Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dr.Obgyn, molim Vas za savet, drugi put missed
PostPoslato: Uto Jul 10, 2007 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 10:47 pm
Postovi: 22
Draga doktorka, imam 37 god. i prvi put sam ostala u drugom stanju 1999 god. Missed u drugom mesecu trudnoće. Posle toga osam godina nisam ostala trudna, svašta smo pokušavali, išli smo na dve vantelesne u februaru i aprilu ove godine i oba puta neuspešno. Posle toga u prvom sledećem ciklusu bez stimulacije ostala sam u drugom stanju. Našoj sreći nije bilo kraja, bilo je sve super, ja sam se dobro osećala, međutim u šestoj nedelji nije se video eho ploda. Doktorka mi je rekla da trudnoća verovatno nije u redu, ali da je možda još rano da se bilo šta vidi. juče u osmoj nedelji eho se idalje ne vidi. Doktorka me je poslala da uradim betu i ona je bila 15000. Dr. kaže da je to dobar rezultat, ali da sačekamo par dana i da proverimo betu, pa da vidimo da li pada ili raste.
Iskreno, meni ova trudnoća liči na prethodnu, ni tada se nije video eho ploda samo to mi tada nisu ni rekli, (to sam kasnije ukapirala), ja nisam krvarila ni onda ni sad, samo sam prvi put dobila braon iscedak.
Moje pitanje je: Postoji li neko objašnjenje zašto se to dešava? Da li bi trebala da ispitam nešto ukoliko dođe do kiretaže, čula sam da bi trebala da tražim da mi se uradi genetika ploda. I još nešto: Čini mi se da su ove vantelesne pokrenule nešto u mom organizmu, jer se trudnoća desila odmah posle vantelesnih, da li bi trebala da proverim neke hormone koji su možda kod mene mali, a koji sam dobila kao stimulaciju?
Puno sam čitala Vaše odgovore na ovom forumu i bila bih Vam zaista zahvalna kada biste me posavetovali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 10, 2007 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 10:47 pm
Postovi: 22
Ako Vam fali neki podatak, ja sam pre mesec dva napisala detaljan istorijat svojih problema. Tema se zove "Voleli bi da nam se javi dr. Obgyn (i mi bismo bebu)". Tema je pala, niko se nije javio, a ja nisam htela da je dižem jer sam čini mi se bila preopširna, a i posle dve nedelje sam otkrila da sam u drugom stanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 10, 2007 4:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Procitajte ovaj novi topik o spontanim pobacajima, pa se javite ako imate jos neko pitanje, na koje odgovore niste nasli u tok tekstu.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 10:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 10:47 pm
Postovi: 22
Draga doktorka,
Hvala puno na odgovoru! Moj suprug i ja smo to odštampali i nameravamo da se pridržavamo vaših saveta tj. da uradimo analize koje ste nam naveli. Na tom topiku ću postaviti par pitanja vezano za vrste analiza, a sad bih ovde postavila par pitanja vezana za moj slučaj.
S obzirom da mi je u ponedeljak beta bila oko 15000 (osma nedelja), u četvrtak idem ponovo da uradim betu. Ukoliko beta pada, a ja ne krvarim, šta da radim, da li da idem odmah na kiretažu ili da čekam da prokrvarim? Ukoliko beta raste, da li je moguće da je trudnoća u redu iako se ne vidi eho ploda?
Drugo, ja sam imala oboljenje štitne žlezde, hashimoto tiroidis, operisala sam je, tj. jedna polovina žlezde mi je uklonjena, druga je u redu, i ona ima male tragove obolenja, ali lekari su smatrali da to ne treba da se uklanja i da je to u redu. Hormoni žlezde su mi super, otprilike po sredini referentnih vrednosti, merila sam ih pre neki dan. Pijem Letrox 50, 1x1. Da li treba tu nešto još posebno ispitivati?
I treće, na početku trudnoće, na početku pete nedelje dr. mi je rekla da izmerim progesteron i on je bio 8.1, nakon nedelju dana je bio 14.5, a posle toga je bio u blagom padu: nakon nedelju dana 13.5 i nakon toga 12.7. Dr. mi je rekla da je posumnjala da trudnoća nije u redu, jer je progesteron nizak. Ja joj baš nisam verovala. Na internetu samo našli da progesteron u tim prvim danima može da bude od 9-20... Pod terapijom sam od prvog dana 3x2 utrogestana vaginalno, a sad su mi dali injekcije za svaki slučaj na pet dana po jednu. Koje je vaše mišljenje po ovom pitanju?
Hvala Vam puno što ste uz nas :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 10:47 pm
Postovi: 22
Draga doktorka, danas smo uradili betu i ona je pala sa 15000 na 10000 i konstatovan mi je missed, odnosno blithed ovuum. Sutra idem na kiretažu. Značilo bi mi kad bi me posavetovali šta da tražim da mi ispitaju kad budu slali uzorak na ispitivanje. Pitala bih Vas još pored onih prethodnih pitanja, da li je česta praksa da se prilikom missed-a ne javlja krvarenje? I još nešto: I prvi put i sad drugi put sam imala povišenu temperaturu 37,2-37,5 sve vreme trudnoce. Da li to znači da organizam signalizira da nešto nije u redu ili je temperatura uobičajena pojava kod trudnoće, kako su meni rekli? I progesteron mi je jako pao na 3ng/ml iako sam pod jakom terapijom progesterona (inekcije), kao da moj organizam ne reaguje na progesteron. Da li preporučujete da se posle kiretaže pravi pauza od tri meseca da sledećih pokušaja za ostvarivanje trudnoće?
Puno pozdrava i hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 2:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:39 pm
Postovi: 118
Lokacija: Beograd
Meni se cini da su ovi nasi slucajevi postali suvise cesti,da li je to normalno,cini mi se da svaka druga zena u ovoj zemlji ima iste komplikacije.Naime,tetasneki meni se isto desilo pre tacno mesec dana,slucajno sam otisla na pregled,nisam ni krvarila niti sam imala bolove,plod je jednostavno uginuo.Dr Pedja dj kaze da to moze biti nesto genetski,meni su posle kiretaze i patoloskog nalaza rekli da nikada necu saznati sta se dogodilo.Verovatno.navodno neki prolazni virus,u sta ja ne verujem.Kako druge trudnice iste trudnoce nemaju nikakvih problema.Sve u svemu uzasno iskustvo,i sada imam veliki strah i brigu od naredne trudnoce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 15, 2007 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 10:47 pm
Postovi: 22
Marija, nemoj da se plašiš. Strah ti ništa neće pomoći. Ja sam u petak imala kiretažu. Sad mi je užasno teško. Ići ćemo na neka ispitivanja da vidimo da li postoji razlog zašto se to desilo. To su hematološka i imunološka ispitivanja. Mogu da te obaveštavam šta ćemo sve raditi, samo mi napiši da li to želiš da znaš. Teško mi je, ali će mi biti još teže ako bežim od problema i ne pokušavam da ga rešim. Mislim da će biti lakše kad nastavimo sa borbom. Šta drugo da radim, kako kaže moja prijateljica nekom ide lakše, nekom teže. Ja sam shvatila da u mom životu sve ide teško, pa ga tako i prihvatam. Od kukanja nema vajde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 16, 2007 12:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:39 pm
Postovi: 118
Lokacija: Beograd
Zaista bi mi veoma znacilo kada biste mi napisali nesto o tome,ja sam zaista ocajna,niko ne une da mi da neki konkretan odgovor.Sada pijem neke antibiotike zbog ureaplazme,i ne znam koliko ce sve ovo trajati,a ja zaista zelim da imam bebu.I to sto mi se desilo me je veoma potreslo,znam kako se osecate,ja sam veoma tesko podnela taj gubitak,i znam kako boli i koliki sam strah osecala kada sam ulazila u tu dnevnu bolnicu u frontu.A sada imam uzasne bolove,ciklus mi se obnovio tacno nakon mesec dana,i vec 5 dana imam bolove i obilna krvarenja.cinimi se da ste vi vec jedanput prosli kroz miset pa vas molim da mi kazete da li ste i vi imali ovakav problem?A zaista bih zelela da znam koje cete analize raditi,posto ovi moji lekari nista ne govore osim da sam mlada i da se strpim,pa kada da rodim decu u 40?Kada sada imam sve uslove za to.Hvala vam puno,drago mi je da me neko razume.Pozdrav :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 16, 2007 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 11:38 am
Postovi: 47
Lokacija: BG
Devojke,

mene bi takodje zanimalo koji su to testovi koje ce Sneki raditi.
Ja sutra imam reviziju zbog blighted ovum-a, pa bih volela da se ispitam posle toga kako bih otklonila sumnju da sa mnom nesto nije ok.

Takodje, nadam se da ce drObgyn uskoro odgovoriti na pitanja.
Drzim nam svima fige da nam bude dobro posle ovog iskustva i da se uskoro zaokruglimo! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 16, 2007 4:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Draga vjovanov, to ti sve zavisi od lekara.
Neko će da te pošalje na gomile testova, što krvi, što ginekoloških pregleda, ispitivanja na virusa i bakterije.
Neko će da kaže ne treba ti ništa.
I zavisi koji ti je mised po redu, kao i koliko godina imaš i da li dugo radiš na trudnoći.

Ja imam 20,5god, jedno dete od 25 (uskoro 26)meseci, i jedan mised oktobra prošle godine.
Ja sam radila samo kolposkopiju a nakon toga i briseve na hlamidiju, i bris na biogram i antibiogram.
Mised je bio takođe kako sam ovde pročitala da se zove blighted ovum, odnosno bio je u 6-toj nedelji.
Rekla mi je doktorka da odem na pregled da bi uradili kiretažu i ja sam je odbila jer sam htela da sačekam još koji dan da vidim da li može da prođe bez kiretaže.
Nisam pogrešila, doktorka me je pregledala i rekla da mi nije potrebna, to je bilo jedino dobro u toj celoj nesreći da je prošlo kao običan ciklus samo duplo duže.

Raspitaj se i ti, ako ti je trudnoća bila manja od 8 nedelja možda ti nije potreba kiretaža a mnogo je bolje da prođeš bez nje naročito ako je prva trudnoća.
Zašto da te anesteziraju i čiste matericu ako ne mora?
Ja fizičke bolove nisam imala, ako ih nemaš ni ti ili su mali i bila je mala trudnoća idi kod još nekog lekara da ti kaže da li moraš sutra na čišćenje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 17, 2007 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 10:47 pm
Postovi: 22
Drage moje,
ispitivanja koja treba da se urade dr. Obgyn je dala u ovom topiku
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... da3d4a9524.
Ja ću za desetak dana ići kod lekara i tada će mi reći šta sve treba da uradim pa ću vas obavestiti o tome. Šta se radi i gde se radi kod nas. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: