Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Radijalis
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 10:30 pm
Postovi: 1
moj problem je nastao 2.dec 2008 god kada sam pao sa krova visina je bila od prilike 8-9 metara i prilikom pada sam slomijo lijevu ruku. iznad lakta tačni je pukla na sredini i to prelom lijevog humerusa kao da je prerezana kost.
operativna intervencija: Repositiocruenta et ostesythesis sec.OA,Drainage
Traspositio n.radialis sin. medialis 11.12.2008

e sad nakon svega idem na terapije za oporavak radijalisa

sadašnji problem je lakat koji se ne moze ispraviti trenutno stolji u položaju od 70 stepeni a i šaka ni efektivna prsta na mogi puno ispraviti niti ih saviti da stisnem šaku. kada pogledaš ud nokta imaju 3 zgloba 1i2 savijem skroz ali 3 nemogz skroz saviti savijem malo i onda nastaje bol. i šaku ne mogu podići

mene zanima sledeće koristijo sam inekcije Milgama terapija svaki dan po 1. 15 kom dali bi mogo da nastavim sa tom terapijom inekcija koji se primaju u debelo meso. ili imali neka krema za masažz šake i skidanje otoka sa šake. kako vezbati šaku trenutno sam na terapijama elektro stimulaciji šake i laser za iztezanje lakte.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 9:58 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Ogranicenje pokreta lakta posle povrede moze da bude posledica mnogo stvari. Najcesci su uzroci dugotrajno nosenje imobilizacije ili povreda neke od zglobnih povrsina samog lakta, koja na pocetnom snimku ne mora ni da se vidi. Ovaj problem se najcesce uspesno resava fizikalnom terapijom koja je cesto dugotrajna.
Nisam siguran sta je uzrok ogranicenog savijanja prstiju sake. Naime, radialis je zaduzen za ispravljanje, a ne za savijanje prstiju, tako da ovo sigurno nije posledica ostecenja radialisa.
Sto se tice skidanja otoka sake i vezbi za saku, to je u nadleznosti terapeuta i fizijatra pa morate njih da pitate.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google Adsense [Bot] i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: