Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Pet Apr 01, 2011 9:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Mnogo inostranih preparata se spominje, medjutim, malo je informacija od ljudi koji ih koriste.
Dakle, da li je neko koristio ili koristi Leatril?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Sub Jun 18, 2011 8:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
evelina je napisao:
Mnogo inostranih preparata se spominje, medjutim, malo je informacija od ljudi koji ih koriste.
Dakle, da li je neko koristio ili koristi Leatril?



da li mislite na tzv. vitamin-B17 kojise nalazi u kosticama kajsija?

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Sub Jun 18, 2011 8:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Da, to je Leatril ili Amigdalin (baziran na vitaminu B17 koji se u najvecim koncentracijama nalazi upravo u kosticama kajsije).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 7:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
i mene zanima da li ga je neko koristio (bilo u obliku kostica bilo u izolovanom farmaceutskom obliku) i kakva su iskustva.

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
Moja mama redovno jede kostice kajsije, tj.od dana kada je krenula sa hemoterapijama. Ne mogu ti konkretno reci kakvi su efekti, ali cinjenica je da su joj nalazi uvek dobri, tacnije krvna slika je nakon svake terapije bila u granicama normale, a Tu markeri su, Bogu hvala, konstantno na normali. Pored kostica mama jede samo zdravu hranu, cvekla,sargarepa,brazilski orah, badem, lesnik, med plus, izbegava meso, mada ga se nije u potpunosti odrekla. Znaci nista vestacko, nikakvi lekovi ni dodatni vitamini u obliku tableta i sl. Za sada je dobro, videcemo za dalje.
Koliko su meni objasnili u radnji zdrave hrane, kostice kajsije mogu i treba da jedu i zdravi ljudi, naravno u manjoj kolicini. Postoji uputstvo na pakovanju koliko se kostica jede, ali u principu idu 2,3 po kg telesne mase.
http://www.galaksija.com/planeta/vitamin_B17.htm
ovde mozes dodatno da se informises. Nadam se da sam malo pomogao! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 9:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
ja bih to probala,
ali posto sam dosta citala ranije o tome,
saznala sam da za vreme 'terapije' ovim pomocnim lekovitim sredstvom ili kako vec da ga nazovem, ne sme se jesti secer, jer u suprotnom dolazi do trovanja odganizma (nekakav hemijski spoj cijanida se stvara u tom slucaju).

posto i voce ima u sebi secera, to znaci da se ne sme jesti ni voce, koliko sam ja shvatila.

kako se onda odreci voca, kada ga treba jesti jer je zdravo i korisno?

(takodje sam saznala da se te kostice trebaju jesti kada su dobro osusene.
secam se da sam kao dete imala prilike da sa ostalom decom iz ulice povremeno za vreme leta nalazim suve kostice od kajsija na betonu, ili smo ih sami skupljali i susili, pa smo ih onda razbijali o beton kamenom ili ciglom, i u slast jeli. imale su skoro isti ukus kao badem. i koliko se ja secam, nije nam nista bilo od toga.)

da li se tvoja mama odrekla i secera i voca za sve vreme dok koristi te kostice od kajsija, i koliko dugo ih koristi?

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 11:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Evo jedan koristan link: http://www.b92.net/video/video.php?nav_ ... 22&start=0
dr Petar Borovic prica o vodi, hrani, vodi i kosticama od kajsija. Mislim da je rekao sve sto vas ovde zanima. Inace nije lose pogledati sve emisije gde je dr Borovic gostovao.

Nadam se da ce ovo nekima pomoci, pozz

S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2011 4:51 pm
Postovi: 19
Ma neeee, samo je smanjila unos rafinisanog secera,tj.slatkisa, ali voce jede i to poprilicno, sto je po meni i zdravo za svaku osobu, bila zdrava ili ne. I ne mislim da se ta reakcija koju spominjes odnosi na vocni,tj.prirodni secer. Mama jede kostice od prve terapije, za koji dan joj sledi 6.hemo, sto znaci neka 4 meseca otprilike. Raspitaj se u prodavnicama zdrave hrane u kom sve obliku imaju kostice. Ja sam mami nasao susene, u pakovanju od 100gr.i kostaju oko 550-600 dinara. Poenta je da se kostice dobro iseckaju zubima i sto vise zvacu u ustima kako bi pljuvacka u sto vecoj meri odradila svoje.
Pozdrav, sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 11:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
pa ja ih vec uveliko susim, kako koju pojedem ja je operem pa na terasu na Sunce :lol:

ima kajsija na pijaci koliko hoces. zasto ih posebno kupovati?

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 1:21 pm
Postovi: 42
nebojsabljak je napisao:
u pakovanju od 100gr.i kostaju oko 550-600 dinara


plaćamo ih max 350din (100gr) www.plemic-komerc.com/proizvodi/21-jezg ... -100g.html

trenutno ih je teže naći, ali evo stižu nove

što se leatril-a tiče, moj otac je od februara do sredine aprila koristio novodalin i tada je urađen skener koji je pokazao da sve stoji kako je i bilo, dakle zaustavio se rast, a ni širilo se dalje nije. međutin, od aprila do početka juna je pio hunza preparat, ali na novom snimku ca masa je porasla i pojavila se još jedno "zrnce"!!! i naravno da mislim da ima veze što nije nastavio sa novodalinom. sada ponovo čekamo novodalin i više nećemo prestajati sa njim.

a ako nekome treba mogu napisati i kako da se naruči (bojim se da sam pravila ponašanja već prekršila ostavljajući prethodni link)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 11:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
jelenamk je napisao:
nebojsabljak je napisao:
u pakovanju od 100gr.i kostaju oko 550-600 dinara


plaćamo ih max 350din (100gr) http://www.plemic-komerc.com/proizvodi/ ... -100g.html

trenutno ih je teže naći, ali evo stižu nove

što se leatril-a tiče, moj otac je od februara do sredine aprila koristio novodalin i tada je urađen skener koji je pokazao da sve stoji kako je i bilo, dakle zaustavio se rast, a ni širilo se dalje nije. međutin, od aprila do početka juna je pio hunza preparat, ali na novom snimku ca masa je porasla i pojavila se još jedno "zrnce"!!! i naravno da mislim da ima veze što nije nastavio sa novodalinom. sada ponovo čekamo novodalin i više nećemo prestajati sa njim.

a ako nekome treba mogu napisati i kako da se naruči (bojim se da sam pravila ponašanja već prekršila ostavljajući prethodni link)


ja ne smatram da si prekrsila pravila, jer ovde na ovakvom forumu ne treba da vlada cenzura ako se ljudima tim informacijama pomaze! ovde smo da jedni drugima pomognemo korisnim informacijama i sirimo pozitivna iskustva.


sta je Hunza?

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Ned Jul 03, 2011 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 1:21 pm
Postovi: 42
Hunza je mađarski preparat koštice kajsija (b17), reiši gljiva i vitamin c u obliku kapsula. Pogledajte www.vitafree.hu/cgi-bin/e/eproduct.php?catid=47
To je moj tata koristio, jer smo mislili da je jeftinija i lakša za nabaviti varijanta novadalina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Sub Sep 24, 2011 1:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Postovi: 69
Laethryl ili Amygdalin koristi moj otac i dosta mu je pomoglo...
U stvari koristio je do pre tri meseca,odnosno sad vec 4 meseca,nakon prestanka koriscenja ,posle dva i po meseca bolest je uznaspredovala...
sada smo porucili novu kolicinu(dobavljamo ih iz Kanade) i idem sutra po njih...
Nadam se da ce ponovo pokazati svoje dejstvo i zaustaviti sirenje...
Piju se tabletice jedna ujutro ,jedna uvece uz dosta tecnosti.. Za siru informaciju o upotrebi imate kompletno uputstvo na sajtu novinarke IVONE ZIVKOVIC... Nadam se da ce vam svima koristiti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Sub Sep 24, 2011 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 11:47 am
Postovi: 31
Drago mi je sto cujem pozitivna misljenja u vezi Amigdalina koji se nabavlja iz Kanade. Dosta sam citao o vome i neko moje misljenje (a od par nutricionista sam dobio potvrdu) jeste da Hunza preparati koji se mogu dosta jeftini naći na našem tržištu nisu dovoljno učinkoviti kao što su to proizvodi koji se nabavljaju u inostranstvu.

Na zvaničnom sajtu gdje se prodaje Amigdalin su malo veće cijene i to je potpuno različito od Hunza preparata. Opet napominjem da lično nisam koristio ni jedno ni drugo, već je moj otac jeo koštice od kajsije ali mu nažalost u borbi sa tumorom mozga nije pomoglo. Mislim da one više služe kao dodataka prehrani a da treba tražiti nešto drugo. Svakako sve je korisno u odgovarajućoj mjeri...

Još neka iskustva ?! Pozdrav svima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leatril - da li ga je neko koristio
PostPoslato: Ned Sep 25, 2011 2:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2011 5:50 am
Postovi: 69
Upotreba,kako kostica kajsije,tako i vitamina B-17 je tesno povezana sa uzimanjem odredjene hrane i enzima,tako da to ogranicava na neki nacin koriscenje.
Zato sam i naveo da se mora koristiti detaljno uputstvo. Na primer:ni krompir ne bi trebao da se jede dok se piju te kapsule vitamina b-17.
Sustina je da se ,koliko sam ja mogao razumeti,u vitaminu B-17 secer nalazi oko otrova-cijanida,pa kada celije raka koje se inace hrane secerom krenu da prozdiru secer,prozderu i cijanid koji ih ubije...
Moj otac je uzimao tempom -sedam dana 3 x1 kapsulu,a zatim ostatak 2 x 1 kapsulu na dan.
Trudio sam se koliko sam mogao da se to pravilo ispostuje...
Nakon prve operacije (orhideoktomija) tek posle tri meseca sam obezbedio B-17 u kapsulama i smatram da mu je dosta koristilo. Mada za to nemam neke shire laboratorijske dokaze.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: