Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: pregled dojki ......strah
PostPoslato: Čet Avg 17, 2006 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 10:27 pm
Postovi: 4
Imam 22 godine i mislim da slicne probleme ima jos devojaka te me zanima sledece. Na desnoj dojci uvidela sam sumnjivu promenu u vidu stvaranja malog "baloncica" koji je pritom bolan na dodir. :evil:

Znam treba otici lekaru odgovarajuce specijalnosti. ALI mnogo se plasim prosto nemam hrabrosti da odem tamo gde treba (najverovatnije) IORS ili slicna ustanova. :oops:

O tome sam razgovarala sa drugaricom posto ni roditeljima jos nisam rekla, ona mi je rekla kako to izgleda te da bas nije prijatan pregled kada hirurg pipa dojke ali da je to nesto sasvim normalno sa cime se slazem te nemam nikakvih problema sa tim da odem na pregled da mi lekar specijalista (suprotnog pola ) pregleda dojke ma koliko to moze biti ne prijatno pogotovu ako u ordinaciji ima jos prisutnih npr. studenata na praksi kao sto je bio slucaj kada je moja drugarica bila na pregledu, ok sve je to normalno i sa tim nemam problema :-? :roll: i ako moja drugarica misli da je to posto mi nudi kao podrsku da podje samnom na pregled. :D

DAKLE moj problem je ovde strah od toga sta se pojavilo i sta moze biti dalje, uzasno se plasim PA KAKO DA TO PREVAZIDJEM I KAKO DA IZBEGNEM STRAH? :oops: UZASNO SE PLASIM STA Da RADIM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 18, 2006 1:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Nemoj da se plasis, ja sam pre godinu dana otisla kod infektologa na pregled zbog neke zljezdice na vratu i ona zena mi prepipa prepone i pazuh i kontatuje da imam cvotic velicine zrna graska u predelu pazuha prema dojci. Zena me odmah uputi na onkologiju u Kamenicu i ja tako prepadnuta odem da zakazem i posto je doktor video u kakvom sam stanju primi me odmah. Veruj mi da nije nista strasno niti tako neprijatno. Pregled dojke pulpacijom je mala maca u odnosu na ginekoloski. Znaci bez opterecivanja tim. Idi i videces da je to neka glupost, kao i kod mene sto je bila.
Obavezno idi, nemoj sebi produzavati agoniju!
Javi kako je bilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 18, 2006 11:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 10:27 pm
Postovi: 4
Cula sam od drugarice kako to izgleda (pregled dojki) , ali da li je bas toliko bolan :roll: i zbog bola neprijatan.... ? :evil: ...... ipak kad se mora..... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 19, 2006 12:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Ovako, meni je radjen pregled dojke pulpacijom (prepipavanjem) i nisam osetila apsolutno nikakav bol. osecaj je isti kao i kada radim samopregled dojke.Neznam kakve ti informacije imas i kakav pregled je bio u pitanju, ali ovaj pulpacijom mene nista nije boleo.


Poslednji put menjao joldicka dana Sub Avg 19, 2006 12:49 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 19, 2006 12:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Ovako, meni je radjen pregled dojke pulpacijom (prepipavanjem) i nisam osetila apsolutno nikakav bol. osecaj je isti kao i kada radim samopregled dojke.Neznam kakve ti informacije imas i kakav pregled je bio u pitanju, ali ovaj pulpacijom mene nista nije boleo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 21, 2006 11:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
Ne boli pregled dojki, sem ako pregleda neko nestrucan....
Zaboga, zakazi na onkoloskom, mada se sad mozda ceka malo duze. Uostalom mozes i privatno kod nekog lekara sa onkologije da ides........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 10, 2006 5:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Mozda je malo kasno za odgovor, ali moze da koristi nekom drugom. Pregled se radi palpacijom a ne pulpacijom kako je to neko napisao. To je obcno opipavanje dojki i podpazusnih zlezda i naravno da ne boli nista i nije cak ni neprijatan, a traje zanemarljivo tj. kratko. Posle toga je najbolje uraditi ulta zvuk, i to je uglavnom to. Strah je uglavnom suvisan, jer vecina mladih devojaka ima cisticne dojke i vecinom se radi o tome kad sami sebi nesto napipate, ili eventualno o fibroadenomu, sto je takode benigno. Sto se tice studenata, pa i oni moraju nekada od nekog nauciti, pa ne vidim gde je tu problem. Zar ginekolog gleda svoje pacijente kao seksualne objekte? Naravno, ne!!! Isto vam je i sa pregledom dojki!! Tako, bez brige na pregled, sigurna sam sa je Vas cvoric benigne prirode!! Srecno!!!
P.S. Ako biste ipak da izbegnete studente, sad je jos uvek raspust, te posetite vaseg lekara sad!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 19, 2009 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2009 11:49 pm
Postovi: 4
Lokacija: Banja Luka
Ne znam koliko kasnim na temu!
Prvo da kažem da možete reći da sam nezrela i neodgovorna ali evo šta se meni dešava: Još od moje 13-14 godine, znači netom što su mi grudi počele da se razvijaju, na lijevoj dojci na bradavici počeo je rasti neki mali izrastak. Kao da se odvojio djelić bradavice koji se sada hibridno narastao. Na dodir rekla bih da je vodenkast unutra, ili da je to neki gnoj ... šta već.
Iste je boje kao bradavica. Na dodir me ne boli. Čini mi se da na njemu ne postoje nikakvi nervni završetci, jer i kad bih jako stisnula ne bih osjećala bol. Poprilično je hladan, znači kao da krv ne cirkuliše kroz njega.
Ponekad osjetim blagi neprijatni, kiselkasti miris na tom mjestu.
Moram da napomenem da mi je sad 20 godina. Do sad nisam otišla ljekaru, jer sam se plašila reći bilo šta nekome o tome. I danas mi je neugodno i bojim se. Sama ne tražim pomoć, jer ne znam kojem se uopšte ljekaru obratiti za pregled dojke. Ne znam koliko koštaju pregledi. Još uvijek me roditelji financiraju, a ne bih željela da znaju za to. Ne želim da se i oni zabrinu unaprijed. Ako nije ništa opasno, dovoljno imaju problema, ne treba im i ovo. Poslednjih mjeseci me hvata panika zbog toga, bojim se da bi to moglo biti teško oboljenje.

_________________
Stid me nije ni da ti priznam kol'ko ne uživam što s drugim varam te, toliko uživam koliko boli te....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 12:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ne razumem destruktivni deo ljudske prirode!

Pa je li lakshe da sedite kucama pored kompjutera ili da odradite pregled kao jedan posao i da posle mirno zivite?

Pregled nije ni bolan niti preterano nelagodan, vishe je problem shto smo svi vaspitavani da je sramota prichati i pipati seksualne organe.


Ne posmatrajte pregled kao sramotu i strah vec kao posao koji mora da se odradi s obzirom da zivim u zemlji koja je posle bombardovanja iskusila ogroman porast maligniteta dojki kod zena.


Obe ste mlade osobe i kao medicinski radnik najstrozije vas obe kritikujem sto ste neodgovorne prem asebi i svom telu. Iskoristite benefite toga shto zivite u 21.veku, posvetite sebi dan u toku meseca, svom telu, jer nece vas vishe mama za ruku voditi nigde, sada ste odrasle.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2009 11:49 pm
Postovi: 4
Lokacija: Banja Luka
Svjesna sam koliko može biti opasno, zato me panika i hvata.
Nije problem ići ljekaru, mene što se tiče radila bih sistematske preglede svake godine, da budem sigurna da je sve ok.
Ali problem su finansije! Možda bi bile manji problem da dopustim da to i moji roditelji znaju, ali šta bi i oni kad su oboje nezaposleni, kao i sama.
Može li mi neko reći bar otprilike cijene u bolnicama, u privatnim ordinacijama???

_________________
Stid me nije ni da ti priznam kol'ko ne uživam što s drugim varam te, toliko uživam koliko boli te....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 1:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Zar nemas zdravstveno osiguranje? Sto bi ishla na pregled u privatnu praksu?

I na koji konkretno pregled mislish?

Kompletan ginekoloshki, ili samo ultrazvuk dojke?

UZ je oko 1200, 1400 din privatno, zavisi od ordinacije, ima i za jeftinije!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2009 11:49 pm
Postovi: 4
Lokacija: Banja Luka
Sad mi je najvažniji pregled dojke,odnosno da provjerim da li je to samo nešto bezopasno ili treba da se zabrinem.
Živim u Republici Srpskoj (vjerujem da su cijene tu negdje kao i svega ostalog),ne osiguranje nemam, jer nemam na osnovu čega da ga dobijem.
Potrudila bih se da se snađem već nekako, ali nisam imala pojma ni otprilike koliko mi treba ni novca, ni gdje da idem.....
Već neko vrijeme se raspitujem o ginekološkim ordinacijama ovdje u gradu, istražujem na internetu sve što ima veze sa oboljenjima dojke, jer se plašim već.

_________________
Stid me nije ni da ti priznam kol'ko ne uživam što s drugim varam te, toliko uživam koliko boli te....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 1:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nema svrhe da chitash o oboljenjima i simptomima jer nisi struchna da procenish promene, to radi struchnjak a posle prvog pregleda ce i tebe nauchiti kako se to radi.

A zar nemash neku drugaricu da uzmesh njenu knjizicu i odesh na pregled drzavno? Trgni se i snadji se ako si vec u problemu.

Zivot je samo jedan.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2009 11:49 pm
Postovi: 4
Lokacija: Banja Luka
U pravu si imam drugarica! Ali kad me uhvati panika to mi i ne padne na pamet! :roll:
Hvala ti mnogo na pomoći!!!!
Neću čekati više, odlazim na pregled čim prije!

_________________
Stid me nije ni da ti priznam kol'ko ne uživam što s drugim varam te, toliko uživam koliko boli te....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 2:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Do kraja nedelje da si otishla inace cemo te izbaciti sa foruma :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: