Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hrkanje kod deteta
PostPoslato: Čet Mar 24, 2011 8:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2011 8:15 am
Postovi: 10
Pozdrav svima. Moja bebice skoro svake noći hrče, lekarka je skoro pregledala sve je OK. Meni se čini kao da joj se nakupi pljuvačke od zubića kako rastu pa to izazove hrkanje. Čistila sam joj nos-nema ništa kao da je negde između.
Možda neki savet kako da joj pomognem, pošto je to noću probudi.Ne znam da je tu nešto ne boli?
Šta bi to moglo da bude, ako nije od pljuvačke?

Unapred hvala.
marijana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hrkanje kod deteta
PostPoslato: Čet Mar 24, 2011 5:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
I moja cera(3,5) u poslednje vreme hrce kod nje je u pitanju nosni krajnik ili polip (nisam sigurna dal su to dve razlicite stvari, posto idem kod nemackih lekara). E sad mislim da ovaj problem ne bi trebalo da se javlja kod tako malih beba.
Da nije mozda beba malo prehladjena? Hoce i kad su malo bolesni....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hrkanje kod deteta
PostPoslato: Čet Mar 24, 2011 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2011 8:15 am
Postovi: 10
Nije prehladjena a nisam se dobro izrazila nije baš bebica ima skoro 14 meseci. Ko zna možda je isti problem, sačekaću malo pa možda opet kod lekara. Sve najbolje tvojoj bebici želim.
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hrkanje kod deteta
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 12:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ha, ha ni moja vise nije bebica za dva meseca puni 4-tu godinu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hrkanje kod deteta
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2011 8:15 am
Postovi: 10
ispravka ćerkici :D . Kad god sam kod kompjutera moja devojčica se nađe tu da mi smeta, pa brzo kucam da ne bi ona dodala nešto, pošto je to napad na tastaturu, miša, žice i ostalo :-? . Pa nekad nešto i pogrešim u toj frci.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hrkanje kod deteta
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 12:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ah, ma meni je to bilo bas simpaticno. U tom uzrastu je i moja obozavala PC. Sad je ne zanima, vise voli da kreativne zanimacije.
Inace bas je cuh sinoc kako hrce li hrce....videcemo, pedijatar je rekao da sacekamo sa operacijom tih polipa bar do 4 rodjendana (valja postoji mogucnost i da se sami povuku) a sad ide i lepse vreme pa se nadam da ce se bar do jeseni problemi sa kasljanjem/nosicem srediti....
A na jesen ce imati vise od 4 godine, pa ako problem bude i dalje tu, razmislicu o toj operaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hrkanje kod deteta
PostPoslato: Pon Mar 28, 2011 10:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Polipi? Polipi najčešće nastaju na terenu hronične upale . A najčešće uzrok tih upala je alergija na prašinu ili polen. Tako da ako niste pogresili u nazivu onda treba da ispitate uzrocnike.
Dakle, ne bi bilo loše da se urade alergološki testovi pre , prosto bi se sve dodatno razjasnilo. Mada sumnjam da je to u pitanju kod tako malog deteta verovatno mislite na uvecan treci krajnik sto je naj normalnija pojava u tom nekom periodu od godinu dana pa na dalje.Kod svake prehladice uvecava se uglavnom taj treci krajnik i prouzrokuje hrkanje.Pored hrkanja treci krajnik zna da pridonosi i upalama srednjeg uha svojim pritiskom.Treci krajnik se operise i to se uglavnom preporucuje i pre trece godine a kamoli posle cetvrte ako je zaista potrebno jer samo pogorsava stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hrkanje kod deteta
PostPoslato: Uto Mar 29, 2011 2:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ovde lekar to zove Polip, sad pretpostavljam da nije rec o krajniku posle vaseg objasnjenja. Naime ona celu zimu kaslje i to se uglavnom zavrsava upalom pluca. Lekar (pedijatar a i ORL) kazu da dete ima "vodu" u usima i da to ukazuje na Popile koji verovatno onemogucavaju normalno disanje pa zato dolazi do cestog kaslja i to se zavrsava ko po pravilu upalom pluca.
Inace nikada nije imala upalu uha vec samo to dosadno ucestalo kasljanje u poslednje dve zime (oktobar-februar). Prasinu se trudim da cistim sto cesce a polena u to vreme valjda nema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hrkanje kod deteta
PostPoslato: Sre Mar 30, 2011 7:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2011 8:15 am
Postovi: 10
Moja devojčica uopšte ne kašlje jedino hrče,nema ništa u nosu. Mislila sam da nije treći krajnik, ne bih da joj se nešto iskomplikuje. Šta bih ja kao roditelj mogla da preduzmem,ako je treći krajnik, a da nisu lekovi?
pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hrkanje kod deteta
PostPoslato: Sre Mar 30, 2011 11:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
mns je napisao:
Moja devojčica uopšte ne kašlje jedino hrče,nema ništa u nosu. Mislila sam da nije treći krajnik, ne bih da joj se nešto iskomplikuje. Šta bih ja kao roditelj mogla da preduzmem,ako je treći krajnik, a da nisu lekovi?
pozdrav svima

Sorry nisam lekar al koliko sam se raspitala posto moj mali ima problema sa trecim krajnikom nema puno pomoci penicilin, antibiotici i operacija.Hrkanje kod male dece jeste uglavnom izazvano uvecanjem treceg krajnika .Moj mali cak ni nema one klasicne upale kao vecina dece kada kazu da krajnici prakticno trule pa ih zbog toga operisu on samo ima uvecan treci krajnik koji vrsi pritisak na eustahijevu tubu pa dolazi do nagomilavanja tecnosti i takozvanog negativnog pritiska u srednjem uhu sto izaziva privremene slusne probleme i pored hrkanja ovo je bila indikacija za operaciju treceg krajnika ovo je cinimi se isto kao i kod Deinog deteta nije voda u usima nego se to zove sekret .Sto se tice upale pluca to mi je stvarno cudno zato sto uglavnom infekcije gornjih disajnih puteva se zadrzavaju gore a vama to ide i na pluca.Inace sekret u usima nije za igranje postoji aparat koji se zove timpanometar nadam se da su cerkici merili pritisak u usima ako su joj vec dijagnostifikovali tecnost u srednjem uvu.Taj aparat pokazuje vrsu pritiska u krivama i taj pritisak se mora pratiti ako se cesto gomila ta tecnost lako moze doci do pucanja bubne opne i do infekcije a ponekad se ta bubna opna mora hirurski otvoriti i drenirati malim cevcicama al to je vec duga prica.Dea insistirajte da vam se to prekontrolise , mi redovno kontrolisemo i mucimo se vec godinu dana sa tom tecnoscu i razna merenja su utvrdila da postoji vec i malo ostecenje sluha trajnog karaktera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hrkanje kod deteta
PostPoslato: Sub Apr 30, 2011 6:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Melita hvala na savetu. Moracu da odem ponovo kod dr. Nista joj nisu merili (sem kad se rodila) ovde su lekari....bolje da ne pricam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hrkanje kod deteta
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 9:02 pm
Postovi: 1
Mom sinu je hrkanje prestalo posle uklanjanja treceg krajnika sto je verovatni i najcesci uzrok hrkanja kod dece.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: