Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vantelesna oplodnja
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 27, 2007 12:48 pm
Postovi: 2
Kad ce se otvori klinika u Leskovcu?? Dali neko nesto o tome vec zna?

_________________
Mene interesuje kako mogu da stupim kontakt sa dr. Gordanom Ivanvovic, vezi VTO.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: evo adrese
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 09, 2007 5:06 pm
Postovi: 16
Lokacija: pancevo
Dr. Ivanovic
Grcica Milenka 51
11000 Beograd

e-mail: [email protected]


telefon: 011/ 2852-111 i 011/ 2852-333


Ja idem na vantelesnu oplodnju u februaru na klinici Bisintermedikus jer po procenama i lekarima oni su trenutno najbolji.
Moja prva komsinica je isla na vantelesnu oplodnju u ordinaciji Dr Ivanovic kod Goce, uspelo joj je iz 6. puta i UOPSTE NIJE ZADOVOLJNA.
Vasa je odluka gde cete, mada se raspitajte jos.
Puno uspeha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 1:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 26, 2007 10:13 pm
Postovi: 16
Iz ličnog iskustva ću vam preporučiti da se prethodno raspitate, forumi su odlična stvar za to, obiđite što više ordinacija tu ih dobro ispitajte jer vi njima dajete novac, pitajte ih kakve testove treba da uradite pre same procedure, šta traže od nalaza itd.
Iskreno bilo bi mi drago da kod nas postoji savetovalište za parove koji se odlučuju na veštačku oplodnju koje će nam objasniti sve detalje. Moj muž i ja se već tako dugo borimo sa tim problemom da bi mogli jedno savetovalište da otvorimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 09, 2007 5:06 pm
Postovi: 16
Lokacija: pancevo
Bas zato i kazem, jer sam se maximalno raspitala....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 1:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 1:51 pm
Postovi: 54
Lokacija: beograd
Da li mozete da mi kazete koja je cena vestacke oplodnje???

_________________
Sreca prati hrabre:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 2:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2007 2:01 pm
Postovi: 55
Cena vantelesne varira ,zavisi od klinike.Ne znam da li te zanima inseminacija ili IVF ili ICSI.
IUI je oko 500e.
IVF je od 1500-2000e + oko 1000e lekovi koje sama kupuješ
ICSI je od 2000-3000e + 1000e za lekove
Ovo nisu nimalo zanemarljive cifre,zato bi trebalo dobro da razmisliš kojoj ćeš klinici pokloniti svoje poverenje.
U svakom slučaju SREĆNO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: evo adrese
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 12:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 12:11 pm
Postovi: 6
bila sam na privatnoj klicici Ivanovic u Grcica Milenka 51, zarad vantelene oplodnje. Ja sam zdrava i samnom je sve u redu bilo, problem dobijanja deteta bio je moj suprig.Na pomenutoj klinici sam se nasla obrativsi se Ass.nacelnici steriliteta u Narodnog Fronta, dr.Ani Mitrovic koja me je uputila na tu kliniku gde radi privatno. Primajuci inekcije Gonal posle svake sledece pocela sam da padam u nesvest, sto je kako tek sada saznajemo bio znak da je to bilo previse hormona. Prilikom aspiracije (vadjenja jajnih celija) desni jajovod mi je prosiren na 15mm, sto naravno niko nije primetio niti pogledao, nakon 48 sati su me zvali na embriotransfer i ja sam otisla.Posle 14 dana kroz krv, BetaHCG trudnoca mi je potvrdjena i navodno je sve bilo u redu. Kroz 2-3 dana sam prokrvarila i obrativa se doktorki koja me je ubedjivala da je sve u redu i da primim inekciju Progesterona sto sam i uradila.Krvarenje se nije zaustavilo.Nije htela da me primi na pregled govoreci mi da panicim bez razloga.Nakon tkz.odliva insistirala sam da dodjem i platim pregled, sto je naravno i prihvaceno. Nakon pomenutog izvadila sam ponovo BHCG i tada mi je rekla da se hitno hospitalizujem u Narodnog Fronta jer je trudnoca VEROVATNO vanmatericne prirode. U bolnici sam lezala preko 15 dana radjena mi je kirataza i svi neophodni pregledi ploda i dalje nije bilo a BHCG je neobjasnjivo poceo da raste kada je i pronadjena krv u stomaku.Uradjena mi je operacija-laparoskopija - plastika jajovoda gde je konacno i pronadjen plod.Bolovi su bili neobjasnjivi.
Nakon nosenja mojih rezultata svuda i svakome, ustanovljeno mi je da je bila greska lekara i da je 1 od 2 embriona postavljen direktono u taj jajovod koji su prosirili na 15mm. Osakacena sam za ceo zivot i svaki pokusaj trudnoce, taj prosiren jajovod ce, kako kazu lekari "usisati" tj.povuci i svaka ce biti vanmatericna. Nosim se mislju da tuzim kliniku mada sumnjam da ce iko svedociti u moju korist, jer medicinski sporovi su uvek najtezi i najduzi a toliko novca sam izgubila da je to skoro 4 puta vise od prosecne cene vantelesne oplodnje.
Zelim da napomenem i to da me tokom boravka u bolnici do dana danasnjeg niko od pomenutih lekara nije pozvao tek da proveri kako sam tj. apsolutno niko iz klinike cak ni med.sestre.



[quote="crna"]Dr. Ivanovic
Grcica Milenka 51
11000 Beograd

e-mail: [email protected]


telefon: 011/ 2852-111 i 011/ 2852-333


Ja idem na vantelesnu oplodnju u februaru na klinici Bisintermedikus jer po procenama i lekarima oni su trenutno najbolji.
Moja prva komsinica je isla na vantelesnu oplodnju u ordinaciji Dr Ivanovic kod Goce, uspelo joj je iz 6. puta i UOPSTE NIJE ZADOVOLJNA.
Vasa je odluka gde cete, mada se raspitajte jos.
Puno uspeha[/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 3:07 pm
Postovi: 13
I ja sam pacijent iz bolnice Ivanovic, isla sam na dve vantelesne zato sto su mi jajovodi bili neprohodni a da predhodno nisam uradila ni laparoskopiju ni histeroskopiju. Posle prve sam prokrvarila sedmi dan od transfera, posle druge osmi dan i to niko nije umeo da mi objasni zasto se to desava. Treca vantelesna se zavrsila vanmatericnom trudnocom. Cija je to greska? Rekli su mi da se vanmatericne posle embriotransfera retko kad dogadjaju, prakticno je moguce samo teorijski.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 9:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
mika43 je napisao:
IUI je oko 500e.
IVF je od 1500-2000e + oko 1000e lekovi koje sama kupuješ
ICSI je od 2000-3000e + 1000e za lekove

Ovo su cene u Srbiji?
One ne bi bile nikakvo iznanađenje za mene, da nisam, tragajući za klinikom koja radi donaciju jane celije, dakle ivf tretman, koji obavezno uključuje ICSI/ zbog lošeg spermogramam mm/krenula da prikupljam info...vremenom...sve više i više...
Krenula sam od jedne klinke u Češkoj, obzirom da se ovaj tip intervencije sa velikom uspešnošću radi u toj državi...O čemu kod nas ne postoji zakon, niti jasna pravila:okolnosti, uslovi, protokol, plan...itd.itd...Pri tom imajući u vidu predhodna iskustva, najlošije sa Ilijanom Garalejić..sadašnjim rukovodiocem programa vto...finansiran od strane države...iz NF-a.
Ako odete na sajt medicinskog turizma, pa tražite info o ifv tretmanu..naićićete na linkove klinika, sa najvećom posećenošću, sa najvećim procentom uspešnošću, sa komparacijom cene usluge između više država...Tako je Češka opstala kao najpovoljnija, najjeftinija...
Nakon što sam se priključila temi Donacija..., u kojoj učestvuju devojke sa kvalitenim informacijama,ili žive van Srbije, saznala sam i za sajt fertilityfriends.uk....Teško da postoji informacija koja tamo nije obrađena...Apsolutno imate sve....od uspešnosti...iskustva,...smeštaja...puta, viza, cena...apsolutno sve!
posle višemesečnog traganja, pripremajući se za konačnu odluku, opet, zahvaljujući kontaktima preko teme Donacija...odlučila sam i očekujem odlazak na ET u Rusiji...već bili na obaveznom konsultativnom pregledu...
U međuvremenu, čini mi se da sam zapmtila skoro sve klinike u Češkoj, pa i neke lekare koji ih vode, a tu je i dodatno iskustvo sa Rusijom:tretman, cene, plan, izbor protokola za pripremu...statistike uspešnosti koje klinike objavljuju...za razliku od džungle i konfuzije...koja vlada kod nas...
naravno,nikako ne smem da propustim da spomenem Sloveniju...koja prilično ravnopravno učestvuje sa češkim klinikama...Kontaktirala sam mail mnoge lekare...Slala svoje rezultate...Pa, i na osnovu toga se gradio utisak o odnosu prema pacijentima...
zaključak je da u klinikama u Češkoj ili Mađarskoj, Segedinu, tretman VTO treba platiti od 1100-1200evra...Sa ICSI metodom najviše do 1800evra...koji uključuje apsolutno sve!
U Rusiji , koja slovi za izuzetno skupu varijantu, iznosi:2045evra, sa icsi 2990evra.
PGD metoda, koja će u našem slučaju biti rađena, je dodatnih 2200evra...Inače, ne radi se u Srbiji.Hromozomsko ispitivanje, pre implantacije embriona...
Imam finansijsku pomoć, pa ću obzirom na delikatnost intervencije uraditi sve što nauka i medicina praktično poznaje.
Ako bi ste malo zastale, posvetile neko vreme prikupljanju informacija gde će te se odlučiti...naišle bi ste na mnoštvo iznenađenja, poredeći sa situacijom u Srbiji!
Izračunajte same, zaključite same:Da li je logično da se višestruko više plaća ifv tretman, u odnosu na ostatak sveta, koji ima statistiku uspešnosti daleko bolju od Srbije, koje se, uzgred, nigde ne pojavljuje na netu, ni u kakvom kontekstu, ako bi ste išli na pretragu ifv klinika.Zašto li je to tako?
Lov u mutnom?Na žalost, suočiće te se da je Srbija, u ovoj oblasti totalni autsajder!Ali, njeni ginekolozi ovom narodu masno prodaju svoje usluge, a da pri tom nisu uvaženi od strane svojih kolega iz okruženja..jer, to se, kada "izađate" u pretraživanje nikako ne može sakriti..pa se svodi na domaće dvorište sa mnoštov nadobudnsoti koja nema nikakvih pokrića.
Napomenuću, da svoju terapiju provodim medikamentima koji nisu registrovani u Srbiji, uglavnom.I, nisu skupi!
Nisam talentovani nihilista, naprotiv, zagovaram sistem"kupujmo domaće", :wink: ali, zapanjena sam svime što sam u međuvremenu, videla, čula, saznala,...a žao mi je što će mnogi biti uskraćeni za tuđa, dobra iskustva...Van Srbije...
Pozdrav i želim vam svima sreću, kako god odlučite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 24, 2009 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 6:57 pm
Postovi: 3
Supruga i ja smo bili u Medical,preko Narodnog fronta,uspela nam je iz prve i jako smo zadovoljni uslovima koji su tamo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vantelesna oplodnja
PostPoslato: Pon Maj 21, 2012 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 3:04 pm
Postovi: 2
Moja jako dobra drugarica je pre dve godine radila IVF u privatnoj bolnici Genesis u Novom Sadu kod doktorke Zorice Crnogorac i bila je jako zadovoljna. Uspelo joj je iz prve i sada je ponosna mama preslatke devojcice.
Ovo mi je poslala kao informaciju. Mozda nekom od Vas pomogne.
U 2011. Godini u GENESIS-u je uradjeno 475 aspiracija od toga kod 22 zene nije nadjena celija (vecina sa jednim folikulom) dok je kod 10 nije radjen transfer (vecina sa jednom do dve celije) Od 453 kod kojih je nadjena celija: 278 je IVF i 160 je ICSI metoda oplodnje. Ukupna stopa trudnoce za sve starosne grupe: 45.9%
Stopa trudnoce ispod 35 godina: 65.3%
Stopa trudnoce izmedju 35 i 39 godina: 38.8%
Stopa trudnoce iznad 40 godina: 17.6%
Stopa trudnoce sa metodom IVF za sve starosne grupe: 47%
Stopa trudnoce sa metodom ICSI za sve starosne grupe: 45%
GENESIS stopa trudnoće po embrio transferu embriona dobijenim korišćenjem spermatozoida dobijenim TESA/ICSI metodom za period januar-decembar 2011. iznosi 47.1% ukupno za sve starosne grupe.
GENESIS stopa trudnoće po transferu embriona u stadijumu blastociste za period januar- decembar 2011. iznosi 68.7% ukupno za sve starosne grupe.
GENESIS stopa trudnoće po cryo embryo transferu za period januar- decembar 2011. iznosi 38,6% ukupno za sve starosne grupe.
U 2010. godini u GENESIS-u je uradjeno 282 embrio transfera sa ukupnom stopom trudnoće 45%, od toga 24% je finansirano od strane “Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje“ sa ukupnom stopom trudnoće 53%.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vantelesna oplodnja
PostPoslato: Sre Jun 20, 2012 1:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 20, 2012 1:29 am
Postovi: 3
Želeli bismo da obavestimo sve Vas koji ste prolazili, prolazite ili planirate da prođete kroz proces VTO da je u maju, ove godine, osnovano prvo Udruženje pacijenata za vantelesno oplođenje RODA.

Misija udruženja RODA je da svojim članovima obezbedi što bolje uslove za vantelesno oplođenje.

Udruženje trenutno broji 80 članova i svakim danom broj se povećava.

Za sve informacije možete pozvati broj: 062 8277318
ili pisati na e mail: [email protected].


Web sajt i Facebook stranica Udruženja RODA su u izradi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vantelesna oplodnja
PostPoslato: Sre Jun 20, 2012 9:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:22 am
Postovi: 175
Lokacija: subotica
Bravo za udruzenje RODA!!ISKRENO SE NADAM DA CETE MOCI DA POMOGNETE NEKOME.OVAJ NAS DRZVANI PROGRAM NIJE FER ZA PAROVE KAO STO SMO MUZ I JA.juce smo posle duzeg vremena bili u novom sadu na "komisiji za vto",iskustvo nam bas i nije za pohvalu.prvo smo tamo stigli u pola 9 predali uzorak i rekli su nam da dodjemo oko 10 ola 11 rezultate su nam izdali tek oko pola 1.a komisija je pocela tek u 1 da radi.kada sam usla unutra dr kao da radi na normu u zurbi sve ispitala i pogledala na ultrazuvuk.posto sam operisala endometriozu 3 puta desni jajnik mi ne radi a levi radi i ima folikule rekla mi je da u program ne mogu da udjem jer mi je AMH 0,16 a drzava nedozvoljava da bude manji od 0,50 i FSH mi je 15,3 a drzava nedozvoljava veci od 15,00.rekla mi je da ja za moje pare mogu da radim sta hocu na sta sam joj rekla da imam te pare ne bih dolazila tamo i oduzimala sansu nekome kome je to potrebno nego bih otisla privatno i to obavila.moram da ponovim FSH iAMH pa da joj se javim da vidimo sta moze da se ucini ali u program nemozemo.ceo svet mi se srusio to mi je bila zadnja nada nakon silnih operacija i inseminacija.kao sam videla ulazak u program imaju parovi kojima skoro nista ne fali jer ajmanje cede drzavni budžet za vantelesnu(manje lekova i ostalog),a mi koji imamo veci problem ako nemamo par hiljada evra nemao nikakve sanse za trudnocu.NARAVNO ja NECU ODUSTATI kopacu i grebacu dokle god AMH nije 0 kad dodđem do toga (zalosno je reci)ali ima dece koji nemaju roditelje i napusteni su pa cu se prijaviti kao hranitelj i pruziti takvoj deci ljubav i siguran dom.

_________________
kada se desi nešto loše ko zna zašto je to dobro!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vantelesna oplodnja
PostPoslato: Pet Nov 23, 2012 11:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 1:34 am
Postovi: 90
Lokacija: nis
Pozz....Razocarana nemoj da klones duhom....imam 34 godine i moj amh je mali 0.23 a fsh 10....neprolazim komisiju i nece niko da mi radi u beogradu vto sa stimulacijom.Predlazu mi vto iz prirodnog ciklusa ali to mozes samo privatno. Sam pokusaj kosta 150 hiljada ali placas folikometriju koja je 3050 dinara i analizu hormona.
Moj savet ti je da nebacas pare i ugrozavas zdravlje sa stimulacijom jer nazalost sa tako malim amh vrednostima nemamo odgovor na stimulaciju.
Rekli su mi da moze da dodje do prirodne trudnoce pa cak i da uspe ova prirodna vto.
Dat mi je savet za zdraviji zivot...tj uzimanje vitamina, folne kiseline, q10 i cak ona peruanska maca.sve to moze da dovedo do pobosanja jc...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vantelesna oplodnja
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 1:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 07, 2013 1:36 am
Postovi: 4
Dobro vece.
Danas sam preuzela nalazi u NS. I ne razumem. Pise meni u nalazu AMH "U razblazenju 1:2 - 15.4" (dobijena vrednost u ng/ml). Sta to uopste znaci?
(Pise da za moje godine referentne vrednosti su 0.19-9.13ng/ml).
Ako neko moze da meni objasti kako taj broj da prevedem? Koliko to izlaze?
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 144 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: