Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: smrznuta kolena ?
PostPoslato: Čet Feb 17, 2011 5:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2011 5:37 pm
Postovi: 2
pozdrav,
imam 18 godina, i imam problema sa kolenima. tacnije, kad igram bilo koji sport, npr. kosarku, dok igram 2 sata nemam nikakvih problema, kad dodjem kuci kad se ohladim pocne da mi se javljaju bolovi u oba kolena. i to traje nekoliko dana, jacina bola zavisi od toga koliko sam igrao. kad odmorim nekih nedelju dana, bol prodje, mozda neki vrlo mali, ali mogu bez problema opet da odigram, ali onda sve ponovo... to mi se pojavilo prije leta, ali tokom leta, zivim na moru, po citav dan sam na plazi i tokom plivanja nemam nikakvih problema, plivam citav dan i uopste me ne boli...bio sam kod doktora , dao mi je fastum gel ali od toga nema srece...e sad on mi je rekao da mogu da snimam ali vjerovatno time nista necu dobiti jer su oba u pitanju i da je sigurno od voznje motora, vozim motor vec 4 godine, i to sam ga vozio svake zime...nekih 25000km :) ... on mi je rekao da su sigurno promrzla kolena i da je potrebna pauza sto se tice aktivnosti...
Sta mi vi predlazete da radim, i ima li neka terapija...plivanje mogu tek na ljeto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: smrznuta kolena ?
PostPoslato: Čet Feb 17, 2011 5:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Da svakako uradite analize , da iskljuchite bilo kakvu pojavu artritichnih pojava na zglobovima!

Da bandazirate kolena kada trenirate, sta god da trenirate i kad god da trenirate! I naravno da dozirate sebe, ako vec znate kada se bolovi, posle koliko jakog treninga, javljaju, onda cete znati da sebe u odredjenom trenutku zaustavite, jer ako trening niej dobro doziran, shto je kod vas vec sluchaj, na taj nacin zvoje zglobove jos vise unistavate.

I da NIKADA na motor ne sedate bez zastite za kolena! Ovakve promene na kolenima su zapravo najcesce kod osoba koje se motociklizmom ne bave profesionalno, tj koje voze motor bez potpune zastite, stitnici za listove, kolena, polni ogran, kornjaca za gornje ekstremitete. Ali da ne idemo daleko, sta je tu je.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: smrznuta kolena ?
PostPoslato: Pet Feb 18, 2011 2:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2011 5:37 pm
Postovi: 2
ma motor ostavljam u garazu i do leta ga vise ne diram...samo da me prodje ovo :@


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: