tako je, Majjo!
Daje se antivirusna terapija slična onoj za HIV... npr. taj Zevix, Zefix tj. Lamivudin. Najbitnije je da terapija postoji!

Naravno virus može da se uspava terapijom (to se vidi npr. tako što se HbeAg koji je pokazatelj replikacije virusa izgubi nakon terapije). Dužina lečenja je individualna. Higijensko-dijetetski režim i preparati za regeneraciju jetrinih ćelija (Leprotek je jedan od njih), interferon i antivirusni lekovi ako postoji replikacija virusa..
Markeri su pokazatelji hepatitis B infekcije: HbsAg, anti HbsAg, HbeAg (može da ukaže na replikaciju virusa), Anti Hbe...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 7:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Aha, sad mi malo jasnije, samo i dalje ne znam zasto mi sada ne daju neki od tih lekova ne bi li se virus uspavao :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 7:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ne daju ti terapiju, zato sto jos nisi radila biopsiju. A koliko sam uspela da shvatim, neko vreme se lezi u bolnici kad se pocne sa terapijom i prati se stanje pacijenta.

Ne znam tacno kakva je procedura sa B, to ce ti najbolje reci na infektivnoj, znam samo da su neki pacijenti sa B lezali u bolnici i primali Zefiks, u isto vreme kada je lezao i MM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 03, 2006 10:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Izvrstan lek za jetru je surutka,treba je piti nekoliko meseci umesto vode 1-1 1/2 l.Kupuje se u prahu u prodavnicama zdrave hrane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hepatitis b(hronicni) i kako ga leciti?
PostPoslato: Ned Dec 03, 2006 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 3:37 pm
Postovi: 28
Mom momku je lakse da jede mlad podsir,koji takodje sadrzi surutku.Mleko se podsiri tako sto ga prvo malo zagrejete a zatim dodate maju(mislim da se tako zove,zuckaste je boje),promesate i poklopite,zatim ostavite na nekom toplom mestu.Podsir se jede ujutru na prazan stomak zato je najbolje podsiriti mleko oko 21 h da bi ujutru bilo spremno.Dobro ste podsirili mleko kada je mleko cvrsto a oko njega se pojavi vodica tj. surutka.Da ne zaboravim da napomenm da ide pola kafene kasicice maje na litar mleka,sasvim je dovoljno podsiriti pola litre mleka.Deda moje majke je ovim podsirom oporavio jetru u 82-oj god.Takodje sam cula da je jako dobro skuvati caj od celerovog lista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 04, 2006 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 3:37 pm
Postovi: 28
Majo pretpostavljam da ne mogu da ti daju lekove dok ne utvrde koliko je ostecenje jetre.Mom momku su radili ultrazvuk i tu se nisu pokazala nikakva ostecenja sada ocekujemo da mu rade biopsiju kada se vrati u bolnicu.Zanima me da li se nastavlja sa dijetom i kada uspavaju virus,i kakav je nacin ishrane tada?Njemu je na otpusnoj listi pisalo da ne jede zacinjeno i masno,da li moze hrana da se priprema sa malo zejtina?Gde ja mogu da dobijem informaciju sta sme da jede a sta ne,s obzirom da doktor na klinici bas se ne trudi da nam pojasni.Koliko kosta lecenje?Zelim puno srece onima koji se lece!!!!Nadam se da ce nam uskoro javiti lepe vesti i pruziti jos jacu energiju i nadu onima kojima lecenje tak predstoji!!!Takodje zelim da se zahvalim svim doktorima i ljudima na ovom forumu koji nam pomazu svojim savetima!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: