Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: par pitanja u vezi kratkog frenuluma
PostPoslato: Pet Jun 18, 2010 7:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 18, 2010 6:40 pm
Postovi: 2
pozdrav...tokom prvog spolnog odnosa dogodilo mi se puknuce frenuluma...bilo je jako krvavo i bolno.nisam isao kod urologa na pregled jer je za 3-4 dana sve zaraslo.nisan imao ni spolne odnose od tada a to je bilo prije malo vise od godinu dana.e sad posto sam mlad i imam jaki seksualni nagon jako bih htio da mogu normalno uzivati u seksu,ali me strah da mi opet ne pukne jer je i sada dosta kratak.nakon malo duzeg razmisljanja dosao sam do najrealnijeg zakljucka=pod noz!posto nemam fimozu logicno bi bilo da mi kirurg odradi zahvat frenulotomije,ali citao sam dosta po internetu i vidio da ljudi nisu bas zadovljni tim zahvatom i da ih dalje zateze ta zilica(frenulum) i vuce glavic prema dolje i dovodi u rizik pucanje tog istog...tako da bih vas molio za savjete dali da idem na zahvat obrezivanja gdje mi se ujedno i ukloni kozica sa frenulumom ,a i koliko sam vidio i procitao ljudi su jako zadovljno zahvatom cirkumcizije te nemaju nikakvih problema...e sad je pitanje dali da idem na frenulotomiju ili na obrezivanje?
unaprijed hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: par pitanja u vezi kratkog frenuluma
PostPoslato: Sub Jun 19, 2010 8:49 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ako je kozica problematicna onda je tu jedini lek obrezivanje...a ako je problem samo frenulum onda se radi samo frenulotomija...naravno da zavisi kakav je frenulum i koliko je slepljen, ako se ne radi samo o tome da je kratak, vec je skvrcen ceo taj deo kozice sa donje strane, onda ponekad frenulotomija tu nije dovoljna i samo ce obrezivanje resiti problem u potpunosti...
znaci potrebno je da prvo odes na pregled da urolog proceni da li se radi samo o kratkom frenulumu ili je i kozica problem, pa u zavisnosti od toga odabrati adekvatnu proceduru...
nista te ne sprecava da prvo pokusas samo sa frenulotomijom ako je kozica uredu, pa ces videti kako ce ispasti i da li ce sve biti uredu, pa ako i dalje bude problema onda odes da se uradi i obrezivanje...
nema potrebe da bilo sta trpis i uskracujes sebi uzivanje u seksualnim odnosima, ti problemi se vrlo lako resavaju, zato hrabro i javi se urologu bez odlaganja, sto pre resis problem pre ces moci i da uzivas! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: par pitanja u vezi kratkog frenuluma
PostPoslato: Sub Jun 19, 2010 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 18, 2010 6:40 pm
Postovi: 2
hvala na savjetima,vec sam ugovorio pregled kod urologa.a sad me zanima ako je problem samo sa kratkim frenulumom i ako doktor procjeni da je frenulotomija dovoljan zahvat,dali je bolje da mi izreze frenulum sa tim elektronskim skalpelom,gdje koliko sam cuo nema sivanja ili da me izreze obicnim nacinom sa sivanjem.znaci moje pitanje je koji nacin je bolji(s kojim nacinom su pacijenti zadovoljniji i koji bolje zarasta?)unaprijed hvala.pozdrav! :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 171 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: