Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi s mokrenjem
PostPoslato: Uto Mar 03, 2020 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 03, 2020 6:02 pm
Postovi: 1
Imam 51 godinu zadnjih godinu dana imam problem sa mokrenjem. Češće idem u WC, ustajem noću svaka 2 do 3 sata, ujutru mi treba izvesno vreme da počnem sa mokrenjem. Ponekad posle mokrenja osećam pritisak na mokraćnu cev,koji čini mi se da su jači ako sam pun gasova. Zbog ovih problema pre mesec obratio sam se urologu, uradio mi je ultrazvuk stomaka,prostate, bešike,testisa, bubrega i sve je u redu. U izveštaju piše da su ona bubrega normalne veličine očuvanog parenhima,m.bešika glatkih zidova,prostata homogena,jasno ograničena, dimenzija 32x38x34 mm,semene kesice nisu uvećane,oba testisa volumena 20 ml,očuvanog parenhima bez fokalnih promena,u glavi desnog semevoda cista 13.5 mm,a u glavi levog semevoda čista vel. 4 mm. Bez therapie.Odakle onda ovi problemi? Inače od pre godinu dana imam problem i sa potencijom i sa erekcijom ( erekcije su ređe teže ih postižem,penis nema čvrstinu kao do sada) .
Zbog visokog krvnog pritiska pijem tritace plus (5/25) 1 ujutru , tritace á 5 mg uveče i nebilet á 5 mg 1/2 ujutru.
Da li ovi problemi imaju veze sa padom koncentracije testosterona u krvi? Da li ove probleme mogu da imam zbog terapije koju pijem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi s mokrenjem
PostPoslato: Čet Mar 05, 2020 2:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Простата ти је сигурно у лошем стању а питање је шта је узрок томе. Могуће је да је благо упаљена, а можда су узрок лекови које пијеш. А може да буде и од кичме ако су неки нерви мало притиснути. Нажалост то нећеш моћи да установиш на други начин сем експериментисањем.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 130 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: