Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: za dr Ivicu ili ko zna
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 5:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Postovani dr molila la bih vas za savjet Sve je pocelo prije 3 dana poslije rucka sam pocela osjecati da mi srce cudno lupa kao da skace pa se smiri i sve tako To me drzi evo 3 dana samo sto sam danas dobila periodu ranije 8 dana
Posto me to pocelo plasiti otisla sam dr i kad sam mu sve ispricala pitao me dali sam osjetila jo neke simptome PMS-a i kao nabrekle grudi dobitak na tezini od 2 kile kad sam sve to potvrdila rekao je to su hormoni Posto ja imam 38 godina kao sve se mjenja provjerio je pritisak kaze normalan mislim da je donji bio75 ali da mi srce puno tuce preskace kao osjeti nepravila rad Ponudio mi je betablokatore ali kaze ma ne treba proci ce samo od sebe kad se sve smiri i ekg da se narucim mada kaze ni to ne treba
Ja sam dosla kuci popila jedan diazepan i malo je lakse ali u meni je strah
Molim vas dr da li sve te simptome lupanja preskakanja mogu biti od hormona i sta mi savjetujete
Inace ja sam prije 2 godine radila sve kontrole sca ultrazvuki ostalo i tad je bilo ok da li sad moram sve da ponovim
Jos mi je dr rekao da su zene zasticene od srcanih bolesti do meneopauze je li to tacno
I jos nesto patim od anksioznosti vec dugo
Asad me i glava razara savjet molim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 5:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
tegobe koje ste naveli mogu biti uzrokovane hormonskim statusom ali i ne moraju! moguce je da se kod vas javio poremecaj ritma ili sprovodjenja i bilo bi dobro da uradite holter monitoring i otklonite dilemu.
zena je u reproduktivnom periodu zasticena od koronarne bolesti, i ta zastita prema podacima studija traje oko 10-tak godina nakon menopauze. zastita se ne odnosi na poremecaje ritma i sprovodjenja.
s obzirom na podatak o anksioznosti, bilo bi dobro da holterom rascistite svoj kardioloski status.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 6:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
U potpunosti se slazem sa svim sto je kolega napisao. njegova je kompetentnost za kjardiologiju mnogo veca od moje, pa mozete slobodo poslusati sta drbgd pise i savetuje.

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 6:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
hvala vam puno na odgovoru
Napravi cu termin kod dr a do tada da vas pitam ako nisu hormonu da li je nesto opasno moze li cekati termin kod dr
I sta da radim do tada
unaprijed zahvaljujem
I jos nesto ako su hormoni kad treba da prestane ili traje koliko i menstruacija


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: