Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim vas kako se radi Ureaplazma?
PostPoslato: Sre Feb 07, 2007 6:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 27, 2006 3:09 pm
Postovi: 27
Jel se to radi iz spermograma i ko to radi-higijenski zavod?
Drugo meni dermatolog Jesic,jer je to jedini lekar u uzickom okrugu koji radi spermogram rekao kao broj leukocita nema potrebe da radi jer to vidi iz samog rezultata(spermograma) a kao ako trazim uradice to i pita ko mi to trazi, a ja pokusavam da nadjem razlog steriliteta-oligoastenospermija(tako bi smanjena pokretljivost i mali broj spermatozoida?), jer dijagnoza nesto Gravidus III stepen -urolog,terapija NIHIL?? i to samo na osnovu samo jednog jedinog spermograma ikada uradjenog!
I Ima li potrebe da radim ASA test,jer nemogu da poverujem da samo od zauske koje sam prelezao kao beba,sad imam ovakav rezultat i da nemoze nista da se pokusa sem ICSI-VTO.
Zelim da uradim sve potrebne testove pa me zanima sta treba da uradim.
Do sada sam uradio po drugi put(prvi 2006,drugi 2007)bris uretre,nalaz:Bez patoloskih promena u obe godine,spermogram i spermogram cu sada po drugi put ponovo da radim,jer prosli spermokultura OK ali spermogram ocajan 10 mil,2ml ,slaba pokretljivoist,5% agresivno pokretljivi,zivi posle pola sata 5%,PH 7.5 koag: gusta,nema uradjeno za leukocite...(2006) sada cu uraditi drugi spermogram.
Sta dalje?
Ureaplazma,ASA test,hormoni,imunotest,hromozomski test??
Molim vas odgovori te mi? :( :( :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 05, 2007 1:15 pm
Postovi: 34
ja bih ti samo rekla da i ne trebas tako depresivan da budes.pa,od prelezanih zauski mozes imati dijagnotu(azoospermija,bez spermija u ejakulatu).ti ih ipak imas nesto.mm nije bolovao zauske a ima azoospermiju.tako da znam da je jedan od razloga azoospermija upravo to:prebolovani zausci...tako da to ipak nije tako lose.
sretno! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 27, 2006 3:09 pm
Postovi: 27
Hvala na podrsci,a dokle ste vi stigli-jel se lecite? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 2:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 12, 2006 9:24 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
E, ovako...
Niko tebi ne može reći da li je tvoj loš spermogram nastao zbog zauški u detinjstvu, kao što ni mom suprugu niko nije saopštio isto zvanično(preležao zauške sa meningitisom u detinjstvu i još bio mobilisan sretnih '90 -ih) ... Danas on ima 10 mil, od toga 50% pokretno. Bili kod urologa, postoji varikočela, al' sve i da se operiše - nije dovoljno... Rađeni hormoni - sve u najboljem redu.
Idemo na ICSI. Sa tim smo se vrlo lepo pomirili. Žena koja voli sa tim se ne samo miri, nego te još i zagrli i štiti. Budi pozitivan.
Mi smo malo matori, al' za vas mlađe postoji lek - ljubav...
Priroda...
I pokušaj da se prirodnim ili sintetičkim lekovima isprave krive Drine.
Želim ti sve najbolje i nemoj ni na trenutak pomisliti da si jedini u ovoj priči - procenat muške neplodnosti je u expanziji iz razloga zatrovanosti nas kojekakvim čudesima u poslednje vreme... :(
E, sad, što se o tome ne priča - njihova je sramota.
Držim ti fige iz sve snage. B.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 2:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 12, 2006 9:24 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
Još nešto... Oboje smo imali ureaplazmu koju smo izlečili antibioticima. Od toda spermogram nije bog-zna-kako procvetao.
Mislim da je ureplazma smešan detalj.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: