Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Voćne kiseline
PostPoslato: Ned Apr 10, 2005 2:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Da li na nasem trzistu postoji neka maska za lice na bazi glikolne kiseline?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 11, 2005 9:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Mozes da nadjes na internetu neke sajtove koji prodaju glikolnu kiselinu u razlicitim procentima kao i maske.Sad vec kad dolazi suncano vrijeme ne bi smjela da koristis tu kiselinu,jer se moze javiti reakcija u vidu crvenila.Cini mi se da sam ja na diskusiji Roaccutan vec dala ime tog sajta koji prodaje te pilinge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 16, 2005 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2005 12:14 am
Postovi: 27
Pokusavala sam da pronadjem koji je sajt u pitanju ali nisam uspela. Je l' nije problem da mi napisete kako se zove? I uopste da li znate koja maska na bazi te kiseline je najbolja? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: AHA
PostPoslato: Sub Apr 16, 2005 10:16 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Da li mora da bude čista glikolna kiselina ili može bilo koja maska sa voćnim kiselinama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 16, 2005 11:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Ja koristim za ciscenje lica cleanser na bazi glikolne kiseline iz kolekcije Mene&moy(skin rejuvenation program) i dosta mi je dobar. Znam da je glikola kiselina dobra za bubuljice pa sam zato mislila da povremeno stavljam i neku masku sa istom kiselinom. U principu ne mora da bude maska bas sa tom kiselinom, moze i sa bilo kojom vocnom kiselinom. Koju biste mi preporucili i gde modu ga je nadjem? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 17, 2005 9:33 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Ostavite mi malo vremena da razmislim i napravim dobar izbor.
Dobicete odgovor do sutra. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 17, 2005 10:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Vazi. Hvala puno.
Inace, ja za lice koristim ujutru benzac 5, a uvece dercome active. Od maski stavljam samo glinu, a cleanser pomenut u mojoj prethodnoj poruci i ujutru i uvece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 8:29 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Dercom active je prilicno dobar preparat sa 10 % glikolnom kiselinom. Narocito su bili odusevljeni muski pacijenti sa borama smejalicama jer nije parfimisan i nije mastan. Bojim se da u kombinaciji sa benzac 5 ne isusi kozu. Onda se mora dobro vlaziti

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 8:29 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Niste mi rekli da koristite Dercom aktiv. On u sebi sadrzi vocne kiseline i mislim da Vam maska onda nije neophodna. Razmislite, pa se javite ponovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 12:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Dercome active koristim intenzivno vec mesec dana. Ja sam mislila da dodam i jos neku masku, ali ako vi mislite da nema potreba onda cu poslusati vas savet.
Inace, ima jako masnu kozu tako da izbegavam da pored pomenutih preparata koristim dodatne kreme, jer se plasim zamascivanja. Kad vidim da mi se koza poprilicno isusila onda je par dana ujutru umesto benzaca mazem panthenol gel. Njega takodje koristim i kao podlogu za puder u kamenu. Da li mislite da je on dobar izbor? Postoji li neka druga krema koja bi mi vlazila lice, a ne mastila i koju bih moga da koristim?
Imam jos jedno pitanje, pore su mi jako prosirene i jako brzo se pune. Idem jednom mesecno kod kozmenticara, ali cini mi se da bih mogla i da idem na 15 dana kojom brzinom se one pune. Postoji li nesto sto bih mogla da korosim a da bi uticala da pore?
Hvala Vam puno!
Veliki pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Cini mi se da je ovo sajt gdje prodaju vocne kiseline

w.w.w.naturalskinshop.com.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 5:28 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Ako Vam Panthenol gel prija, nemojte ga menjati. Ima kvalitenijih preparata za vlaženje (po sastavu), ali nisam za menjanje ako nešto prija, bez obzira što nije "ultra" kvaliteta.
Probajte tretman voćnim kiselinama po Muradu, koncentracija 40%, jednom nedeljno, u kozmetičkom salonu. Tačnije, pripremite se za taj tretman, jer s prvim suncem AHA su kontraindikovane. Do tada (jesen) može jako biti od koristi enzimski tretma za masnu kožu Muradovim enzimima.
Oba tretmana deluju seboregulatorno, smanjuju i čiste pore, uklanjaju u određenoj meri ožiljke.
Ako imate još pitanja, javite se. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 11:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Hvala Vam puno. Zamolila bih Vas da odgovorite na jos neka pitanja ako Vam nije problem.
Da li te tretmane mogu da radim samo u salonima ili je moguce da kupim preparat i sama ga primenim?
Da li mogu i tokom leta, zbog sunca, konstatno da koristim benzac i dercome activ?
Koju kremu biste mi kao kvalitetniju preporucili umesto panthenola? Pitam cisto da bih znala sa kojom da probam u slucaju da primetim da mi on vise ne prija u istoj meri.
Jos jednom veliko hvala i veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: AHA
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 8:36 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Tretman vocnim kiselinama po Muradu, u koncentraciji od 40% mozete raditi iskljucivo u salonu.
Kada krene sunce, prestanite sa koriscenjem Dercom act. On u sebi nema visoku koncentraciju AHA, ali je mozda bolje da ne reskirate pa dobijete neku flekicu od sunca.
Probajte Apaisac ili Hydrocristal za vlazenje koze, brenda Uriage.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 22, 2005 11:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Je l' mozete da mi kazete neke salone u kojima se rade ti tretmani, posto u salonu koji ja posecujem ne rade? Koaj je otprilike cena jednog tretmana i koliko bi puta trebalo ici da bi se videli neki efekti?
Veliki pozdrav i hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: