Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kubanska vakcina protiv raka pluca
PostPoslato: Sre Okt 03, 2012 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 02, 2012 11:59 pm
Postovi: 2
Ja sam nova na forumu, ne znam ni kako da se ponasam, sta da pisem, sta da mislim...
Mom ocu je pre par dana otkriven tumor na plucima, radio je juce biopsiju i cekamo nalaze. Zna se da je velicine 3x5 cm i sto je najgore pritiska srcanu aortu. Ne znam sta da mislim, kako da se ponasam. Jos ne mogu da verujem da se to njemu desava. Ne znam odakle da krenemo, roditelji ne zive u Beogradu, receno mu je da bi operacija bila rizicna i da mora da se operise ako je to moguce, u Beogradu. Gde da ga vodim, na koju instituciju da trazimo uput. Ima li neko iskustva, da mi bar nekako pomogne sa savetima.
Htela sam isto da se raspitam za ovu kubansku vakcinu. Kako mogu da saznam nesto vise o tome, koliko kosta, sta je sve potrebno, kome da se obratimo i na koji nacin. :(
Hvala unapred :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kubanska vakcina protiv raka pluca
PostPoslato: Sre Okt 03, 2012 8:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 4:46 pm
Postovi: 18
Draga Lana, odlicno znam kako se osecas, meni je tako bilo u junu mesecu, sva sam bila zbunjena, ljuta, tuzna... i jos uvek sam. Imali smo srecom neke dobre ljude koji su nam pomogli da tata ode na lecenje na VMA, ali i tamo ako odete i sa vezom morate biti spremni na sve. Mislim da je ta ustanova jos koliko toliko u ovoj zemlji dobra. Sto se tice operacije treba sacekati nalaze da vidite koji karcinom je u pitanju. Treba uraditi scintigrafiju kostiju, da se vidi da li se to zlo prosirilo negde na kosti. Nazalost, mom ocu jeste po svim kostima i operacija je nemoguca. Verovatno ce mu dati prvo hemoterapiju i zracenje, opet kazem nas slucaj gde je moj tata isao samo na palijativno zracenje (protiv bolova samo) i hemoterapiju.Trenutno je na proceni stanja. Znam ljude koji su se operisali na VMA i isto im je operacija bila rizicna, ali uspesna. Sto se tice vakcine imas posebnu temu ovde o tome Cimavax EFG. Iscitaj forum, ovde nazalost ima jako puno ljudi koji se bore za svoj ili zivot svog najmilijeg.
Meni su rekli da je vakcina oko 6000e ali samo te prve doze, valjda ih ima 4. Kontaktiraj Jelenu Zivojinovic u nasoj ambasadi na Kubi,lakse je sporazumeti se, jer sam ja skoro3 meseca u kontaktu sa njihovim klinikama i osim cene mi nista znacajno nisu rekli, a i engleski im je ocajan. Ako mogu jos nekako da pomognem tu sam.
I samo hrabro napred,ja jos uvek se nadam da ce se tata izvuci i to me drzi da ne padnem i ne pokleknem, jer sam mu sad najpotrebnija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kubanska vakcina protiv raka pluca
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 02, 2012 11:59 pm
Postovi: 2
Hvala ti puno. Nalaz je danas stigao, dijagnoza CARCINOMA PLANOCELLULARE NON KERATODE. Samo znam da je maligni, ostalo nista. Molim te ako mozes da mi pogognes da mi kazes kako da stupim do Jelene, da pozovem kubansku ambasadu, da idem licno, sta da radim.
Ja sam za subotu zakazala da odem kod nekog doktora Dragana Mandarica privatno, samo da mi protumaci rezultate. Nemam nigde nikakvu vezu, a verovatno i sami znate samo DOBAR DAN koliko kosta.
Molim te pomozi mi kako da stupim sa Jelenom u vezu. Nemam kome da se obratim, nisam iz Beograda, u kuci imam dve male bebe, radim, a ovo me je psihicki samlelo, ne znam ni sta cu ni gde cu pre. Jako sam potonula duhom.

Hvala Vam svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kubanska vakcina protiv raka pluca
PostPoslato: Sre Nov 07, 2012 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2012 9:19 pm
Postovi: 5
Ovako,ja cu ti reci sve sto znam o Kubanskoj vakcini zato sto znam citav proces. Oni vakcinom lece kada tumor dodje do cetvrte faze,sve nalaze je potrebno da posaljes Jeleni Zivojinovic a ja ti mogu naci njen email,cena jedne vakcine je 3000e,i terapija traje khm to nisam bas sigurna ali ja mislim 6 meseci. Za nekoliko dana ce te vakcine ovde biti uvezene sa Kube i moci ces cak i ovde da ih kupis. Jedan covek je ima tumor na mozgu i jako se uspesno leci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: