Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vreme potrbno da se organizam ocisti od antibiotika?
PostPoslato: Pet Feb 25, 2011 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 7:29 pm
Postovi: 5
Postovani,
interesuje me koliko je vremena potrebno da se organizam ocisti od antibiotika? Vec par meseci sam bila na raznim antibioticima: hemomicin, ampicilin, sinacilin, palitreks i pancef, a pila sam ih iz vise razloga (naravno nista nisam pila na svoju ruku, sve je bilo prepisano od strane lekara).
Hemomicin - u septembru zbog sumnje na prehladu
Palitreks - u periodu oktobar-decembar, jer je doktorka sumnjala na prehladu, a u tom periodu sam bila u drugom stanju i pred Novu godinu su mi radili mised ab
Nakon miseda sam pila ampicilin, a nakon neophodne revizije su mi prepisali sinacilin
S obzirom da mi se problem sa grlom, nosem i kasljem nije jos uvek sredio, poslednje sto su mi prepisali je pancef, nakon cega sam trazila uput za ORL ne bi li se ustanovilo sta se to desava s obzirom na to da se ta "prehlada" vuce vec pola godine i doktor je rekao da su u pitanju alergija i infekcija i prepisao mi nov antibiotik Ciprofloxacin, koji nisam pocela da pijem, zbog neophodnog antibiograma.
Naravno, od silnih antibiotika javio mi se problem sa ginekoloske strane-gljivice koje sam lecila do menstruacije (koju trenutno imam).
Imam inace 25 godina i zelimo da pocnemo uskoro da ponovo radimo na bebi, pa me interesuje Vasa preporuka s obzirom na sve sto sam Vam predocila.
Hvala na strpljenju :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vreme potrbno da se organizam ocisti od antibiotika?
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 12:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Antibiotici se brzo eliminišu iz organizma,po prestanku uzimanja,tako da ne treba da se plašite,čim prestanete sa terapijom,već posle deset do petnaest dana vaš organizam je potpuno oslobođen istih.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 184 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: