Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: crvenilo i svrab!
PostPoslato: Ned Mar 23, 2008 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:07 pm
Postovi: 18
Juce mi se na kozi pojavilo crvenilo kao kada opece kopriva koje svrbi i sto se vise cesem, to se vise siri. Na laktovima mi se pojavilo to isto pre mesec dana , pa se izgubilo, a sada se opet pojavilo i n alktovima, na preponama, na listu i cini mi se da me celo telo svrbi! Bila sam juce u solarijumu, ali i pre neki dan i tada se nista nije desilo, bila sam i pre dva meseca,, ni tada se nista nije desilo, ne secam sa da sam ista specijalno jelaod cega bi mogla alergija da mi se pojavi... MOlim vas, pomozite mi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 1:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
urticaria (koprivnjaca). obratite paznju sta ste sve jeli, pili, sa kojim materijama ste sve dosli u kontakt. da li ste mozda uveli novi kozmeticki preparat itd..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 5:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
ja bi da se nadovezem na temu, tj. na naslov teme...

vec mesec dana na butini imam neku promenu na kozi, velicine 5x5 milimetara, znaci sicusno, ali svrbi, a lepo se vidi da nije ujed, meni lici na neki mali herpes ili ekcem... kad se cesem, zacrveni se jos vise, a i cini mi se da na povrsini budu sicusni plihovi, koji sutradan budu sasuseni i stvori se kao mala korica... posle svakog tusiranja ili cesanja odreaguje, inace imam jako suvu kozu i mazem se uglavnom niveinim mlekom, neredovno... tusiram se vrelom vodom oduvek (znam da ne valja, ali...)
na ovu "ranicu" sam mazala pavlovicevu mast i bilo je malo bolje, ali obzirom da nisam redovno mazala, vratilo se na staro stanje posle par dana...
onda sam se setila da je moja sestra imala isto to na ruci, pre par godina i njoj je dr rekao da je to nesto gljivicno i da joj je izaslo zato sto je probala neku neopranu odecu ili od tako necega (?!)
i prepisali su joj daktanol krem i savetovali da to mesto nikako ne tretira sapunima i kupkama... nakon nekog vremena, njoj je to nestalo i nije se nikada vise pojavilo...
ja sam sinoc namazala daktanol, i primetila sam odmah jutros promenu na bolje, promenilo je boju, postalo je suvo i ne svrbi...

za ovo mi se ne ide kod dr, a opet me kopka sta je?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 4:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 18, 2008 4:31 pm
Postovi: 2
Lokacija: Bor
Meni se pre mesec dana na licu pojavilo nesto crveno,kao neki mali pecat. Peruta se nekoliko dana,i kad se oljusti,crvenilo se povuce,postane bledje.Onda se za par dana pojavi opet,oljusti se,i sve tako.Inace,nalazi se na jagodici, 1.5 cm ispod oka,blize nosu.Meni je na tom delu lica inace masnija koza,kao i na nosu,a ostatak lica normalna,mozda malo suva.Uvek koristim hidratantne kreme.Kad se to crvenilo pojavi,obicno na to mesto namazem neku malo masniju kremu,posto je to suvo.Velicina tog crvenila je uvek ista,niti se smanjuje,niti povecava.I stalno ima istu boju.Ovalnog je oblika,sirine oko 1 cm,duzine oko 0.5 cm. Sta je to?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: