Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: NADIMANJE
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 22, 2009 11:43 pm
Postovi: 0
PRVO DA POZZDRAVIM SVE DOBRE LJUDE KOI SE TRUDE DA NAM POMOGNU OVDE,HVALA VAM PUNO.
Moj problem je stomak koi kad god nesto pojedem narednih par sati izgleda kao tempirana bomba u bukvalnom smislu te reci ,nemam nikakve bolove samo uzasan osecaj nadutosti da nekad ne mogu ni da sedim,ni da lezim ni da hodam koliko mi je neprijatno.Nisam primetila da je to od neke odredjene hrane jer mi se to desava posle svakog obroka i,Nisam bila kod lekara jer imam malo dete pa nema ko da je pripazi za to vreme a da je vodim sa sobom ne bih ako bas ne moram.Povremeno popijem ranisan on mi smanji napetost ali ne i nadutos inace ne jedem puno imam 50kg.hranim se redovno dorucak.rucak.vecera....vezbam svakodnevno,nekad imam osecaj da mi je zeludac visok ili je to mozda samo osecaj od tog pritiska ne znam.Molila bi vas za strucan savet i preporuku za neki vid lecenja ako je moguce da ne moram da se sa detetom setam po zdravstvenim ustanovama.Hvala puno
Sladjana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NADIMANJE
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 12:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
trebalo bi dati stolicu na analizu na bakteriej i gljivice... probaj sa kandida dijetom, mozes je naci na netu. Ukoliko ti se stanje popravi, uz obaveznu upotrebu Probiotika (meni dosta pomaze probiotk forte), znas neprijatelja. A onda je lako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NADIMANJE
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 12:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Sladjana imam isti problem. Doduse ja bolujem od Morbus Krona, pa to povezujem sa tim. Nadimanja su mi strasna, uvece izgledam kao trudnica u poodmakloj trudnoci. Hranu koja nadima sam zbog bolesti odavno prestala da jedem, tako da kao sto i ti kazes mislim da to nema puno veze sa hranom.
Pitala sam bas pre par dana mogu gastroenterologa sta da radim. Rekao mi je da bolje zvacem hranu i da pazim da kad gutam ne gutam puno vazduha. Rekao mi je i da ne pijem gazirano i da obratim paznju sta jedem. Iznenadila sam se kada mi je nabrojao tikvice i kajsije kao moguce uzrocnike (ostale sam i pre toga znala: pasulj, grasak, kupus, grozdje, tresnje......lista je podugacka).
Lekova protiv nadutosti ima vise, ali kao sto mi je dr. rekao a i ja iskusila - malo pomazu.
Pitala sam ga i da li je moguce da imam infekciju kandidom. Rekao mi je da se lekari oko toga vec godinama raspravljaju. Jedni su za to da je to bolest drugi da nije. Rekao mi je da je kod pacijenata sa hronicnom upalom (kao sto sam ja) to u principu skoro normalna stvar. Sa ovim poslednjim ne znam da li da se slozim sa njim.
Zeludac ti nije visoko nego ga naduli stomak tamo gura. Meni to cesto izaziva povracanje.
Potpuno te razumem i sa detetom - imam istu situaciju, ali ako to dugo potraje, moj ti je savet da se ipak obratis lekaru da bi utvrdio sta je ustvari uzrok....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NADIMANJE
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 9:21 pm
Postovi: 6
Ja ima jos veci problem...meni se pored nadutosti javljaju i gasovi i neprijatan zadah....stalno imam utisak da imam problem sa crevima... :cry:

_________________
Velicanstveno je sto sam pobedila svoju zemaljsku strast,pa i ako nisam u tome uspela blazenstvo sam ipak iskusila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NADIMANJE
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 8:58 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Dea, molio bih te da napises podugacku listu namirnica koje nadimaju. Zanima me da li je i pirinac medju njima, posto sam primetio da me i on nadima. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NADIMANJE
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 10:58 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Pored ostalih i ja sam imao nadimanje i pokusavao sa nekim lekovima cajevima i hranom (bas sam vodio racuna o ishrani) al na kraju mi savetovali da ispitam heicobacter i ustanovljeno 8 puta vise od dozvoljnog i sad sam bas na terapiji-koju mi je prepisao lekar opste prakse mada sje najbolje otici kod gastroenteorologa pa uraditi i gastrposkopiju.
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: