Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: karcinom debelog creva i novi veliki tumor u abdomenu
PostPoslato: Sre Apr 03, 2013 5:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 2:20 am
Postovi: 24
Baba je pre dve godine operisala adenokarcinom ostranjen joj je veliki tumor,bez metastaza,stavljena kolostoma trajna koja funkcionise i dalje .E sad su joj nasli blizu levog bubrega ali kazu da ne znaju tacnu lokaciju do skrenera,a mene zanima blizu kog organa i gde to moze da se nalazi,jer pokusavam da sklopim neku sliku jer sam jako jakoooo zabrinuta.Anemicna je ,gvozdje joj je 7 2.6 eritrociti,od bolova samo leva noga je boli...je l ima neko bilo kakvu informaciju totalno sam van sebe od straxa i svix mogucix negativnix kreacija u svojoj glavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom debelog creva i novi veliki tumor u abdomenu
PostPoslato: Sub Apr 06, 2013 12:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Lokalni recidiv, konglomerat uvecanih limfnih cvorova, karcinoza peritoneuma, nesto sto nema veze sa prethodnim tumorom...
Sve u svemu postoje tri razloga zasto je kolostoma i dalje tu:
I) radjena je amputacija rektuma (po Milesu) zbog nisko polozenog tumora u zavrsnom delu debelog creva - uklonjen je kompletni zavrsni deo creva, pa se nema sta rekonstruisati,
II) radjena je samo kolostomija zbog neresektabilnog karcinoma debelog creva,
III) radjeno je nesto, ali se iz nekog razloga (prosirena bolest ili lose opste stanje pacijentkinje) rekonstrukcija ne preporucuje.
Koja je od ovih varijanti niste napisali, a to jako mnogo znaci, za to sta ocekivati.
NIste napisali ni koji je tumor i cega, koliko je prosiren, kakav je odnos prema drugim organima i kojesta drugo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom debelog creva i novi veliki tumor u abdomenu
PostPoslato: Ned Apr 07, 2013 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 2:20 am
Postovi: 24
I) radjena je amputacija rektuma (po Milesu) zbog nisko polozenog tumora u zavrsnom delu debelog creva - uklonjen je kompletni zavrsni deo creva, pa se nema sta rekonstruisat
Ova varijanta je ...radjena joj je kolposkopija do 30 cm i tu je sve cisto,kao i na zeludcu.
Ne znam uopste koji je karcinom skener je u utorak u sredu ce se znati i polozaj njegov...ja sam xtela pre skenera nekako xipoteticki da povezem gde moze da se nalazi ...ona ima bol u levoj nozi,a ta promena tj tumor je blizu levog bubrega....ne znam da li to ima veze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom debelog creva i novi veliki tumor u abdomenu
PostPoslato: Sre Apr 10, 2013 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 2:20 am
Postovi: 24
Imam nove informacije ,NEKA MI BILO KO BILO STA KAZE BICE MI OD POMOCI.
Doktor mi je rekao da na skeneru se vidi tumor cisticni,ili je nesto sa crevima,ali verovatno je tumor,hirurg trazi dalje pretrage a doktor koji je vodi ne zna sta vise da uradi sem tumor markera i snimice joj kuk zbog bola u levoj nozi da vidi da nisu metastaze.Pitao me je je l imam neku vezu............odakle mi.Jedina alternativna mi je da molim doktora koji je prvi put operisao da pogleda nalaze sadasnje.Inace nigde nema metastaze,ni jetra,pluca itd....
Ali ne zna se odakle tumor potice i cemu pripada,mada doktor predpostavlja da je u slobodnom prostoru negde ispod levog bubrega jer ona tu nema creva,jer su joj ostranjena.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: