Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sada mi je stvarno HITNO!!!
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 5:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Molim Vas da mi sto pre odgovorite........

Uopsteno imam nizak pritisak - oko 90/60, nekada mi padne i na 75/45!!!

Od dana kada sam pocela da uzimam Primolut Nor 5, pritisak mi je konstantno 100/60.

Prvog dana osim te promene, nisam imala nikakvih drugih tegoba!! Inace uzimam 1 ujutru i jednu uvece!!

Drugog dana terapije sam osetila veliki priliv energije, i jako sam brzo menjala raspolozenje, i bila svadjalacki raspolozena. :cry:

Treceg dana tj. juce, i bile dalje su i dalje prisutne te nagle promene raspolozenja, ali sam sinoc osetila prvo preskakanje srca, zatim ubrzan srcani rad (puls mi je bio 110!!) uz to preskakanje. Izmerila sam pritisak koji je bio 130/80!!! Za mene je to jako visok pritisak. Osetila sam i "bubnjanje" u usima, jako sam se tresla i bilo mi je muka. Nakon sat vremena se sve to smirilo.

Danas je cetvrti dan, zvala sa DR i rekla mi je da ne uzmem pilulu ujutru, nego samo jednu u toku dana i da to uradim i sutra (samo jednu), da su to moguce posledice od leka, ali da istrpim.

Jako sam uplasena, jer mi je bas jako lupalo i preskakalo srce. Ceo dan sam nervozna, pritisak je ceo dan 110/80. Plasim se da popijem lek sada kada mi je pritisak toliko visok (za moje pojmove i organizam)!!! :oops: :cry:

Da li moze nesto STRASNO da mi se desi ako popijem sada tableticu???!!

U strahu su velike oci :o :o :o !!! :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 6:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2005 9:34 pm
Postovi: 78
Lokacija: Jagodina
Prvo, ja imam nizi pritisak od tebe...u srecnim situacijama mi je 90/60...jednom sam imala 40/20 i srusila se..znaci, katastrofa! Leti uzimam kapi za nizak pritisak zbog vrucine, a kada je vreme ok ja nemam nikakve poteskoce...Iz kog razloga ti je lekar dao tu terapiju? Imas li nesvestice? Uzimaj malo vise soli, konzumiraj kafu, kiselu vodu...Izbegavaj tablete, to ti je moj savet? Uostalom, nizak pritisak nije neki problem, visoki je vec....
Puno srece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 7:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ja nemam terapiju zbog niskog pritiska...odlicno ga podnosim!! Ovo je hormonska terapija zbog ginekoloskih problema koje imam, ali mi je lose od nje (pritisak mi skace....)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 7:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2005 9:34 pm
Postovi: 78
Lokacija: Jagodina
Ocigledno je da ne podnosis tu terapiju. Konsultuj gin. da ti da neku drugu.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 10:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Ja sam ranije takodje koristila Primolut Nor tako da bih jedino mogla da ti savetujem ono sto je meni doktor preporucio da bih smanjila te tegobe. S obzirom na to da pijes jednu ujutru, a jednu uvece, pokusaj da tu jednu ujutru podelis, znaci polovina ujutru (mozda ne bas na prazan stomak, znaci posle dorucka), druga polovina u toku dana (mozda posle rucka),a uvece da popijes celu tabletu pre spavanja ili i nju rasporedis na polovine u toku dana. To ti je moj savet, pa ti sad pokusaj, jer ipak hormonsku terapiju moras da izguras do kraja da bi ona imala efekta, pa javi da li pomaze.
Poydrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 11:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Alexandra, hvala na odgovoru, ali ja sam danas vec preskocila onu jutarnju i popola ovu uvece... Za sada sam ok, malo sam imala aritmije,ali mi je pritisak (povisen za moje standardno stanje), ali i dalje u granicama normale 110/60.

Samo da prezivim i sutrasnji dan i noc, i valjda ce biti sve u redu, a onda cu kad dobijem i kad mi menstruacija prodje, ici dalje, po savetu Obgyn, na detaljnije preglede!!

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: