Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: doktor kaze sve je ok,ali...
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 24, 2006 11:12 am
Postovi: 8
...citam forum ,saradnja je odlicna,dajte mi savet...
Imam pojacan vaginalni sekret vec duze vreme ( oko 6 mes).Radila sam sve moguce analize...Papa je II grupa,sekret III grupa,uradila sam test na mikoplazmu,ureaplazmu i hlamidiju i sve je u redu.U mokraci ima malo plocastih bakterija,uradila sam urinokulturu i nije izdvojena ni jedna bakterija.Imam miome na zadnjem zidu materice,redovno ih kontrolisem,ne rastu i ne predstavljaju mi apsolutno nikakve probleme.Mislim da oni nemaju nikakve veze sa mojim pojacanim sekretom.Ginekolog mi kaze da su mi rezultati u redu ali meni i dalje smeta taj pojacani sekret.Inace,nakon mokrenja kad se obrisem desi se na papiru da ostane zuckasto-zelenkaste boje grudvica...Stvarno se osecam jadno.Pomozite...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ne brini
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 05, 2006 7:45 am
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Ne znam koju vrstu lekova koristis, ali ako ni to ne pomaze postoje neki nacini iz alternativne medicine koji su se pokazali kao 100% efikasni. U kraju iz kog imam poreklo zene se lece na takav nacin. Ako verujes u to, mogu ti preneti nekoliko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 2:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Svi ti brisevi koje ste naveli se rade ciljano sa ciljanom mirkobioloskom podlogom za zasijavanje, mozda bi jedan obican vaginalni i cervikalni bris dao odgovor sta je uzrocnik.
Obicni cervikalni i vaginalni bris ( odvojeno ).

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: doktor kaze sve je ok,ali...
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 24, 2006 11:12 am
Postovi: 8
Pa ne koristim nikakve lekove jer ginekolog tvrdi da pored mioma je normalno da imam lll grupu vag.sekreta.U privatnoj laboratoriji gde sam radila analize na ureaplazmu,mikoplazmu i hlamidiju trazila sam da uradim i cervikalni ali sam dobila odgovor da je to nepotrebno ako su mi uradili Papa test i vag.sekret u Domu zdravlja.Stvarno nisam strucna da bih se suprostavljala medicinski obrazovanim licima,pa sam precutala.Ali definitivno problem je jos uvek tu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: doktor kaze sve je ok,ali...
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 2:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
vrakovic je napisao:
...citam forum ,saradnja je odlicna,dajte mi savet...
Imam pojacan vaginalni sekret vec duze vreme ( oko 6 mes).Radila sam sve moguce analize...Papa je II grupa,sekret III grupa,uradila sam test na mikoplazmu,ureaplazmu i hlamidiju i sve je u redu.U mokraci ima malo plocastih bakterija,uradila sam urinokulturu i nije izdvojena ni jedna bakterija.Imam miome na zadnjem zidu materice,redovno ih kontrolisem,ne rastu i ne predstavljaju mi apsolutno nikakve probleme.Mislim da oni nemaju nikakve veze sa mojim pojacanim sekretom.Ginekolog mi kaze da su mi rezultati u redu ali meni i dalje smeta taj pojacani sekret.Inace,nakon mokrenja kad se obrisem desi se na papiru da ostane zuckasto-zelenkaste boje grudvica...Stvarno se osecam jadno.Pomozite...



Mene to zuckasto-zeleno asocira na Trihomonas (koji je V grupa), pa bi se verovatno videlo......... :o ......... A da probas da uradis bris kod nekog drugog dr?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 3:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
@vrakovic: brisevi za III grupu podrazumevaju vaginalni i cervikalni bris, testove na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, bakterijsku vaginozu i trihomonas (jer se ponekad on javlja u okviru III grupe, ne sećam se sad gde sam to pročitala).

Nemoj mnogo da se uzdaš u to što pričaju u ordinaciji. Ja sam se tako patila mesecima, da ne kažem godinama, prvo zato što nisam znala da uopšte postoje neke analize, a onda zato što bukvalno nisu hteli da mi uzmu bris. Morala sam da promenim par lekara, državnih i privatnih, da bih se izborila za to i na kraju su mi otkrili E.coli u cervikalnom brisu, odradila sam terapiju i sad je sve u redu.

Ako imaš pojačan sekret treba prvo isključiti mogućnost infekcije, znači tek ako ti ne nađu ništa na brisevima onda mogu da kažu da je to normalno. Neke žene imaju III grupu jer imaju povećan broj "normalnih" bakterija u vagini tzv. fiziološku floru ali one obično nemaju tegobe.

Pozdrav, Cat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: doktor kaze sve je ok,ali...
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 24, 2006 11:12 am
Postovi: 8
svima koji su mi dali savet ili koji ce tek imati sta da mi kazu VELIKO HVALA...ovih dan treba da dobijem i nakon toga krecem u akciju...divni ste...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 205 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: