Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Pet Jul 23, 2010 6:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 10:36 pm
Postovi: 6
Da li neko zna da mi kaze na koji nacin mogu da utvrdim da li imam helikobakteriju u zelucu?
Pre 4-5 meseci su mi pocele mucnine, nekad traju ceo dan, nekad par sati, tad nemam apetit, podriguje mi se i u toku jela, osecam se malaksalo i iscrpljeno i imam cesce stolice. Onda 7-10 dana normalno jedem i sve je normalno, pa onda opet dodje jedan takav dan. Imam i gasove, uglavnom uvece. Ne znam sta da radim.
Moja sestra je sa istim simptomima otisla kod dr opste prakse, koja je pretpostavila da se radi o toj bakteriji, bez ikakvih dodatnih ispitivanja, i prepisala joj orvazil, kontrolok i zymbaktar. Da li je u redu da se tako napamet piju ti lekovi? Njoj je bolje, mada ih pije tek 4 dana, a treba 10...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Ned Jul 25, 2010 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 10:36 pm
Postovi: 6
Zna li neko da mi kaze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Ned Jul 25, 2010 10:27 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
u svakoj privatnoj laboratoriji rade tu analizu iz krvi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Čet Jul 29, 2010 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 29, 2010 8:21 am
Postovi: 10
marinicaa je napisao:
Da li neko zna da mi kaze na koji nacin mogu da utvrdim da li imam helikobakteriju u zelucu?
Pre 4-5 meseci su mi pocele mucnine, nekad traju ceo dan, nekad par sati, tad nemam apetit, podriguje mi se i u toku jela, osecam se malaksalo i iscrpljeno i imam cesce stolice. Onda 7-10 dana normalno jedem i sve je normalno, pa onda opet dodje jedan takav dan. Imam i gasove, uglavnom uvece. Ne znam sta da radim.
Moja sestra je sa istim simptomima otisla kod dr opste prakse, koja je pretpostavila da se radi o toj bakteriji, bez ikakvih dodatnih ispitivanja, i prepisala joj orvazil, kontrolok i zymbaktar. Da li je u redu da se tako napamet piju ti lekovi? Njoj je bolje, mada ih pije tek 4 dana, a treba 10...

Evo marinicaa, ja ću ti pokušati objasniti sve u vezi s heliobakterijom jer mi je zagorčavala život barem 10-ak godina, a možda i duže ( ali nisam znao ).
Prvo i osnovno ne pij nikakve lijekove, ni ti ni sestra prije nego što odete do gastroenterologa i napravite gastroskopiju. Ako netko treba da ti prepiše lijekove onda je to gastroenterolog, a ne liječnik opće prakse. Znam da je pregled malo neugodan ( bio sam 2 puta) ali vjeruj mi to je najbolji način da saznaš kako stoje stvari u tvom želucu. Naime može ti se desiti da imaš heliobakteriju, a da se iz nalaza krvi ne vidi. Sve zavisi od stupnja upale odn. koliko ti se heliobakterija infiltrirala u organizam. Najvjerojatnije češ dobiti dva antibiotika + controloc (regulira kiselinu u želucu);
Kad popiješ sve doze, (antibitoici 7 dana, controloc jedno 2 mjeseca ) treba ići raditi tzv. izdisajni test da vidiš jesi li je ubila. Problem koji vidim je taj da se ta prokleta bakterija često zna vratiti ( kod mene je ) pa onda moraš ponavljati terapiju, ali opet pod nadzorom gastroenterologa. Meni su se uz sve probleme s želucem javili i hemeroidi (vidi moj današnji post), ali evo danas je sve O.K.
Na nagovor mog susjeda počeo sam piti i noni sok, koji djeluje antiupalno i regulira metabolizam, pa ako ti financije nisu toliki problem također bih ti preporučio da počneš piti.
Ako te još nešto interesira javi se, možeš i porukom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Pet Jul 30, 2010 12:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 10:36 pm
Postovi: 6
Ok, hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Sub Jul 31, 2010 4:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Koje su tvole tegobe bile---toliko godina i ja osecam problem sa varenjem-nadimanjem i gasovima u stomaku i uvek mi snimali ultrazvucno i gornji abdomen ok i vise se kreci itd dok mi ocni lekar nije prosle godine zbog iridociklitisa u oku trazio i test na heliko jer sam rekao da imam tih problema i pio sam po drugi put terapiju i kad sam osetio neke promene u stomaku-vise sam se i kretao i uzimao aloju i kao imao osecaj da nemam nadimanja i pioceo jesti vise slatko i beli luk i paradajz i sve polako sto nisam podnosio i meni kao sve ok-medjutim poceo sam da skidam kile (2 kg sa 70-na 68) i to se odmah primeti i pre dve sedmice me ponovo oko pocne boletri i malaaaksaaaloost i nemoc iz stomaka i nisam imao vazduha---i doktori kazu VIRUS--nista lekovi samo odmor i tecnost vitamini isl i malo sam se oporavio al ocni trazi sve iz pocetka i tako sad stigao gastroenteorolog koje trazi kolonoskopiju i td---pa cemo videti---
nadam se da ima neko ko je resio ovakav ili slican problem da cujem savet
hvalaaaaaaa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Sub Jul 31, 2010 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 10:36 pm
Postovi: 6
I meni su isto radili ultrazvuk abdomena i sve je u redu, a proverila sam i za helikobakteriju preko krvi i negativno je. Sada sam u fazonu da isprobam test intolerancije na hranu, jos mi je to ostalo, ne znam sta vise da radim, nasetala sam se po lekarima... I dalje osecam malaksalost i stalno sam umorna. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Sub Jul 31, 2010 10:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Dali si primetila reakcije na psihicko stanje--koliko uticaja ima---jel moguce da je na psihickoj bazi???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Ned Avg 01, 2010 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 10:36 pm
Postovi: 6
Sasvim je moguce da je na psihickoj bazi, ali dok sve ne proverim, ne mogu da budem sigurna. Videcu hoce li mi pomoci ako izbacim neke namirnice... Citala sam forume, a i moja drugarica je licno probala (test intolerancije)i pomoglo joj je kod malaksalosti, to je cudo za mene, ali kako vidim, ljudi su uglavnom zadovoljni. Videcemo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Ned Avg 01, 2010 4:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
malo sam citao o toj intoleranciji al nisam bas uveren---vise mi se cini da kad sam raspolozen i u pozitivnoj fazi i obuzet nekim poslom nemam ni gasove u stomaku niti ih pustam i podrigujem toliko?????
I ja sam krenuo sa ispitivanjima al vise zbog iridociklitisa nego sto mi zapravo cini svakodnevni problem al imam ih svakako samo nikad nekih tezih bolova ili sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Ned Avg 01, 2010 4:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
doktorka mi je preporucila (iberogast solutic)
jel to neko probao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Pon Avg 23, 2010 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 6:54 pm
Postovi: 3
vasa je napisao:
doktorka mi je preporucila (iberogast solutic)
jel to neko probao?


Ja sam ih kupila pre neki dan i počela da uzimam, javiću...za sad ne osećam ništa. Čak mi je danas bilo jako loše,ali to nema veze sa iberogast kapima, imala sam jake grčeve u stomaku, bolove u crevima, želudcu...naduven mi je stomak već mesec dana :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Ned Sep 26, 2010 11:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
i dalje se osecam malaksalo iako sam vec mesec dana na terapiji za kolitis--(asa-5 i durakol)
malo je bolje sa stomakom mada imam gasova u gornjem delu i moram da pritiskam rebra da bi izbacio gasove-podrignuo i onda nemam bolove pod rebrima--
trebam ovih dana na kontrolu
bio sam na planini desetak dana poceo bolje da se osecam-bas sam se nadisao--al kad sam se vratio opet sve po starom-
ima li neko ideju-savet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Sre Okt 20, 2010 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 6:15 pm
Postovi: 2
Pozdrav,

Mucim se sa prokletom bakterijom vec 5 meseci! Zavrsavam prvu terapiju sutra (1 nedelje antibiotici, 4 nedelje controloc), ali me i dalje boli, tako da mi se cini da nije uspelo:(
Tegobe ublazava caj od bokvice, narocito od sveze biljke.
Video sam i ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Broccoli_sprouts
-izdanci brokolija smanjuju broj bakterija. U inostranstvu postoje i tablete od toga, ali ne znam kako je kod nas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helikobakterija ili...?
PostPoslato: Čet Nov 11, 2010 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 11, 2010 9:02 pm
Postovi: 1
Da li moze kao posledica helikobakterije da se javlja neprijatan zadah? Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: